امام جماعت روستا : یکی از مشکلات جدی روستای ده‌شیخ آب آشامیدنی است، شبکه آبرسانی روستا متعلق به دهه شصت است و طبق نظر کارشناسان چاه تأمین کننده آب روستا دارای مشکل است و باید چاره لازم اندیشیده شود.
کد خبر: ۱۰۰۴۸۰۲
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۰ 27 October 2021

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد، حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی صدر امام جماعت روستای ده‌شیخ از توابع بخش پاتاوه شهرستان دنا در نشست نماینده شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون و مسئولان استانی و شهرستانی با مردم روستای ده‌شیخ اظهار داشت: روستای ده‌شیخ بیش از ۳۵۰ خانوار و هزار و پانصد نفر جمعیت دارد.
وی افزود: یکی از مشکلات جدی روستای ده‌شیخ آب آشامیدنی است، شبکه آبرسانی روستا متعلق به دهه شصت است و طبق نظر کارشناسان چاه تأمین کننده آب روستا دارای مشکل است و باید چاره لازم اندیشیده شود.
موسوی به مشکلات در حوزه کشاورزی روستا اشاره کرد و گفت: زمین‌های کشاورزی روستا از طریق آب چشمه آبیاری می‌شود که این آب جوابگوی نیازهای کشاورزان است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به جمعیت روستا کمبود زمین مسکونی برای ساخت و ساز از دیگر مشکلات روستا می‌باشد که انتظار داریم همکاری لازم جهت تأمین زمین با مردم صورت بگیرد.
وی افزود: چمن مصنوعی در روستا احداث شده اما متأسفانه زیرساخت‌های لازم نظیر برق و آب تا نزدیکی این چمن وجود دارد، اما همچنان دارای کمبود است.
آب آشامیدنی روستای ده‌شیخ از نظر کارشناسان آلوده می‌باشد و این موضوع سلامت مردم را تهدید می‌کند.
مهدی روشنفکر خطاب به مدیران حاضر در نشست اظهار داشت: مدیران اگر قول و وعده‌ای به مردم می‌دهند جهت تحقق وعده‌ها تلاش کنند.
وی افزود: مشکل آب آشامیدنی روستای ده‌شیخ یکی از مشکلات اساسی روستا است و مدیران مربوطه جهت رفع این مشکل تمام تلاش خود را بکار ببندند.
نماینده شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی نسبت به اجرای طرح هادی روستای ده‌شیخ از فرماندار شهرستان دنا درخواست نمود که از ردیف اعتبارات محرومیت زدایی به این موضوع کمک شود.
وی با اشاره به اینکه قریب به شش هزار نفر جهت اشتغال به دفتر بنده مراجعه کرده‌اند، افزود: بنده به عنوان یک مسئول در نظام جمهوری اسلامی شرمنده جوانان هستم و تمام تلاش خود را برای ایجاد اشتغال به کار خواهم بست.
روشنفکر تصریح کرد: در سنوات گذشته قریب به هشتاد درصد از تأمین مالی بودجه کشور از طریق فروش نفت با فروش قریب به سه میلیون و پانصد بشکه در روز بوده که در سال گذشته این میزان فروش به ۴۰۰ هزار بشکه رسیده است.
پناهی فرماندار شهرستان دنا اظهار داشت: در شهرستان دنا ده روستا طرح هادی اجرا و اجرای نه طرح هادی دیگر در دستور کار قرار دارد.
وی افزود: سی جدول کشاورزی در روستاهای
شهرستان دنا و اجرا شده است که یک جدول با اعتبار ۲۵۰ میلیون تومان اجرا شده‌است و یک جدول دیگر با اعتباری بالغ بر ۳۵۰ میلیون تومان به مناقصه رفته و جاده بین مزارع کشاورزی نیز با اعتبار ۹۰ میلیون تومان به پایان رسیده است.
پناهی به مشکل آب آشامیدنی روستای ده‌شیخ اشاره کرد و گفت: جهت تأمین آشامیدنی سالم روستا در شورای برنامه‌ریزی شهرستان مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان مصوب شده و پیشنهاد مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان دیگر نیز به استان جهت اختصاص داده شده‌است.
فرماندار شهرستان دنا به موضوع تأمین آب کشاورزی روستای ده‌شیخ اشاره کرد و گفت ۱۶ میلیارد برای پمپاژ روستاهای بن زرد و سمرون اعتبار در نظر گرفته شده و پمپاژ روستای ده شیخ برای سال آینده در دستور کار قرار می‌گیرد.
وی افزود: پنج سالن ورزشی در شهرستان دنا وجود دارد که دارای مشکلات برق، آب و گاز هستند.
پناهی به ظرفیت گردشگری غار ده‌شیخ اشاره کرد و گفت: این غار یکی از بزرگترین پتانسیل‌های گردشگری کشور می‌باشد که می‌تواند تحول خوبی در گردشگری منطقه ایجاد کند.
خشنود مدیر آب‌ و فاضلاب شهرستان دنا در خصوص مشکل آب آشامیدنی روستای ده‌شیخ اظهار داشت: آب روستای ده‌شیخ از یک حلقه چاه تأمین می‌شود که این آب در حال حاضر دارای آهن بالا است و لوله‌های فلزی انتقال دهنده آب فرسوده شده‌است.
وی افزود: برای حل مشکل آب آشامیدنی روستای ده‌شیخ با پیگیری نماینده شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی مبلغ ۳۵۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده‌است که برای تکمیل نیازمند تخصیص اعتبارات بیشتر می‌باشد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار