استاندار کهگیلویه وبویراحمد، گفت: مبارزه جدی برای ریشه کنی آفت حشره جوانه خوار و برگ خوار درختان بلوط نیاز به حمایت همه جانبه دارد.  
کد خبر: ۱۰۵۴۸۵۵
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۸ 06 July 2022

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد، در دیدار عباسعلی نوبخت معاون وزیر و رییس سازمان جنگل ها و منابع طبیعی کشور با سیدعلی احمدزاده استاندار کهگیلویه وبویراحمد بر همکاری همه جانبه برای مبارزه جدی با این آفت تاکید شد.

استاندار کهگیلویه در این دیدار اظهار داشت: نحوه مبارزه با این آفت بر روی درختان جنگل بلوط متفاوت است و باید درختان آلوده کاملا شستشو شوند تا بیماری از بین رود که در جای خود کاری هزینه بر و زمانبر است.

وی تصریح کرد: در سفری که دیروز دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی به استان داشتند با تشریح وضعیت، خواستم که نگرش و رویکرد جدید و ویژه ای به جنگل های حوزه زاگرس شود و برای ریشه کنی این آفت یک تصمیم انقلابی گرفته شود.

استاندار ابراز داشت: حدود ۶۰ هکتار از جنگل های بلوط در این استان دچار این آفت شده اند که بدترین شرایط را در منطقه باشت داریم و برای جلوگیری و کنترل آن باید به سرعت اقدام شود.

دکتراحمدزاده تاکید کرد: برای ریشه کنی این آفت آمادگی داریم که یک رقم اعتباری بالایی در نظر بگیریم و انتظار داریم که سازمان جنگل ها و منابع طبیعی کشور هم در این خصوص اعتبار بزرگی در نظر بگیرند و حمایت جدی داشته باشند.

وی ابراز داشت: پروانه برگ خوار و جوانه خوار که دامنگیر درختان بلوط شده و در سطح جنگل‌های بلوط در ناحیه رویشی زاگرس شروع به فعالیت کرده است اگر کنترل نشود قطعا خسارات زیادی را به عرصه‌های طبیعی وارد می‌ کند.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد با تاکید بر مبارزه بیولوژیکی با آفت جنگل های بلوط گفت: اکنون که سرمایه های ملی یعنی همین درختان بلوط در حوزه زاگرس دچار این آفت شده است همه باید به فکر علاجی برای آن باشیم.

احمدزاده با اشاره به اینکه در مبارزه با این آفت اقدامات خوبی در استان صورت گرفته است، تاکید کرد: نباید زمان را از دست داد و سازمان جنگل‌ها و منابع طبیعی کشور برای رفع این معضل و مبارزه بیولوژیکی و ریشه کنی آفت حمایت همه جانبه و جدی داشته باشند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار