نماینده مردم قم در مجلس از استخدام رانتی ۶۰ نماینده مجلس در وزارت نفت توسط زنگنه خبر داد.
کد خبر: ۱۰۰۴۲۶۵
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۶ 26 October 2021

نایب رییس مجلس اخیرا سخن از برخی استخدامی های وزارت نفت در دوران زنگنه برای نمایندگان صحبت کرده است که نام دو نماینده استان و یکی از استانداران اسبق در این لیست دیده می شود.

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد، بر اساس اسنادی که صدا و سیما منتشر کرده است، احمد امیرآبادی فراهانی نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آقای زنگنه در در دو دوره مسئولیتش در دولت های آقایان خاتمی و روحانی ، 60 نفر از نمایندگان را در وزارت نفت استخدام کرد، گفت: او تنها در دوره قبل, 25 نماینده و از سال 1392 تا سال 1400 هم که دوباره وزیر شد، 35 نماینده را به وزارت نفت برده است.

وی افزود: یکی از نمایندگان در قرارداد نفتی با خارجی ها ، از این قرارداد ایراد گرفت و با من شروع به دعوا کرد و پس از اینکه در دوره بعدی مجلس رای نیاورد بلافاصله هیئت مدیره یکی از شرکت های نفتی شد؛ بنابراین دعوای او به خاطر آن مسئله بود.

امیرآبادی اضافه کرد: در طول 10 دوره گذشته مجلس، 8 هزار نفر به ایران خودرو توسط نمایندگان مجلس معرفی شدند و فقط یک نماینده به تنهایی، 300 نفر را معرفی کرد.


با این حال، پس از گفت‌وگوی ویژه خبری 'اسامی ۶۰ نفره از جذب و به‌کارگیری نمایندگان ادوار مجلس در وزارت نفت' در اختیار سیمانیوز قرار گرفت که به شرح زیر است:

لازم به توضیح است در ردیف های ۱۴ ، ۳۴ دو نماینده کهگیلویه و بویراحمد و ردیف ۵۰ آن استاندار اسبق کهگیلویه و بویراحمد اسامی آن ها دیده می شود.

برای دیدن در اندازه واقعی روی تصاویر کلیک کنید

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار