نماینده مقام معظم رهبری در استان کهگیلویه و بویراحمد اضمن انتقاد نسبت به برخی از استخدام‌های غیر مجاز و بدون مجوز و غیرقانونی در استان گفت: حراست‌های ادارات چکاره اند؟ و چه کار می‌کنند؟، وقتی حراست‌ها را مدیران منصوب می‌نمایند چه خاصیتی دارند که در ادارات باشند یا نباشند؟
کد خبر: ۱۰۵۲۳۷۲
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۵ 23 June 2022

مناسبت هفته قوه قضاییه رئیس کل و اعضای شورای قضایی استان کهگیلویه با نماینده، ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد بویراحمد دیدار کردند.
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد، آیت الله سید نصیر حسینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر یاسوج از تلاش‌های ارزنده دستگاه قضایی در حفظ نظم و ایجاد امنیت و جلوگیری ازتعدیاتی که به بیت المال می‌شود تشکر کرد.
آیت الله حسینی گفت: قوه قضاییه در نظام جمهوری اسلامی ایران و نظام مدنی جایگاه ارزشمند و حیاتی دارد که اجرای قوانین، محافظت از نظم و امنیت که یکی از عوامل این مسئله قوه قضاییه است به عنوان یک دستگاه خاص بر قوانین و اجرای آن و برخورد با خاطیان و اخلال گران است.
حسینی گفت: برخورداری قوه قضاییه در نظام جمهوری و در حکومت اسلامی را با سایر نظام‌های حقوقی و قضایی دنیا به خاطر بهره مندی از شأن و شایستگی اهل بیت در نظام اسلامی، متفاوت بیان کرد.
امام جمعه شهر یاسوج ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مظلوم بهشتی معمار دستگاه قضایی گفت: نظام اسلامی قضایی ایران باید در حد شأن و شخصیت شهید بهشتی که خون پاکش را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نمود، باشد.
حسینی در ادامه اظهار داشت: قوه قضائیه آثار و برکات زیادی را داراست و امروز در خدمت منافع عموم مردم و اسلام است.
وی گفت: کار‌های خوبی در سال‌های اخیر در قوه قضاییه و در استان انجام گرفته که می‌توان به مبارزه با مفاسد و مفسدان در عرصه‌های مختلف اقتصادی نام برد.
امام جمعه شهر یاسوج نظارت دستگاه قضایی را در همه عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی لازم و ضروری دانست و افزود: دستگاه قضایی نظارت خودت را خودش را همیشه حفظ کند، می‌تواند جلوی بسیاری از تجاوزات و تعدیات را بگیرد.
نماینده، ولی فقیه در استان برخورد‌های سازمان بازرسی در استان را خوب توصیف و بیان داشت: از سازمان بازرسی استان به خاطر تلاش‌های ارزنده‌ای که در برخورد با متخلفان داشته حمایت می‌کنم و می‌خواهم که از برخورد با متخلفان هیچ واهمه‌ای نداشته باشند.
نماینده مقام معظم رهبری در استان کهگیلویه و بویراحمد در این دیدار با اظهار اینکه برخی فقط منتظر دستگاه قضایی هستند که پیگیری و نظارت کنند، با اظهار تأسف گفت: برخی دستگاه‌های نظارتی، نظارت نمی‌کنند و معامله می‌کنند و متأسفانه دستگاهی که باید نظارت کند بر رفتار و عملکرد مدیران، خودش وارد معامله شده است اگر دستگاه قضایی هم برخورد نکند و بنشیند و بگوید اگر کسی سراغ ما آمده ما هم یک حرفی می‌زنیم.
حسینی افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران با خون هزاران انسان و شایسته تولد یافته است رنج‌ها و سختی‌های زیادی کشیده شده تا این انقلاب متولد شده و عده‌ای مفسد فی الارض تاخت و تاز بکنند این انقلاب ضربه خواهد خورد.
وی گفت: دستگاه قضایی یکی از ارکان حفاظت از انقلاب اسلامی و باید در راستای جلوگیری از تعدی و تجاوز به حقوق مردم و بیت المال، برخورد نماید.
امام جمعه یاسوج در ادامه این دیدار، از طرح‌های پیشگیری از وقوع جرم و ارتقاء امنیت اجتماعی در استان، از دستگاه قضایی تشکر کرد و در خصوص اجرای طرح فرهنگ عفاف و حجاب در ادارات و سازمان‌ها اظهار داشت: سازمان‌ها و ادارات این طرح را از خودشان شروع نمایند، برخی حجاب‌ها و عفاف‌ها شایسته‌ی زنان عشایری و لری و انقلاب و مردم استان مان نیست.

وی تصریح کرد: بیگانگان در فضای مجازی، جنگ فرهنگی را بر علیه دختران و زنان مسلمان و شیعه‌ی ما و سال‌ها قبل آن را شروع کرده‌اند و مورد هدف قرار داده اند.
حسینی در همین راستا افزود: از دادستان و مسئولین می‌خواهم که در برخورد با بدحجابی و بی‌حجابی حرکتی را با برگزاری عملیات میدانی در برخورد با عاملان بی حجابی و بدحجابی در کف میدان آغاز کنند که خیلی مؤثر و اثرگذار است.
وی گفت: دستگاه قضایی با سوء استفاده کنندگان از اموال بیت المال و منابع طبیعی برخورد قاطع و جدی انجام دهد.
نماینده مقام معظم رهبری در استان کهگیلویه و بویراحمد اضمن انتقاد نسبت به برخی از استخدام‌های غیر مجاز و بدون مجوز و غیرقانونی در استان گفت: حراست‌های ادارات چکاره اند؟ و چه کار می‌کنند؟، وقتی حراست‌ها را مدیران منصوب می‌نمایند چه خاصیتی دارند که در ادارات باشند یا نباشند؟ و چه فاید‌های و اثری دارد و چه کمکی به حراست و حفاظت از بیت المال می‌نمایند؟، بنابراین نباید از انقلاب اسلامی به صورت عادی حفاظت کرد.
حراست های بی خاصیت !
در این نشست دکتر حسن نگین تاجی رئیس کل دادگستری و رئیس ستاد بزرگداشت هفته قوه قضاییه در استان، گزارشی از اقدامات انجام گرفته در دستگاه قضایی استان، به برنامه‌های سال‌های اخیر قوه قضاییه در راستای خدمت رسانی بیشتر به مردم نکاتی را بیان کردند.
دکتر نگین تاجی تحول و تعالی قضایی در سال‌های اخیر را برای مردم ملموس خواند و اظهار داشت: تحول و تعالی قضایی در سال‌های اخیر برای مردم در دستگاه قضایی ملموس شده و از شعار و تبلیغات خارج شده است.
وی در خصوص طراحی برنامه‌های عملیاتی در راستای تحول و تعالی قضایی اظهار داشت: طراحی ۱۵ برنامه عملیاتی برای تحول بر اساس ویژگی‌های هر استان موجب اجتماعی شدن قوه قضاییه و ورود به دوران برون زدایی دستگاه قضایی شده است.
دکتر نگین تاجی گفت: با تقویت رویکرد‌های تخصصی، هم اکنون هیچ پرونده مانده و رسوبی مانده از سال ۱۳۹۸ و ماقبل آن در دادگستری استان وجود ندارد.
رئیس ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه در ادامه گفت: به منظور اجتناب از برخورد هیجانی و جنجالی و سطحی توسط دستگاه قضایی، با ایجاد قرارگاه راهبردی مبارزه با تجاوز به حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی و بستر رودخانه‌ها، آنرا را با حضور دادستان و معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، و ادارات و سازمان‌های که در این زمینه نقشی برعهده دارند، ایجاد کردیم.
حراست های بی خاصیت !
مقام ارشد قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد با اظهار اینکه هم اکنون قوه قضاییه در مسیر تحول و خدمت بیشتر به مردم قرار گرفته است گفت: در سال گذشته ۴۰ هکتار از بستر رودخانه‌های استان را رفع تصرف نمودیم.
وی در خصوص استخدام‌های غیر مجاز و بدون مجوز در بعضی از دستگاه‌های اداری استان اظهار داشت: در سال گذشته با استخدام بیش از ۵۳۰ نفر از افرادی که خارج از ضوابط، شرایط برای جذب و استخدام را نداشتند برخورد کردیم.

دکتر نگین تاجی افزود: ۵۳۵ نفر از افرادی که در مراحل پایانی استخدام بودند، جلوی آن‌ها گرفته شد و از یک بحران دیگر در بحث استخدام‌های غیر قانونی و بدون مجوز جلوگیری شد.
رئیس کل دادگستری استان فرهنگ بزرگنمایی در هنجار‌های اجتماعی را یک زخم خواند و گفت: حرکت ضد هنجار اجتماعی موجب ایراد خسارت فراوان به اقتصاد استان و مردم می‌شود که می‌تواند موجب عدم حضور سرمایه‌گذار کلان در استان باشد.
دکتر نگین تاجی رئیس کل دادگستری استان گفت: دستگاه قضایی منتظر سایر نهاد‌های نظارتی خارج از این قوه نمی‌ماند و هیچ جریانی در دادگستری استان نمی‌تواند نفوذ کند.
حراست های بی خاصیت !
وی در برخورد با استفاده کنندگان غیرمجاز از اسلحه در استان تأکید کرد: در این زمینه با هیچکس تعارف نداریم و وامدار هیچ جریانی نیستیم، قانون و تبعیت از ولایت فقیه را سرلوحه کار خود قرار داده ایم.
قاضی القضات دادگستری استان در پایان کمبود نیروی انسانی قضایی و اداری در استان را بیشتر از سایر نقاط کشور برشمرد و بیان کرد: همین امر موجب عدم توسعه شعب بیشتر در دادسرا‌ها و دادگاه‌ها و شعب تجدیدنظر شده و به نوعی از موارد اطاله دادرسی باشد.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار