همزمان با اعلام نظر ستاد ملی مقابله با کرونا‌، حضور زنان در ورزشگاه در دیدار ایران و عراق قطعی شد. انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور ضمن اعلام این خبر گفت: ان‌شاءالله در دیدار مقابل عراق شاهد حضور بانوان در ورزشگاه هستیم.
کد خبر: ۱۰۲۲۶۴۰
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۰ 16 January 2022
با گذشت دو سال از شیوع بیماری کرونا در ایران، روز گذشته ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری دستور برگزاری مسابقات ورزشی با حضور محدود تماشاگران را در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا صادر کرد.
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد آیت الله رئیسی با اشاره به موضوع درخواست برگزاری مسابقات ورزشی و برپایی نمایشگاه‌ها تاکید کرد: مسابقات ورزشی و برپایی نمایشگاه‌ها باید با رعایت دقیق و جدی شیوه‌نامه‌های بهداشتی و با حضور محدود علاقه‌مندان همراه باشد و در این زمینه وزارتخانه‌های مسوول موظفند با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدابیر لازم را در این زمینه به کار گیرند.
همزمان روز گذشته علی بهادری‌جهرمی، سخنگوی دولت نیز با انتشار توییتی از برگزاری بازی‌های تیم ملی فوتبال با حضور تماشاگران خبر داد.
وی در این توییت نوشت: «‌ستاد ملی مقابله با کرونا به ریاست رئیس‌جمهور، با درخواست وزارت ورزش مبنی بر حضور تماشاگر در بازی‌های تیم ملی فوتبال ایران برای مسابقات انتخابی جام‌جهانی موافقت کرد. سقف ورود تماشاگر محدود، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ضروری و وزارت ورزش مسوول نظارت بر رعایت دستورالعمل‌ها است.»
از سوی دیگر محسن منصوری، استاندار تهران نیز بر لزوم تزریق دز سوم واکسن توسط شهروندان تاکید کرد و از موافقت ستاد ملی کرونا برای برگزاری مسابقات ملی ورزشی با حضور تماشاگر خبر داد. 
استاندار تهران در خصوص برگزاری مسابقات ملی ورزشی با حضور تماشاگر نیز گفت: حضور تماشاگر در این مسابقات به صورت حداقلی و با رعایت پروتکل‌ها باید باشد. این اقدام باید با چارچوب‌های وزارت بهداشت دنبال شود. در این موضوع متقاضی وزارت ورزش بوده، ستاد ملی با این امر موافقت کرده و وزارت بهداشت باید در این حوزه نظارت داشته باشد.
منصوری تاکید کرد: بی‌تردید اگر بار دیگر ملاحظه شود که دستور‌العمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی رعایت نمی‌شود مجدد در این امر تجدید‌نظر خواهیم کرد.
پیش از این حسن شریفی، سخنگوی فدراسیون فوتبال در ۱۹آذر ماه از آمادگی کامل فدراسیون فوتبال برای پذیرایی از تماشاگران در کل کشور خبر داده بود، اما تصمیم‌گیری نهایی را به نظر ستاد ملی مقابله با کرونا موکول کرده بود.
حمایت خزعلی از حضور زنان در ورزشگاه
همزمان با اعلام نظر ستاد ملی مقابله با کرونا‌، حضور زنان در ورزشگاه در دیدار ایران و عراق قطعی شد. انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور ضمن اعلام این خبر گفت: ان‌شاءالله در دیدار مقابل عراق شاهد حضور بانوان در ورزشگاه هستیم.
خزعلی تاکید کرد: حمایت دولت از ورزش بانوان و تیم ملی فوتبال زنان همیشه وجود داشته است و در ادامه هم وجود خواهد داشت.
همچنین انسیه خزعلی در حاشیه «مراسم بدرقه تیم ملی فوتبال بانوان به جام ملت‌های فوتبال آسیا» در پاسخ به اینکه از حضور تماشاگران خانم در دیدار با عراق حمایت می‌کنید، گفت: بله و ان‌شاءالله (زنان) در بازی با عراق حضور پیدا می‌کنند. 
تیم ملی فوتبال ایران در تاریخ‌های هفتم و دوازدهم بهمن ۱۴۰۰ در چارچوب رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ میزبان تیم‌های ملی عراق و امارات است. 
بر این اساس، هواداران زن و مرد می‌توانند دیدار تیم ملی ایران مقابل عراق و امارات را بعد از گذشت بیش از دو سال از نزدیک تماشا کنند و در صورت پیروزی احتمالی در بازی اول یا دوم، جشن صعود ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ را هم برگزار کنند. 
طبق شنیده‌ها، احتمالا فقط ۳۰ درصد از ظرفیت ورزشگاه آزادی در اختیار تماشاگران خواهد بود که عددی در حدود ۲۰ هزار نفر خواهد شد.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار