گزارش اختصاصی تابناک کهگیلویه و بویراحمد
مراسم تودیع و معارفه مدیران قدیم و جدید آموزش و پرورش مارگون در حالی برگزار شد که علاوه بر سخنان معمول در چنین مراسماتی ، اما مواردی مطرح شد که بیش از هر چیز به مسائل سیاسی با این تغییر و تحول ارتباط داشت .
کد خبر: ۱۰۵۱۸۸۴
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۲ 21 June 2022

طوفان سخنان سیاسی در مراسم تودیع و معارفه / وقتی

 

مراسم تودیع و معارفه مدیران قدیم و جدید آموزش و پرورش مارگون در حالی برگزار شد که علاوه بر سخنان معمول در چنین مراسماتی ، اما مواردی مطرح شد که بیش از هر چیز به مسائل سیاسی با این تغییر و تحول ارتباط داشت .
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، در ابتدای این مراسم که به دلیل حضور با تاخیر فرماندار و امام جمعه با تاخیر برگزار شد ، فرماندار مارگون گفت : تاخیری در مراسم معارفه آقای حکیم فر بوجود امد که باید بگویم از کم تجربگی مجموعه ما است .
قائمی اصل افزود : جریان ما کم تجربه و نوپا است و کم کم به بلوغ سیاسی می رسد و چنین مشکلاتی را در آینده نخواهد داشت .
طوفان سخنان سیاسی در مراسم تودیع و معارفه / وقتی
پوز پر روشنفکر اول خدمه را می زند !
مدیر سابق آموزش و پرورش شهرستان مارگون هم در بخشی از سخنان خود ، روشنفکر را از خانواده شهدا و چهره برجسته ملی عنوان کرد و گفت : وی اقدامات بسیار خوبی در مجلس و به عنوان عضو کمیسیون آموزش انجام داده است در استان هم با وجود مشکلات و محدودیت هایی که برای وی ایجاد کرده اند اما کارنامه موفقی داشته است .
دارا رامشگر با اشاره به برنامه تغییر خود ، افزود : من تازه گرم شده بودم و داشتم کارها را پیش می بردم که دست به تغییر من زدند . باید گفت متاسفانه این یک آسیب است در آموزش و پرورش که اجازه نمی دهند یک مدیر برنامه های خود را انجام دهد . در آموزش و پرورش باید اجازه سیاسی کاری ندهند .
رامشگر ادامه داد : با وجود تغییر من اما به صراحت می گویم که آقای روشنفکر خط قرمز من است و اجازه نمی دهم کسی از این وضعیت بر علیه وی سوء استفاده کند .
وی گفت : آقای حکیم فر مخالف من نبود و نیست و ظرفیت های زیادی داشت و من هم تازه گرم شده بودم و کارها روی غلطک افتاده بود که یک مرتبه آب را از بالا بر روی ما قطع کردند! و بعد دیگران را متهم کردند و گفتند فلانی نقش داشت ، امام جمعه مخالف حضور شما بود و بهانه های دیگر که اکنون از شما امام جمعه محترم می پرسم " من و شما چه تقابلی داشتیم ؟ " در حالی که شما وظیفه دارید انتقاد کنید و من هم وظیفه دارم انتقادات وارد را اصلاح کنم و در واقع رمز موفقیت یک مسئول انتقاد پذیری وی است . این از افتخارات من است که هر جا تذکری داده شد ، پیگیری کردم و رفع کردم .
رامشگر گفت : انتقاد کردن دیگران که مخالفت نیست ، من مخالف نظام نیستم ، جانباز هستم و بیشتر اعضای خانواده ام در این نظام خدمت می کنند .من خون و استخوانم تنیده در این نظام است . مقام معظم رهبری و ولی امر مسلمین جهان در هر لحظه ای که برای نظام مشکلی ایجاد می شود ، سریعا ورود می کند و نقش های دشمن را نقش بر آب می کند و هر وقت هم لازم باشد ما به فرمان وی ورود می کنیم .
وی ادامه داد : انقلابی و غیر انقلابی نکنید . مرزبندی نکنید مردم شریف هستند . مردم حق دارند و پاک هستند و بگذارید کار کنند . اگر نمی توانید کار کنید خداحافظی کنید و کنار بروید . مردم گفتار درمانی نمی خواهند به ستوه امده اند . معنی ندارد دروغ به مردم تحویل دهیم .
رامشگر گفت : جا دارد از آقای روشنفکر تشکر کنم . در بدترین شرایط ، من از آقای روشنفکر حمایت کردم . به صراحت می گویم وقتی روشنفکر شروع کرد فقط دو نفر در اداره کل آموزش و پرورش از وی حمایت کردند " من و آقای دلشاد !" ما می دانستیم که روشنفکر اصولگراست و از وی حمایت کردیم اما نمی دانستیم که امروز وی نمی تواند از اصلاح طلبان حمایت کند ! در آن شرایط در اداره کل آموزش و پرورش ، حمایت از روشنفکر دل شیر می خواست و ما با تمام قدرت از وی حمایت کردیم و حتی چندین بار مرا احضار کردند و گفتند دست بردار! اما تحت هیچ شرایطی کوتاه نیامدم .
وی ادامه داد : روشنفکر نماینده همه مردم سه شهرستان ، بویراحمد ، دنا و مارگون است و باید برای تمام این سه شهرستان کار کند . مردم حق دارند و بدهکار شخص خاصی نیستند و باید برای آن ها کاری انجام دهد .
رامشگر ادامه داد : بازهم تکرار می کنم که روشنفکر خط قرمز من است و اگر یک رای در بویراحمد سفلی داشته باشد رای من خواهد بود . بی تدبیری نکنید .
وی البته انتقادی صریح هم به تشکیلات روشنفکر کرد و گفت : جریان آقای روشنفکر مانند "پوزپری" (تفنگ قدیمی) معیوب است که ابتدا به خدمه اطراف خود آسیب می زند (اشاره به عزل خود که از جریان ندای، وحدت، حامی روشنفکر است ) تا بعد بخواهد به دشمن و طرف مقابل شلیک کند ! که این یک آسیب جدی است در تشکیلات روشنفکر البته من نسبت به وی ارادت خالصانه دارم و هر جایی است ، سلام من را به وی برسانید .
طوفان سخنان سیاسی در مراسم تودیع و معارفه / وقتی
ویز ، ویز پشه ها لازم است! / به جای دخالت در عزل و نصب ها دنبال طرح رتبه بندی باشید!
امام جمعه مارگون هم در این مراسم ضمن عذرخواهی از تاخیر خود در ورود به آئین گفت که به دلیل حضور در دهدشت با تاخیر به مراسم رسیده است .
حجت الاسلام خواجه پور در ادامه افزود : هر کسی مسئولیت گرفت ، اطرافش افرادی وجود دارند که چالش ایجاد کنند و عده ای هستند که اطراف مسئولینی که برای خدمت آمده اند مانند پشه مزاحمت ایجاد می کنند ! این افراد مریض همیشه وجود دارند اما بودن این پشه ها و افرادی که قلبشان مریض است بسیار خوب است چون ما را قدرتمند تر می کند .
وی خطاب به مدیر جدید آموزش و پرورش مارگون گفت : شما فرزند همین منطقه هستید و دو نکته را بیان می کنم اولا چون فرزند منطقه هستید افرادی دنبال شما حرف می زنند و دوم انتظارات بیجایی از شما دارند . یک نکنه مهم دیگری هم وجود دارد و آن فشارهای سیاسی است که بر شما وارد می کنند .
خواجه پور ادامه داد : اهل غلو کردن نیستم اما به صراحت می گویم آقای رامشگر انسانی دل پاک ، صاف و قدمش هم برای مارگون خیر بوده است و طی این یک سال خیلی از مشکلات آموزش و پرورش را حل و فصل کرد علی رغم اینکه بنده انتقاداتی از وی داشتم اما انصافا کمر همت را گمارد و برنامه های بسیار خوبی را انجام داد .
وی خطاب به رامشگر گفت : شاید عده ای بخواهند از کاه ، کوه بسازند . متاسفانه بعضی عزل ایشان را به من ربط دادند در حالی که بنده نه ترسی داشتم ، نه ترسی دارم و نه ترسی خواهم داشت و اگر در عزل کسی نقشی داشتم ، والله پشت همین تریبون اعلام می کنم . امام جمعه مطالبه گر است . هم همکار مسئولین است ، هم پل ارتباطی بین مسئولین و مردم است ، باید صدای رسای مردم باشم و خواهم بود و اگر خدای ناکرده مسئولی در مسئولیت خود منحرف شد اول به وی تذکر می دهم اما اگر ادامه داد باید مواضع خود را صریح بیان کنم .
حجت الاسلام خواجه پور افزود : بیان مواضع و انتقادات من به عنوان امام جمعه طبیعی است اما اینکه عده ای عزل آقای رامشگر را به بنده منتسب کنند ، این رفتار بسیار خطرناک است و به این عزیزان سیاسی می گویم ، تکرار نکنید وگرنه موضع من بسیار سخت خواهد بود .
وی ادامه داد : می بینیم در برخی جاهها اقداماتی می شود و بعد عده ای آن را منتسب می کنند به امام جمعه ، اما ما به عنوان امام جمعه در موضوع عزل و نصب ها ، بر اساس فرموده امامین انقلاب عمل کردیم و خواهیم کرد و نمایندگان مجلس هم باید در تبعیت از فرموده امامین انقلاب در عزل و نصب ها دخالت نکنند .
خواجه پور افزود : رهبر انقلاب چندین بار فرمودند و در همین ایام کرونا هم به صراحت فرمود " نمایندگان مجلس در عزل و نصب ها دخالت نکنند" و اگر این نمایندگان دخالت کردند یعنی چی؟! یعنی پا گذاشتن روی حرف ولی فقیه !
وی خطاب به نمایندگان گفت : این استان خیلی اوضاع سیاسی مناسبی ندارد . هر کسی به دنبال منافع خودش است . می بینیم برخی اصلا تخصصی ندارند اما رای جمع کننده بسیار خوبی هستند که نمایندگان همان را برای مسئولیت معرفی می کنند ! این خیانت است .
حجت الاسلام خواجه پور ادامه داد : اگر ما بخواهیم رای مردم را به انحراف بکشانیم و به دنبال منافع خود باشیم و مردم هم چوب یک مسئول غیر متخصص را بخورند ، قطعا خدا نمی بخشد ، چون حق ناس است .
وی گفت : از زمانی که آقای رامشگر مسئولیت اداره آموزش و پرورش مارگون را بر عهده گرفت ، مسئول دفتر امام جمعه که یک فرهنگی بود را برداشت اما چون قانونی بود ، هیچ اعتراضی نداشتیم اما بی تعارف می گویم ، قدم وی برای مارگون خیر بود و انسان مخلص و با اخلاقی بوده و علیرغم فشارهایی که به وی می آوردند اما با استقلال کامل کارش را انجام داد و معلمین هم از کار وی راضی بودند .
حجت الاسلام خواجه پور خطاب به نمایندگان مجلس گفت : به جای دخالت در این عزل و نصب ها بروید و طرح رتبه بندی معلمانی که شبانه روز در علم آموزی به دانش آموزان تلاش می کنند را درست کنید ، به نظرم دنبال این مسائل مهم باشید ، بهتر است تا دنبال فروعات و حواشی باشید و خدای ناکرده باعث منزجر شدن احساسات مردم شوید .
طوفان سخنان سیاسی در مراسم تودیع و معارفه / وقتی
نه سیاسی کاری بود و نه عزلی در کار !
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش هم در بخشی از سخنان خود و در واکنش به برخی موضوعات سیاسی مطرح شده در مطالب سخنرانان گفت : آقای رامشگر بیان کردند که من تازه گرم کار شده بودم که به ایشان می گویم ما هم قرار است از تجربیات شما در اداره کل استفاده کنیم و قرار نیست کنار گذاشته شوید .
محمد جمالی افزود : در این مدت یک سال ، آقای رامشگر ، انصافا انسانی با نجابت ، با اصالت و با اخلاقی بودند و وقتی که پیشنهاد تغییر را مطرح کردیم ، با روی باز پذیرفت و خوشحال شد و گفت من یک معلم هستم . امروز اینجا بودم ، فردا جای دیگر و شاید روزی دیگر هم در مدرسه ، که این برای من طبیعی است .
وی گفت : تاکید می کنم که هیچ فشار سیاسی نه از طرف امام جمعه و نه نماینده مردم برای جابه جایی آقای رامشگر وجود نداشته ، بحث عزل هم اصلا مطرح نیست و این جابه جایی ها هم منشا خیر و برکت خواهد بود و از تجربیات وی در جاهای دیگر استفاده خواهیم کرد .
جمالی ادامه داد : آقای حکیم فر هم از نیروهای جوان همین منطقه است و نیرویی خوش فکری هستند که از هم اکنون به مردم ، فرهنگیان و شورای اداری معرفی می شود . از فرماندار ، امام جمعه و دیگر دستگاه ها و مردم می خواهیم که نهایت همکاری را با وی داشته باشند .
وی گفت : آموزش و پرورش متعلق به فرد ، گروه ، جناح ، طایفه و قبیله خاصی نیست . آموزش و پرورش متعلق به همه است و باید نگاه همه ما  فراتر از مسائل حاشیه ای باشد .
طوفان سخنان سیاسی در مراسم تودیع و معارفه / وقتی
اصلاحاتی ها اجازه صدور ابلاغ من را ندادند!
سخنران پایانی این مراسم ، عنایت الله حکیم فر مدیر جدید آموزش و پرورش مارگون بود که در ابتدای سخنان خود از استاندار و معاونین وی به ویژه معاون سیاسی تشکر کرد . همچنین مدیر کل آموزش و پرورش را فردی انقلابی عنوان کرد و در تشکر از مسئولین گفت : از مدیر کل و معاونین وی به خصوص آقای جمالی که در این آئین حضور دارند ، از امام جمعه ، فرماندار و شورای اداری ، شورای شهر و مجموعه ادارات ، دادگستری ، ریش سفیدان ، فرهنگیان و همه کسانی که در این مراسم حاضر شدند تشکر می کنم .
حکیم فر با اشاره به سخنان رامشگر در خصوص دوستی خود و وی گفت : بله ما دوست هستیم و قبل از اینکه آقای رامشگر به مارگون بیایند ، من تجربه لغو ابلاغ مدیریت آموزش و پرورش مارگون از طرف اصلاحات را داشته ام . یعنی قرار بود ابلاغ بنده صادر شود اما به همان دلیل سیاسی اصلاحات اجازه ندادند و ترجیح دادند از تجربه شما که در زمینه سخت افزاری اقدامات خوبی هم انجام دادید ، استفاده کنند و کردند و نهایتا اینکه من هم شما را دوست دارم .
وی ادامه داد : از همین جا از دکتر روشنفکر که در واقع عضو ناظر شورای آموزش و پرورش و عضو صندوق ذخیره فرهنگیان هستند و کارایی موثری در آموزش و پرورش داشته اند ، اولا تقدیر و تشکر می کنم و ثانیا از وی می خواهم مشکلات آموزش و پرورش مارگون را دریابند . هر چند گفته می شود که اقدامات خوبی صورت گرفته اما حق مارگون بسیار بیشتر از این ها است .
وی همچنین از ستاری فر معاون وزیر آموزش و پروش خواست که برای رفع بسیاری از مشکلات موجود در آموزش و پرورش مارگون کمک های ویژه ای داشته باشد .
حکیم فر در پایان گفت : مارگون از قدیم در زمینه های ورزشی و فرهنگی در استان دارای رتبه بود و همین هم باعث شده بود که آسیب های اجتماعی و اعتیاد در این منطقه کمتر باشد . اکنون هم از شورای اداری به ویژه فرماندار و همچنین امام جمعه تقاضای همکاری برای شکوفا کردن استعدادها و پتانسیل های منطقه را دارم .
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۹
فرهاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۳۱
اینهمه غلط املایی و درهم ریختگی انشایی و چرت و پرت گویی تعجب برانگیز است.

«منتصب» چیه دیگه؟

طوری حرف می زنند انگار اعضای برجام هستند!
یه رییس اداره را می خوان جابجا کنند.

امام جمعه هم پدیده جالبی است.
میگه نماینده ها در عزل و نصب ها دخالت نکنند اما خودش که یک پیش نماز است حق دارد در همه چیز اظهار نظر کند و اگر اجرا نکردند اقدام سخت بکند! ا
کلا کشور زرتش در رفته!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۳۱
برادر جابه جایی رئیس اداره چیه؟ اینجا خواستگاه جریان ندای وحدت است و الان مرکز تصمیم گیری کل استان محسوب می شه
ارمین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۳۱
آخر نفهمیدیم وظیفه امام جمعه چیه نخود هر آش هستش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۳۱
انصافا اگر نه ترس از ائمه جمعه باشه ، مسئولین چه چپ چه راست ، مردم را مثل گرگ درنده بیچاره می کنند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۳۱
آخه مارگون در حد یک روستا هست،حالا که به هر طریق شهرستان شد،انتظار می رود ساکنین مارگون حداقل ظاهر سازی کنند،فرهنگ سازی کنند،حداقل سر چهار راه درست پا ک کنید تا ی رهگذری عبور کنه،....آخه مدیر آموزش و پرورش تغییر کرد.دیگه اینهمه هیاهو چیه..البته مدیر سابق آموزش و پرورش انصافاً آدم توانمند و شریفی است.جا دارد همینجا بهشون خسته نباشید بگم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۳۱
"سلام و درود خداوند متعال بر فرهنگی و مدیر خوشنام، با تجربه، متعهد، شایسته، صدیق، توانمند، پرتلاش، کارآزموده، مرد مرد نیک روزگار و روزهای سخت و خط مقدم جریان مردمی ندای وحدت، یادگار هشت سال دفاع مقدس، ابر مدیر جهادی و انقلابی جناب آقای دکتر دارا رامشگر مدیر سابق آموزش و پرورش شهرستان مارگون، مدیری که با عشق و علاقه، هر چه در توان داشت به کار گرفت تا تعلیم و تربیت متوقف نشود. آموزش و پرورش نیازمند مدیران جهادی و انقلابی هستند چرا که شکوفایی در حوزه تعلیم و تربیت با چنین مدیران جهادی با روحیه انقلابی تحقق می یابد، ابر مدیر جهادی که به حرف مردم در آموزش و پرورش گوش می دهد و با آنها سخن می گوید و ارتباط دو جانبه برقرار می کند. مدیری که به هیچ وجه ممکن مدیریت آن بسته نبود و جایی برای هم اندیشی متفکران و مردم همیشه در مدیریتش وجود دارد. مدیر جهادی که در پرتو ایمان و ارزش های سترگ انقلاب اسلامی مقام را برای رسیدن به اهداف والا می داند و برای ماندن در جایگاه اداری و ارتقا دست به هر کاری نمی زند، او راهبرد دارد و به کمک همکاران خود در فضای درون و برون تعلیم و تربیت را واکاوی می کند و با اتکا به اندیشه آینده پژوهشی و بهره گیری از فرصت های مطالعاتی منطقه ای و جهانی، اهداف بلند مدت و میان مدت را طراحی می کند و مدیری نیست که ادا می کند روزی ۲۰ ساعت کار می کند بلکه هدف گذاری کرده و بعد از اجرای راهبرد، بازخوردها را دریافت می کند تا کاستی ها را بسنجد. مدیری که از پایگاه مردمی و اجتماعی و مقبولیت خاصی برخورداراست و بر خلاف همه برنامه دارد و هم سیستم را می فهمند و تجربه و پختگی لازم را دارد و می تواند بر خلاف دیگران موثر باشد نه متاثر و فعال باشد نه منفعل و مورد قبول همه طیف های سیاسی استان می باشد و الحق و الانصاف خدمتگزاری بی ادعا، مهربان و سخت کوش هستند و ان شاءالله در آینده بیشتر از وی سخن می گوییم."
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
با سلام
درود خدا بر فرهنگی و مدیر‌خوشنام و با تجربه که الحق و انصاف شایسته ی بهترین ها هستند ...ولی حیف که این سیاست کثیف اجازه عملکرد صحیح رو به همچین افرادی نمیده
خداقوت مرد عمل
ده کهنه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
رازمحبوبیت دکتر رامشگر در بین مردم چیست؟همه میدانیم تا کنون چندین نفر از استان کهگیلویه وبویراحمدبه سمت های مهمی از جمله معاونت وزارت واستانداریها و...رس خویده اند،اما هیچ کدام نتوانستند درحدقواره دکتر رامشگربه محبوبیت برسندوچه بسا افرادی بارها منسوب یا عزل شده انداما کسی حتی خبردار نشده است،حمایت دکتر دارا رامشگر ازهمه اقشار فرهنگیان چه در استان وچه در شهرستان با قومیتها ونژادهای مختلف ودور از خط کشی های سیاسی وپرهیز از خودی وناخودی دیدن افراد دیگر ویژگی بارز رامشکر است ویادگاریهای ارزنده ای برای مردم مناطق محروم شهرستان مارگون در این مدت دوسال مدیریت از خود بجا گذاشت،این مرد متعهد وبا صلابت واصالت در دل همه اقشار مختلف جا باز کرده وخودش را همیشه مدیون الطاف این بزرگواران میداند این یعنی شجاعت در گفتار وکلام این یعنی صلابت در مدیریت این یعنی خودرا وام دارکسی ندانستند وتلاش حداکثری برای برون رفت از مشکلات در حوزهای مختلف،الحق که باید به بلندای کوه دنا این مرد خوش نیت حمایت کنیم که باشد روزی گره گشای مشکلات این استان محروم
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۴/۰۱
خدا قوت به مرد همیشه در صحنه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار