استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: اعتبارات محرومیت‌زدایی این استان در بخش آب به ۹۰۰ میلیارد تومان رسید.
کد خبر: ۱۰۵۳۲۸۲
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۴ 28 June 2022

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، سیدعلی احمدزاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد با علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو دیدار و گزارشی از شرایط تنش آبی و آخرین وضعیت طرح‌ها و پروژه‌های این بخش را ارائه داد و خواهان توجه جدی به این حوزه شد. 

علی اکبر محرابیان وزیر نیرو با توجه به گزارش و پیگیری استاندار در خصوص شرایط آبی استان و ضرورت افزایش و تامین منابع در بحث جذب اعتبارات محرومیت‌زدایی علاوه بر 610 میلیارد تومان گذشته، دستور افزایش 326 میلیاردی اعتبارات را صادر کرد.

با دستور ویژه وزیر نیرو در خصوص افزایش 326 میلیارد تومانی اعتبارات محرومیت‌زدایی مازاد بر اعتبارات گذشته که برای آب استان در نظر گرفته شده بود اکنون اعتبارات آبی استان در حوزه محرومیت‌زدایی به 900 میلیارد تومان افزایش یافت.

این اعتبارات برای تامین و اصلاح و توسعه روستاهایی که دارای تنش آبی هستند در نظر گرفته شده است.

محرابیان همچنین دستور داد کارگران و مهندسان سدتنگ سرخ با تلاشی مضاعف دو و یا سه شیفته کار کنند و به روند احداث این پروژه مهم و تاثیرگذار سرعت بخشند.

وی همچنین در پاسخ به درخواست استاندار برای رفع موانع سد آبریز کهگیلویه بزرگ و تسریع در روند کار، دستور ویژه‌ای صادر کرد.

 

محرابیان همچنین برای رفع تنش آبی روستاهای شهرستان‌های کهگیلویه بزرگ، دشت امام‌زاده جعفر و شهر باشت مبالغ قابل توجهی اختصاص داد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار