معاون سیاسی امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: همایش ایران‌شناسی آبان ماه جاری در یاسوج برگزار می‌شود.
کد خبر: ۱۰۷۰۵۷۹
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۴ 04 October 2022

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد، سید جواد هاشمی‌مهر در نشست تجلیل از فعالان میراث فرهنگی گفت: چهارمین همایش ایران‌شناسی ۱۰ آبان به میزبانی شهر یاسوج برگزار می‌شود که ظرفیت خوبی برای معرفی استان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه گردشگری است.

 

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد برگزاری این رویداد بزرگ فرهنگی را فرصت مناسبی برای استان دانست و عنوان کرد: همه دستگاه‌ها مشارکت کنند تا سابقه تاریخی و ظرفیت‌های گردشگری استان معرفی شود.

 

وی با بیان اینکه ۲۷۰۰ اثر میراث تاریخی استان به ثبت رسیده عنوان کرد: صنعت گردشگری یکی از مهمترین و اقتصادی‌ترین صنایعی است که در دنیا با سایر حوزه‌ها در حال رقابت است لذا با توجه به اشتغالزایی خوب این صنعت از همه فرصت‌ها برای معرفی استان به گردشگران داخلی و خارجی استفاده شود.

 

معاون سیاسی استانداری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: در حوزه صنایع دستی،کارهای زیادی توسط هنرمندان خلق شده است ضمن اینکه صنایع دستی که در گذشته وجود داشته احیا و بازارچه صنایع دستی برای فروش محصولات احداث شود.

 

وی با بیان اینکه آثار تاریخی و فرهنگی استان در معرض تهدید و خطر نابودی هستند، گفت: امکانات دولتی‌ها برای حفاظت از آثار فرهنگی و تاریخی محدود است که از ظرفیت مردمی برای جلوگیری از تعرض به آثار تاریخی و فرهنگی استفاده شود.

 

گفتنی است در پایان این برنامه از کارت ضابطین در حوزه میراث فرهنگی رونمایی و از فعالان حوزه میراث فرهنگی و گردشگری استان تجلیل شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار