نماینده ولی فقیه در استان:
آیت الله حسینی گفت : باید روی ظرفیت فرهنگی هیات ها کار شود و حتی در سطح کلاسیک و دانشگاهی روی آن کار شود چون به نظر می رسد ، نوع مدیریت فرهنگی در این زمینه هنوز سنتی است.
کد خبر: ۱۰۱۱۳۷۵
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۰ 24 November 2021
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، نماینده ولی فقیه در استان در دیدار معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت : استان با جمعیت ۷۵۰ هزار نفری ، همه شیعه هستند ضمن اینکه یک سوم سادات و قریب هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است.
آیت الله سید نصیر حسینی افزود : بسیار خوشحال هستیم که متولیان حوزه فرهنگ دغدغه و برنامه دارند و تلاش های زیادی انجام می دهند و به خوبی ظرفیت ها را می شناسند .
وی ادامه داد : هیات های مذهبی یک ظرفیت حوزه فرهنگ و قدرت در حوزه و انقلاب و مدیریت کشور است که گاهی احساس می شود به اندازه کافی به این ظرفیت ها توجه نشده است.
آیت الله سید نصیر حسینی افزود : استفاده از ظرفیت تجمعات فرهنگی خیلی از برنامه های طراحی شده از طرف دشمن را خنثی می کند.
آیت الله حسینی گفت : باید روی ظرفیت فرهنگی هیات ها کار شود و حتی در سطح کلاسیک و دانشگاهی روی آن کار شود چون به نظر  می رسد ، نوع مدیریت فرهنگی در این زمینه هنوز سنتی است.
وی ادامه داد : انقلاب اسلامی محصول هیات های مذهبی و مسجد بود و خواهد بود و ما باید این ظرفیت را به خوبی بشناسیم. از آن استفاده کنیم.
آیت الله حسینی گفت : درست است که در بحث هیات های مذهبی اعتقاد بر مردمی بودن است امااحساس می شود در سطح حاکمیتی به دستی توجه نمی شود در حالی که باید برنامه ای برای تقویت این ظرفیت ها و استفاده از آن ها وجود وجود داشته باشدد.
وی افزود : هیات داری ظرفیت انحصاری برای تشیع است که باید از آن به نحو بسیار مطلوب استفاده شود.
حسینی ادامه داد : سازمان تبلیغات اسلامی حوزه های کاری شاخصی دارد که نقش بسیار مهم و موثری در فرهنگ سازی جامعه ایجاد می کند.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به این نکته که نزدیک پانصد مسجد و مراکز دینی فعال داریم و استان در این زمینه رتبه خوبی دارد، اظهار داشت : به مساجد باید توجه بیشتری شود چون یکی از پایگاه های اساسی فرهنگی ، معنوی و سیاسی ما است.
وی ادامه داد : گاهی مسائل و مشکلات معیشتی امامان جماعت در برخی مناطق محروم وجود دارد که انتظار می رود در جهت کمک به بهبود معیشت آن ها حمایت های بیشتری صورت گیرد ضمن اینکه برای توسعه کارهای فرهنگی خود در روستاها نیازمند جدی حمایت هستند.
آیت الله حسینی به موضوع مدارس صدرا اشاره کرد و افزود : این مدارس باید کیفی سازی شوند و حتما نیاز های جامعه و شان و منزلت نظام و انقلاب و هجمه های وارده بر نظام در این برنامه ها متناسب سازی شود.
وی به لزوم توجه به فضای مجازی اشاره کرد و گفت : محتوا سازی برای فضای مجازی باید متناسب با نیازها باشد و حتما مخاطب در نظر گرفته شود.
نماینده ولی فقیه در استان اظهار کرد : با وجود برخی مشکلات ، یکی از شاخص های موفقیت های نظام علی رغم همه فشارها این است که دشمن با همه تلاش ها و هزینه هایی که انجام داد، نتوانست نظام را شکست دهد در حالی که وضعیت به عکس شده و ما دشمن را در زمینه های مختلف شکست دادیم.
وی گفت : نظام اسلامی علیرغم همه فشارهای دشمن با قدرت سر پای خود ایستاده و با اقتدار جلو می رود.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار