سازمان هواشناسی کشور از بارش باران و برف طی امروز تا شنبه آینده در ۱۶ استان و کاهش ۸ تا ۱۰ درجه‌ای دما در برخی مناطق خبر داد.
کد خبر: ۱۰۱۱۰۸۴
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۳ 23 November 2021
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی امروز در برخی مناطق استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس،‌ لرستان، مرکزی،‌ همدان، قم، سمنان و فردا چهارشنبه در خراسان جنوبی بارش پراکنده همراه با وزش باد و گاهی رعدوبرق پیش بینی شده است.
روز پنجشنبه با نفوذ جریانات سرد شمالی کاهش 8 تا 10 درجه‌ای دما همراه بارندگی در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل پیش بینی می‌شود.  این وضعیت روز جمعه برای شمال شرق کشور پیش بینی شده و بارش در مناطق سردسیر به شکل برف خواهد بود.
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی شنبه هفته آینده در سواحل دریای خزر و شمال شرق بارش‌های پراکنده پیش بینی شده است.
روزهای پنجشنبه و جمعه در برخی مناطق استان‌های واقع در غرب و استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی نیز بارش روی می‌دهد. امروز و فردا خلیج‌فارس و پنجشنبه دریای خزر مواج خواهد بود.
توصیف سامانه: پایداری جو
زمان شروع: چهارشنبه 1400/09/03
زمان پایان: پنج‌شنبه 1400/09/04
نوع مخاطره: افزایش غلطت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا.
منطقه اثر: تهران، کرج، اراک و اصفهان.
اثر مخاطره: رشد شاخص کیفیت هوا تا حد ناسالم برای گروههای حساس و احتمال رشد آن تا شرایط ناسالم برای تمام گروه‌ها در مناطق صنعتی و پرتردد در صورت عدم کنترل منابع آلاینده (ثابت و متحرک)
توصیه: پرهیز از رفت و آمدهای غیر ضروری به مراکز شهرها به‌ویژه سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری و ریوی و قلبی، اجتناب از فعالیت های ورزشی در سطح شهر، تا حد امکان عدم فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز و مدیریت سوخت و زمان در واحدهای صنعتی در سطح و حومه کلان شهرها.
توصیف سامانه اول: افزایش ارتفاع موج
زمان شروع: سه‌شنبه 1400/09/02
زمان پایان: چهارشنبه 1400/09/03
نوع مخاطره: افزایش ارتفاع موج از 1 تا 1.5 متر در نواحی ساحلی و در فراساحل تا 2 متر.
منطقه اثر: خلیج فارس و غرب تنگه هرمز، در نواحی ساحلی و دور از ساحل بوشهر، غرب هرمزگان.
اثر مخاطره: احتمال آسیب به قفس ها و تورهای صیادی، احتمال خسارت به قایق و شناورهای کوچک و نیمه سنگین و احتمال اختلال در فعالیت‌های دریایی.
توصیه: احتیاط در ترددهای دریایی بویژه تردد با شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم توسط  فعالان دریایی.
توصیف سامانه دوم: افزایش ارتفاع موج همراه با بارش باران
زمان شروع: اواخر وقت چهارشنبه 1400/09/03
زمان پایان: پنج‌شنبه 1400/09/04
نوع مخاطره: افزایش ارتفاع موج از 1 تا 1.5 متر در نواحی ساحلی و در فراساحل از 2 تا 2.5 متر همراه با بارش باران.
منطقه اثر:
چهارشنبه 1400/09/03 : دریای خزر، گیلان، مازندران.
پنجشنبه 1400/09/04 : دریای خزر، گیلان، مازندران، گلستان.
اثر مخاطره: احتمال آسیب به قفس ها و تورهای صیادی، احتمال خسارت به قایق و شناورهای کوچک و نیمه سنگین و احتمال اختلال در فعالیت‌های دریایی.
توصیه: احتیاط در ترددهای دریایی به‌ویژه تردد با شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی و در نظر گرفتن تمهیدات لازم توسط کلیه فعالان دریایی.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار