رئیس دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی درمانی کهگیلویه وبویراحمد گفت: در 24 ساعت گذشته یک نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست داده و شمار قربانیان این بیماری درکهگیلویه وبویراحمد به1149 نفررسیده است.
کد خبر: ۱۰۶۷۹۷۹
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۲ 17 September 2022

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد به نقل از  روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی درمانی کهگیلویه وبویراحمد گفت: در 24 ساعت گذشته یک نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست داده و شمار قربانیان این بیماری درکهگیلویه وبویراحمد به1149 نفررسیده است.

 

دکتر محمد غلام نژاد تصریح کرد: هم اکنون 38 بیمار در بیمارستان‌های استان بستری هستند که9نفر مبتلای قطعی و 3 نفر از این بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

 

دکتر غلام نژاد اضافه کرد: از مجموع مبتلایان به کووید 19در کهگیلویه و بویراحمد 99هزار201نفر بهبود یافته گزارش شده است.

 

وی با اشاره به آزمایش‌های انجام شده دراستان طی 24 ساعت گذشته تصریح کرد: از 109نمونه دریافت شده از آزمایشگاه‌های استان که شامل تست‌های پی سی آر ورپید تست است 18درصد موارد مثبت بودند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه آمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان روزانه در حال افزایش است گفت: پیش بینی می شود طی روز‌های آینده آمار بیماران بدحال و مرگ‌های ناشی از کرونا در کهگیلویه و بویراحمد افزایش یابد.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: توصیه می‌شود افراد در صورت داشتن هر گونه علائم بیماری کرونا به پزشک مراجعه و مراقبت‌های لازم برای پیشگیری از انتقال بیماری این بیماری به دیگر اعضاء خانواده و دیگران را داشته باشند.

 

دکترغلام نژاد مهمترین راهکار برای پیشگیری از ابتلا به کرونا را رعایت دستور العمل‌های بهداشتی و خودداری از عادی انگاری این بیماری دانست و اضافه کرد: مردم استان برای پیشگیری از ابتلا و کاهش مرگ میر ناشی از کرونا و ایجاد ایمنی در برابر این بیماری خطرناک و همه گیر واکسیناسیون خود را تکمیل و دُز یادآور را حتما تزریق کنند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار