بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، در شهریور ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوار‌های کشور مربوط به استان لرستان با ٣,٣ درصد و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان مرکزی با ٠.٨ درصد است.
کد خبر: ۱۰۶۹۹۲۸
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۴ 30 September 2022
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد در شهریور ماه ١٤٠١، شاخص کل قیمت مصرف کننده برای خانوار‌های کشور (١٠٠=١٣٩٥) به عدد ٥٢٥,٤ رسید که نسبت به ماه قبل ٢.٢ درصد افزایش نشان میدهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوار‌های کشور مربوط به استان لرستان با ٣.٣ درصد و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان مرکزی با ٠.٨ درصد است.

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوار‌های کشور ٤٩,٧ درصد می‌باشد. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان آذربایجان غربی (٥٧.٩ درصد) و کمترین آن مربوط به استان بوشهر (٤٤.٦ درصد) است.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به شهریور ماه ١٤٠١، برای خانوار‌های کشور به عدد ٤٢,١ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد (٤٧.٩ درصد) و کمترین آن مربوط به استان خوزستان (٣٧.٩ درصد) است.

خانوار‌های شهری

در شهریور ماه ١٤٠١، عدد شاخص کل برای خانوار‌های شهری (١٠٠=١٣٩٥) به ٥١٥,٧ رسید که نسبت به ماه قبل ٢.٢ درصد افزایش نشان می‌دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوار‌های شهری مربوط به استان لرستان با ٣.٢ درصد و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان مرکزی با ٠.٦ درصد است.

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوار‌های شهری کشور ٤٨,٤ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوار‌های شهری مربوط به استان اردبیل (٥٦.٥درصد) و کمترین آن مربوط به استان بوشهر (٤١.٣ درصد) است.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به شهریور ماه ١٤٠١، برای خانوار‌های شهری به عدد ٤١,٥ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان مازندران (٤٦.٩ درصد) و کمترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان (٣٦.٩ درصد) است.

خانوار‌های روستایی

در شهریور ماه ١٤٠١، عدد شاخص کل برای خانوار‌های روستایی (١٠٠=١٣٩٥) به ٥٧٩,٨ رسید که نسبت به ماه قبل ٢.٢ درصد افزایش داشته است. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوار‌های روستایی مربوط به استان زنجان با ٤.٣ درصد و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان‌های کرمان و سمنان با ١.٠ درصد می‌باشد. در این ماه استان گیلان با تورم ماهانه ٠.٣- درصد مواجه بوده است.

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوار‌های روستایی ٥٦,٣ درصد می‌باشد. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان هرمزگان (٦٤.٩ درصد) و کمترین آن مربوط به استان یزد (٤٧.٠ درصد) است.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به شهریور ماه ١٤٠١، برای خانوار‌های روستایی به عدد ٤٥,٣درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان قزوین (٥٠.٩ درصد) و کمترین آن مربوط به استان همدان (٣٨.١درصد) است. / فارس
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار