دبیر کمیته معارف شورای عالی آموزش وپرورش:
دبیر کمیته معارف شورای عالی آموزش وپرورش گفت: مدارس علوم معارف اسلامی بیشترین قرابت را با رسالت سند تحول بنیادین آموزش و پرورش دارند.
کد خبر: ۱۰۶۲۳۳۷
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۹ 18 August 2022

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد، جعفرآبادی در نشست مشترک با مدیرکل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد، مسئول آموزشی مدارس شهید مطهری و مدیران مدارس علوم و معارف اسلامی استان گفت:تفاوت عمده مدارس معارف اسلامی با سایر مدارس، وابسته بودن مدارس معارف به برخی نهادهای دینی از جمله حوزه های علمیه،مدرسه عالی شهید مطهری ،جامعة المصطفی و جامعة الزهرا در سراسر کشور است.
وی مشارکت و همراهی آموزش و پرورش با نهادهای دینی و حوزه های علمیه را برای پیشبرد اهداف تاسیس مدارس علوم و معارف اسلامی مهم و ضروری دانست و افزود:برای تحقق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش همه باید به آموزش و پرورش کمک کنند.
آقای جعفرآبادی داشتن حساسیت بالا در انتخاب مدیران مدارس علوم و معارف اسلامی را خواستار شد و گفت:چنانچه مدیری بر خلاف اصول،ضوابط و معیارهای لازم برای این نوع مدارس انتخاب شود معلمان ، دانش آموزان و برنامه ریزان مدارس علوم و معارف اسلامی به طور حتم از اهداف و چشم اندازی که برای آنها ترسیم شده است دور می شوند.
وی با بیان اینکه مدارس شهید مطهری و صدرا در استان کهگیلویه و بویراحمد فعالیت دارند ،عملکرد مدرسه شهید مطهری را در این استان مطلوب تر از مدارس صدرا عنوان کرد و افزود:کسب شش رتبه زیر ۵۰۰ در کنکور سراسری امسال توسط دانش آموزان مدارس شهید مطهری این استان به تنهایی خود گواه این مدعاست.
آقای جعفرآبادی کمبود فضای فیزیکی کلاس درس ،خوابگاه برای دختران و همچنین نبود پایه دوره اول متوسطه ویژه پسران را دو مشکل عمده پیش روی مدارس شهید مطهری استان اعلام کرد و گفت:با توجه به نگاه ویژه وزیر به این نوع مدارس تلاش می شود مشکلات آنها به حداقل برسد و شاهد فضای آرام بخش برای درس و تحصیل دانش آموزان مستعد این استان باشیم‌.
وی از استقبال دانش آموزان در این استان برای ورود به مدارس علوم و معارف اسلامی خبر داد و افزود:از این تعداد حدود ۶۰ دانش آموز آن گزینش شدند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار