مدیرکل آموزش وپرورش کهگیلویه و بویراحمد:
مدیرکل آموزش وپرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: حجاب هویت وپرچم زن مسلمان است که بستر را برای رشد فرهنگی، تعالی معنوی و توسعه اجتماعی جامعه فراهم می‌آورد.
کد خبر: ۱۰۷۰۶۱۱
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۲ 05 October 2022

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، حسنعلی عزت خواه در بازدید از دبیرستان دخترانه معارف یاسوج با تقدیر وتشکر از فعالیت‌های خوب آموزشی و تربیتی مدیریت توانمند این دبیرستان خطاب به دانش آموزان گفت: امروز مهمترین رسالت دانش آموزان در مدارس علم آموزی و کسب سجایایی زیبای اخلاقی و اسلامی است تا بتوانند در آینده با وقار، با معرفت و مقید به آداب و سنن ملی و مذهبی و پایبند به احکام و مقررات دینی برای خدمت به همنوعان خویش مفید و اثرگذار باشند.
وی با بیان اینکه دختران خوب این سرزمین با مقید بودن به حجاب، متانت، شخصیت و اصالت دینی و اجتماعی و معنوی خود را در عرصه‌های مختلف به نمایش گذاشته اند گفت: امروز شما با حجاب خویش بستر را برای رشد فرهنگی، تعالی معنوی و توسعه اجتماعی خویش و جامعه فراهم می‌آورید.
عزت خواه افزود: دشمن به دنبال سست جلوه دادن ارزش‌های اسلامی و نگاه ابزاری به زن مسلمان است که در این میان معلمان و دانش آموزان با حفظ حجاب در محیط اجتماعی نشان خواهند داد که چادر هویت و پرچم بانوی ایرانی است.
مدیرکل آموزش وپرورش استان کهگیلویه و بویراحمد خطاب به دانش‌آموزان این آموزشگاه با تأکید بر اینکه حجاب مانع و محدودیت نیست گفت: در این کشور دختران می‌توانند با حفظ پوشش و عفاف به مقاطع بالاتر برسند، زیرا ما شاهد این هستیم که بسیاری از ورزشکاران، دانشمندان، جراحان و متفکران این کشور را در عرصه‌های مختلف بانوان تشکیل می‌دهند.

وی حضرت فاطمه الزهرا (س) و پیام آور کربلا حضرت زینب (س) را الگویی نمونه برای دانش آموزان دانست وگفت: تربیت تمام ساحتی بر اساس سند تحول بنیادین مورد تاکید است که همه مربیان و عوامل اجرایی مدرسه باید به این مهم توجه داشته باشند و نقش خویش را در تربیت دانش آموزان ایفا کنند.
مدیرکل آموزش وپرورش استان کهگیلویه و بویراحمد، تربیت دانش آموزانی خلاق، متعهد، مسئولیت پذیر در تراز انقلاب اسلامی را از رسالت‌های مهم آموزش وپرورش دانست و گفت: دبیرستان معارف با رویکرد تربیتی و دینی و توجه به ارتقاء کیفیت آموزشی در این زمینه خوب عمل کرده است که الگویی مناسب برای سایر مدارس خواهد بود.
وی در پاسخ به دغدغه‌های اولیاء دانش آموزان این دبیرستان مبنی بر توسعه فضای آموزشی، تقویت و کمک به حل مشکلات مدارس معارف را از رویکرد‌های آموزش وپرورش عنوان کرد وگفت: برای حل مشکلات فضای آموزشی و ایجاد محیطی شاداب و بانشاط برای این دبیرستان از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.

حجاب هویت وپرچم زن مسلمان است/ دبیرستان معارف با رویکرد تربیتی و توجه به ارتقاء کیفیت آموزشی خوب عمل کرده است

مدیر دبیرستان دخترانه معارف یاسوج نیز با ابراز خرسندی از بازدید مدیرکل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد در آغازین روز‌های سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ گفت: حقیقتا این بازدید سرزده و بدون اطلاع قبلی مایه امیدواری و دلگرمی معلمان و دانش آموزان این دبیرستان است که با انگیزه بیشتری مسیر علمی و آموزشی را طی نماییم.

گوهر باقرپور، تربیت دینی، اخلاقی و علمی دانش آموزان را از رویکرد‌های دبیرستان معارف دانست و گفت: این دبیرستان مسقیما زیر نظر مدرسه عالی شهید مطهری فعالیت می‌کند و در سال تحصیلی جاری اولین کلاس پایه دهم دوره متوسطه دوم نیز در این دبیرستان دایر شده است.
وی با اشاره به اینکه در طول سال تحصیلی برنامه‌های متنوع فرهنگی و دینی برای بالابردن آگاهی‌های اجتماعی دانش آموزان در این دبیرستان اجرا می‌شود گفت: انتظار می‌رود آموزش وپرورش این دبیرستان را برای تحقق اهداف والایش بیش از گذشته یاری کند تا عوامل اجرایی و معلمان با آرامش خاطر ودلگرمی برای تربیت دانش آموزان تلاش مضاعفی داشته باشند.
باقرپو گفت: بیش از ۲۰۰ نفر در دبیرستان دخترانه معارف در حال تحصیل هستند.

گفتنی است: مدیرکل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد از دبیرستان زینبه یاسوج نیز بازدید و در برخی کلاس‌های درس این دبیرستان حضور پیدا کرد و از نزدیک با دانش آموزان و معلمان این دبیرستان گفتگو و در جریان روند فعالیت‌های آموزشی قرار گرفت.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار