معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد:
معاون امور هماهنگی عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اهمیت مناسب‌سازی ساختمان‌ها برای تردد توانخواهان گفت: شهرداری‌ها پروانه پایان کار را برای ساختمان‌هایی که مناسب‌سازی انجام نداده‌اند صادر نکنند.
کد خبر: ۱۰۵۳۵۳۰
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۱ 29 June 2022

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد، کیامرث حاجی‌زاده در نشست کمیته مناسب‌سازی معلولان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: خدمات به کسانی که معلول هستند یا جانبازانی که در راه حفظ و حراست از ایران اسلامی جسم خود را دادند اجر و پاداش ویژه‌ای دارد.

وی با تأکید بر مناسب‌سازی فضای شهری، برای تسهیل در عبور و مرور معلولان و جانبازان افزود: نصب یک دستگاه رمپ که نیاز به اعتبار خاصی ندارد همه دستگاه‌ها هم اعتبارات عمرانی در اختیار دارند.

حاجی‌زاده با بیان اینکه شهرداری‌ها پروانه پایین کار به ساختمان‌های بزرگ دولتی که مناسب‌سازی نکرده‌اند ندهند، تصریح کرد: مناسب‌سازی باید ابتدا از ساختمان‌ استانداری و فرمانداری‌ها شروع شود‌.

وی با انتقاد از عدم تشکیل جلسات مناسب‌سازی در دو سال اخیر، ادامه داد: جلسه بعدی مناسب‌سازی پایان مرداد ماه برگزار می‌شود و دستگاه‌ها گزارش دهند برای تسهیل در عبور و مرور معلولان چه کرده‌اند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با تأکید به اینکه فرمانداران جلسات مناسب‌سازی را در شهرستان‌ها برگزار کنند، گفت: از هیچ مدیری پذیرفته نیست که بگوید "اعتبار برای نصب رمپ نداریم"، باید بیش‌تر از این باید برای معلولان کار کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری اینکه برای همه گلزارهای شهدا اعتبار اختصاص داده شده است، گفت: برای ساماندهی تپه‌های نور شهدا هم اعتبار اختصاص داده شده است.

حاجی‌زاده با بیان اینکه مسیرهای منتهی به گلزار شهدا ظرف 6 ماه ساماندهی شوند، عنوان کرد: متأسفانه مصوبات جلسات تا جلسه بعدی پیگیری نمی‌شود که این رویه باید در استان اصلاح شود.

 

همچنین عیسی شهامت مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد از دستگاه‌ها در خصوص عدم مناسب‌سازی معابر شهری برای معلولان گفت: این رویه عوض خواهد شد و دستگاه‌هایی که به تعهدات خود عمل نکنند تحت عنوان ترک‌فعل با آنها برخورد می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار