مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: شصت و سه برنامه همزمان با دهه وقف در استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.
کد خبر: ۱۰۰۴۷۷۳
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۷ 27 October 2021

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: شصت و سه برنامه همزمان با دهه وقف در استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

 

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت‌الاسلام عباس نصیر الاسلامی در بازدید از پروژه خلیج فارس موقوفه مرحوم طاهری شهر یاسوج گفت: شصت و سه برنامه همزمان با دهه وقف در استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.


حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی گفت: همایش یاوران وقف بصورت ویژه در سه شهرستان بویراحمد، گچساران و کهگیلویه توسط اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان های فوق برگزار شد.

 

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه وقف از سنت‌های ارزشمند اسلام است که در سیره ائمه اطهار علیهم السلام فضیلت و ثواب بسیاری برای آن ذکر شده و از آن صدقه جاریه تعبیر می شود، گفت: برنامه های متعددی نظیر غبارروبی گلزار شهدا، غبارروبی بقاع متبرکه، عزاداری های دهه آخر ماه صفر در بقاع متبرکه از جمله برنامه های دهه وقف در استان کهگیلویه و بویراحمد بود.


نصیرالاسلامی گفت: اولین برنامه دهه وقف سال ۱۴۰۰ در استان کهگیلویه و بویراحمد،غبارروبی گلزار شهدای بقعه متبرکه امامزاده حسن علیه السلام روستای مهریان شهرستان بویراحمد و آخرین برنامه برگزاری همایش یاوران وقف در شهرستان گچساران بود.


حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در آخرین روز ماه صفر و همزمان با سالروز شهادت حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام و دهه وقف برنامه رهروان رضوی و همایش یاوران وقف در بقعه متبرکه امامزاده آقامیر علیه السلام در شهر دهدشت برگزار شد.در این مراسم 12 موکب به شرکت کنندگان و زائران خدمات‌رسانی کردند.


حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی گفت: چه لذتی دارد وقتی عمل نیک انسان حتی در نبود او افزایش می یابد و لحظه به لحظه بر پاداش های او افزوده می شود. وقف، راهی است برای کسب چنین ثواب بی نهایتی. ساخت مسجد و حوزه علمیه، درمانگاه و مدرسه و مانند آن که اگر کسی توانست، خوشا به سعادت او و اگر هم نمی تواند این مقدار هزینه کند، با مشارکت و پرداخت بخشی از هزینه های آن، در شکل گیری یک موقوفه حاضر می شود و ثواب بی نهایت برای خود ثبت و ذخیره می کند تا از ثواب بی شمار آن تا همیشه بهره مند گردد و از فرصت به دست آمده، بهترین استفاده را نماید.


حجت‌الاسلام عباس نصیرالاسلامی گفت: امام باقر علیه السلام می فرمایند:«إِیّاکَ وَ التَّفرِیطَ عِندَ إِمکَانِ الفُرصَةِ فَإِنَّهُ مَیدَانٌ یجرِی لِاَهلِهِ بِالخُسرَانِ» ؛ از کوتاهی و کم کاری هنگام [به دست آمدن] فرصتِ [انجام کار خیر و اعمال نیک] بپرهیزید! كه در این میدان آن كه وقت را ضایع كند، زیان مى بیند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار