دلخوش : هم اکنون سهم برخی استان ها به این صورت تغییر کرده، استان کهکیلویه و بویراحمد منفی 14 درصد ، مگر می شود بعد از نوشتن قانون بودجه به جداول آن دست بزنیم بنابراین باید این مهم بررسی شود که کدام قسمت این جداول را دستکاری کرده است.
کد خبر: ۱۰۴۰۱۰۱
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۱ 18 April 2022

بودجه

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، سیدکاظم دلخوش اباتری نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز دوشنبه (29 فروردین) مجلس در اخطاری براساس اصول 67 و 3 و تذکر با استناد به ماده 22 آئین نامه داخلی در رابطه با اعمال تغییراتی در جدول اعتبارات شهرستان ها مندرج در قانون بودجه 1401، گفت: اعضای کمیسیون تلفیق برای بررسی این جدول زحمات زیادی کشیدند اما بعد از آن تغییراتی ایجاد شده است.
وی با اشاره به بخش هزینه ای، تملک و اختصاصی استان ها در قانون بودجه 1401، ادامه داد: نحوه تعیین سهم استان ها در بخش جداول ظلم به نمایندگان است بنابراین باید یک کارگروهی جهت بررسی این موضوع تشکیل شود چرا که تغییرات ایجاد شده از نظر شرعی نیز دارای اشکال است.
نماینده صومعه سرا در مجلس تصریح کرد: هم اکنون سهم برخی استان ها به این صورت تغییر کرده، استان کهکیلویه و بویراحمد منفی 14 درصد، خوزستان منفی 7 درصد، تهران مثبت 21 درصد، همدان 11.5 درصد و البرز 29.1 درصد، مگر می شود بعد از نوشتن قانون بودجه به جداول آن دست بزنیم بنابراین باید این مهم بررسی شود که کدام قسمت این جداول را دستکاری کرده است.
دلخوش در مورد نحوه تخصیص بودجه به مناطق محروم، یادآور شد: برای برخی استان ها در مناطق محروم جهت تخصیص 100 میلیارد تومان تنها یک شهر گذاشته شده است و این در حالی است که ممکن است چند شهر محروم در آن استان وجود داشته باشد. معلوم نیست با وزیر کشور یا کدام یک از مسئولان مربوطه در این رابطه مذاکره شده است.
رئیس مجلس در پاسخ به وی افزود: ما این جدول را حتما بررسی می کنیم، بنابراین از آقای حاجی بابایی و هیات رئیسه می خواهیم که حتما این جداول را بررسی کنند.
قالیباف تصریح کرد: در رابطه با اعتبارات تاسیس یافته به حوزه محرومیت زدایی که گفتید به یک شهر در یک استان 100 میلیارد تومان تخصیص داده شده شما می دانید در مورد این ردیف پیرامون حوزه محرومیت زدایی در کشور در هر استان یک شهر به عنوان محروم ترین شهر در کشور در نظر گرفته می شود ولی حتما در جدول باید براساس مصوبات تعیین شود بنابراین آن را بررسی کرده و اگر موردی در آن دارای اشکال باشد باید تصحیح شود.

افشاگری نماینده صومعه سرا از تغییر بودجه کهگیلویه و بویراحمد / واکنش روشنفکر : شکایت می کنم

نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس یازدهم گفت:‌ رقم بودجه استان کهگیلویه و بویراحمد بدون توجه و رعایت مفاد آئین نامه داخلی مجلس تغییر کرده است. اگر این مهم تحقق پیدا نکند به تمام مراجع قانونی کشور شکایت می‌کنم.

مهدی روشنفکر در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: به اعضا و رئیس کمیسیون تلفیق اخطار می‌دهم که رقم بودجه استان کهگیلویه و بویراحمد بدون توجه و رعایت مفاد آئین نامه داخلی مجلس تغییر پیدا کرده است سریعا به عدد واقعی خود برگرداند.

نماینده مردم بویراحمد ، دنا و مارگون در مجلس افزود: اگر این مهم تحقق پیدا نکند به تمام مراجع قانونی کشور شکایت می‌کنم و این را خیانت در امانت می‌دانم چرا که کهگیلویه و بویراحمد استانی است که از لحاظ تورم و بیکاری در صدر سایر استان‌ها قرار گرفته است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۱/۲۹
پس موحد کجاست مگه خواب هست یا اینجا هست داره ریس ادارت عوض نیکند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۱/۳۰
اونوقت که مشغول تقسیم بودجه بودن نمایندگان استان مشغول تعویض کارشناسان ادارات بودن ار قافله عقب ماندن
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار