تابناک گزارش می دهد
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه اعتبارات بیمارستان‌های در حال احداث تامین شده گفت: این بیمارستان‌ها پایان ۱۴۰۱ به بهره‌برداری کامل می‌رسند.
کد خبر: ۱۰۲۲۸۵۷
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۲:۱۷ 17 January 2022
بازدید شبانه استاندار از بیمارستان شهید دکتر جلیل / نقطه قوت استان در همه گیری کرونا / بیان انتقادات مردم از حوزه بهداشت و درمان در سفر به مناطق محروم + حواشی ، فیلم و تصاویر

اساندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه معاون سیاسی ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و برخی مسئولان از بیمارستان شهید جلیل یاسوج بازدید شبانه داشت .

برنامه با حضور استاندار در بخش های مختلف این بیمارستان شروع شد پس از آن وی در نشستی با مسئولان بهداشتی و درمانی استان ضمن شنیدن سخنان مسئولین ، نکاتی را مطرح کرد .

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، سید علی احمدزاده در بازدید از بیمارستان شهید جلیل یاسوج با تسلیت شهادت حضرت ام‌البنین(س) گفت: هدف از این دیدار تقدیر و تشکر از مجموعه کادر بهداشت و درمان و پزشکی استان علی‌الخصوص بیمارستان شهید جلیل که مدت‌ها مرکز درمان بیماران کرونایی بوده و در این زمینه موفق عمل کردند است اگر اقدامات این بیمارستان نبود ممکن بود روند درمان بیماران طولانی شود و تلفات زیادی در بیماری کرونا بدهیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ضمن قدردانی از کادر بهداشت و درمان همه مناطق استان، بازدید از بیمارستان شهید دکتر جلیل یاسوج را سرآغازی برای دیدار از همه بیمارستان‌های استان دانست و اظهار کرد: در این دیدارها با مشکلات بیمارستان‌های استان آشنا می‌شویم و علاوه بر اینکه تلاش می‌کنیم این مشکلات رفع شود، پیگیر خرید تجهیزات مورد نیاز بیمارستان‌ها برای تسریع در بهبود بیماران می‌شویم.

وی بیان کرد: اعتبارات خوبی به بیمارستان‌هایی که در سطح استان در حال احداث هستند اختصاص داده شده و بیمارستان‌های همه شهرستان‌‌های استان تا پایان سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری کامل می‌رسند که خبر خوبی بوده و بیانگر پیشرفت در حوزه بهداشت و درمان است.

مقام عالی دولت در کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شرایطی ایجاد کند تا بیمارستان‌ها، جزء بخش‌های دانشگاه قرار گیرد و متخصصین بیشتری به استان بیایند، عنوان کرد: در مجموع وضعیت بهداشتی درمانی استان رضایت‌بخش است اما کافی نیست و هنوز نسبت به برخی شهرهای همجوار عقب‌ماندگی داریم و تجهیزات کافی برای بیماران در اختیار نداریم که وزارت بهداشت باید به استانی مانند ما توجه کند البته می‌توانیم از اعتبارات استانی بخشی از تجهیزات مورد نیاز را خریداری کنیم، استان به آمبولانس نیاز دارد که به همراه رئیس دانشگاه این موضوع را پیگیری می‌کنیم و در دیداری با وزیر بهداشت درخواست‌های استان را مطرح می‌کنیم تا امکانات بیشتری به استان اختصاص داده شود.

احمدزاده به کمبود امکانات و تجهیزات بیمارستان‌های سایر شهرستان‌ها اشاره و عنوان کرد: اعتبارات لازم برای خرید تجهیزات بیمارستانی سایر شهرستان‌ها فراهم شود،ضمن اینکه از رئیس دانشگاه می‌خواهم گلایه‌مندی و مشکلاتی که در جابه‌جایی کادر درمانی و پزشکی وجود دارد را مدیریت کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه سخنان خود با اعلام اینکه از سیاست‌های وزارت بهداشت در استان حمایت می‌کنیم، گفت: از جریان‌هایی که به دنبال حاشیه هستند می‌خواهم در حوزه بهداشت و درمان ورود نکنند چرا که یک حوزه تخصصی است خودم می‌بینیم کسانی که هیچ تخصصی ندارند به حوزه دانشگاه ورود کردند از آنها می‌خواهم کادر پزشکی را درگیر مسائل حاشیه‌ای نکنند و موجب یاس و ناامیدی مردم نشوند.

وی با اشاره به جایگاه مهم و حساس دانشگاه علوم پزشکی افزود: تمرکز دانشگاه تنها بر روی بهداشت و درمان و پیشرفت علمی استان باشد اگر دانشگاه بخواهد وارد مسائل سیاسی شود هم به خودش آسیب می‌زند و هم استان آسیب می‌بیند، از مجموعه دانشگاه و سیاسیون می‌خواهم به دنبال سیاسی کردن دانشگاه نباشند، البته به معنای این نیست که دانشجویان با سیاست آشنا نباشند.

مقام عالی دولت در کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه حوزه بهداشت و درمان سیاسی نشود، خطاب به سیاسیون گفت: اجازه دهید پزشکان در محیطی امن به درمان مردم بپردازند ما هم در استان و در مرکز کشور پیگیری می‌کنیم تا این حوزه به امکانات و تجهیزات مورد نیاز مجهز شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به فضای فیزیکی مناسب بیمارستان شهید جلیل یاسوج گفت: بخش‌های جدید در این بیمارستان راه‌اندازی شده که اقدام ارزشمندی است انتظار داریم این امکانات در سایر شهرستان‌های بزرگ استان دیده شود و پزشکان متخصص در این شهرستان‌ها هم مستقر شوند.

احمدزاده با بیان اینکه برخی از شهرستان‌ها گلایه‌مند هستند که پزشکان متخصص ندارند، افزود: شهرستان‌های استان فراموش نشوند اگر نیاز باشد در تهران پیگیری می‌کنیم تا سایر شهرستان‌های در زمینه پزشک متخصص کمبودی نداشته باشند.

مقام عالی دولت در کهگیلویه و بویراحمد آینده استان در حوزه بهداشت و درمان را با راه‌اندازی بیمارستان‌های چرام، لنده و بهمئی درخشان توصیف کرد و گفت: اعتبارات این بیمارستان‌ها در سفر رئیس جمهور تامین شده و دانشگاه به دنبال خرید تجهیزات باشد تا بیمارستان‌های با تجهیزات کامل به بهره‌برداری برسند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت بهداشت و درمان در مناطق محروم استان گریزی زد و گفت: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در سفر به منطقه سیلاب و کلوار از نزدیک مشکلات مردم را دید علاوه بر این مردم چاروسا، دیشموک و زیلایی گلایه داشتند که به امکانات پزشکی دسترسی ندارند.

مقام عالی دولت در کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: گلایه مردم چاهن در زیلایی نبود امکانات و خانه بهداشت بود نیاز است که پایگاه سلامت و مرکز اورژانس برای مردم این مناطق دیده شود.

وی عنوان کرد: هنوز به لوداب، چیتاب و مناطق محروم کهگیلویه، بهمئی، گچساران و باشت و سایر مناطق استان سفر نکرده‌ایم اما اگر اوضاع بهداشتی و درمانی این مناطق شبیه سیلاب و کلوار و بقیه مناطق است با احداث پایگاه بهداشت دسترسی مردم به پزشک و امکانات پزشکی تسهیل شود.

احمدزاده با قدردانی مجدد از کادر پزشکی و درمانی در همه مناطق استان که جهادی در بیماری کرونا به درمان مردم پرداختند گفت: با اقدامات صورت گرفته به جای اینکه این بیمارستان از بیماران کرونایی پُر شود فقط چند نفر بیمار کرونایی در بیمارستان بستری هستند تا این بیمارستان در مرکز استان به سمت تخصصی شدن و ارائه خدمات تخصصی در سطح عالی پیش برود که خبر بسیار خوبی است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه حمایت کنیم تا همه بخش‌های بیمارستان فعال شود، تصریح کرد: بیمارستان در مسیری قرار بگیرد که با درآمدزائی بتواند خود را اداره کند، باخبر شدم بخش جراحی قلب تعطیل شده است، اجازه ندهیم سایر بخش‌ها از جمله بخش‌های فوق‌تخصصی تعطیل شوند.

مقام عالی دولت در کهگیلویه و بویراحمد در پایان با اشاره به اینکه تعداد پزشکان به خصوص در شهرستان‌ها برای ارائه خدمت بهتر به مردم افزایش یابد، خاطر نشان کرد: اگر بخشی از بخش‌های بیمارستانی با مشکل مواجه شد به ما اطلاع دهید تا ورود کرده و مسئله را پیگیری کنیم و اجازه تعطیلی بخشی را ندهیم .

بیمارستان شهید جلیل نقطه قوت استان در دوران همه گیری کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی نیز در حاشیه این بازدید گفت : در افتتاح بیمارستان شهید جلیل عجله شد چرا که بسیاری از بخش ها و تجهیزات این بیمارستان هنوز نصب نشده بود که از زمان حضور من در مدیریت دانشگاه تمام تلاش خود را برای تکمیل بخش های مختلف بیمارستان به کار گرفتیم .
دکتر پرویز یزدان پناه افزود : در دوران همه گیری بیماری ، بیمارستان شهید جلیل به عنوان بیمارستان معین کرونا انتخاب شد و با توجه به این تمهیدات دیده شده ، تنها استانی بودیم که مشکل تخت برای بستری بیماران نداشتیم و همین باعث کاهش فوتی ها شد در واقع باید گفت در دوران اوج کرونا این بیمارستان نقطه قوت ما بود .
یزدان پناه ادامه داد : با توجه به فروکش کردن کرونا در استان ، همچنین ضرورت استفاده از درآمدهای بیمارستان برای تامین اعتبارات و هزینه ها ، بیمارستان معین کرونا را برای ادامه خدمات بر اساس بخش های راه اندازی شده تخلیه و اکنون به روند عادی خود خدمات می دهد.
وی گفت : همیشه ده تا پانزده درصد بیماران استان برای درمان های تکمیلی به شیراز انتقال داده می شدند که با راه اندازی این بیمارستان بسیاری از خدمات در همین بیمارستان صورت می گیرد و نیازی به اعزام بیماران به دیگر استان ها نیست .
یزدان چناه افزود : نمی توان برای تامین منابع هزینه های بیمارستان چشم به کمک های دولتی داشت به همین خاطر بیمارستان را به مدار خدمات رسانی تخصصی خود برگرداندیم.
وی گفت : در حال حاضر بیمارستان شهید جلیل به جز چند قلم تجهیزات مورد نیاز برای بخش هایی از آن در خصوص اقدامات جراحی ها مهمی انجام می شود و نیازی به اعزام بیمار نیست .
یزدانپناه افزود : بیمارستان شهید جلیل در سال ۹۸ نزدیک به بیست میلیارد بدهی داشت که اکنون با برنامه ریزی های انجام شده این بدهی ها را به ۷ میلیارد کاهش داده ایم.
وی گفت : برای استفاده حداکثری از ظرفیت های بیمارستان شهید جلیل نیازمند تامین اعتبار برای تهیه تجهیزات بیشتر هستیم .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ادامه داد : بزرگترین مرکز درمان ناباروری در جنوب کشور راه اندازی شده که امیدواریم بتوانیم به زوج های نابارور استان در راستای دغدغه رهبری مبنی بر افزایش جمعیت ، کمک کنیم .
یزدان پناه در پایان گفت : در حوزه سلامت هر چه هزینه کنیم سرمایه گذاری است بنابراین انتظار داریم از منابع استانی هم اگر امکان داشته باشد ، اعتباراتی برای تجهیز بیشتر بیمارستان شهید جلیل ، تخصیص داده شود.

حواشی بازدید 

در هنگام بازدید استاندار تعدادی از فرزندان شهدا که در بیمارستان شهید جلیل شاغل بودند نسبت به عدم توجه به وضعیت آن ها توسط دانشگاه علوم پزشکی معترض بودند و خواستار توجه رسانه ها و پوشش گلایه های ان ها شدند که تابناک کهگیلویه و بویراحمد نسبت به انتشار اعتراض آن ها اقدام کرد . "انتقاد شدید دختر شهید از مسئولان علوم پزشکی"

اما حاشیه دوم و بسیار جالب این بازدید زمان برگزاری نشست با مسئولین بهداشت و درمانی بود که برای شروع جلسه وقتی قرار بر تلاوت قران بود ، خود استاندار اقدام به تلاوت با صوت نمود که مورد توجه حاضرین در نشست قرار گرفت .

فیلم / تلاوت قران توسط استاندار 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار