مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون درخواست بیش از ۱۰ هزار نفر برای بهره مندی از طرح نهضت ملی مسکن تایید شده است.
کد خبر: ۱۰۷۰۶۵۳
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۱ 05 October 2022

به  گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد، محمد راستا گفت: ۵۸ هزار و ۱۰۰ کهگیلویه و بویراحمدی در طرح نهضت ملی مسکن نام نویسی کرده اند که از این تعداد ۴۰ هزارو ۶۰۰ نفر تایید اولیه و ۱۰ هزار و ۶۰۰ نفر تایید نهایی شده است.

وی افزود: ۴ هزار و ۶۰۰ نفر تاکنون افتتاح حساب کرده اند که به تعداد آن‌ها زمین در شهر‌های استان به استثنای شهر یاسوج خریداری و طرح ساخت مسکن در حال اجرا است.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه ۵۰ درصد متقاضیان طرح ملی مسکن در شهر یاسوج هستند و هم اکنون برای اجرای این طرح مشکل زمین وجود دارد ادامه داد: ادارات شهرستان بویراحمد با راه و شهرسازی همکاری ندارند.

وی گفت: گزارش همکاری نکردن این ادارات به وزارت راه و شهرسازی اعلام شده و در جواب هم گفته شده وزارت نیرو متعهد شده همه زیر ساخت های لازم برای ساخت این واحدها را فراهم کند و ادارات زیر مجموعه این وزارت خانه الزام به همکاری هستند.

وی گفت: هم اکنون بیش از 4 هزار و 700 واحد با عنوان طرح ملی مسکن در حال ساخت است.

راستا بیان کرد: بر اساس دستور رئیس جمهور مبنی بر لزوم واگذری زمین‌های مازاد ادارات برای اجرای طرح ملی مسکن، اما هیچ اداره‌ای به جز جهاد کشاورزی تاکنون زمین‌های مازاد خود را ارائه نکرده است.

وی در خصوص شرایط اجرای این طرح در شهر‌های دهدشت و دوگنبدان هم گفت: در دهدشت وضعیت مطلوب است و از مجموع ۱۲ هزار هکتار زمین برای اجرای طرح ملی مسکن تاکنون در ۸ هزار هکتار زمین خانه‌ها در حال ساخت است.

راستا در برنامه بی تعارف شبکه دنا با ابراز گلایه از نبود همکاری برخی ادارات برای خانه دار شدن مردم ادامه داد: در شهر دهدشت زمین آماده و همه امکانات برای ساخته خانه ها فراهم شده اما آب برای ساخت خانه ها وجود ندارد و مجبور هستیم از آب تانکر برای ساخت مصالح ساختمان و سیمان استفاده کنیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان با بیان اینکه دولت ۲ ایده برای اجرای هر چه بهتر و سریع‌تر خانه دار شدن مردم نیز در نظر گرفته است افزود: تحویل زمین به حدود هزار و ۷۰۰ نفر از متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن برای ساخت واحدهای 2 طبقه، یا انبوه سازی و خودمالکی با دریافت تسهیلات و ارائه تسهلات به متقاضیان مناطق فرسوده و حاشیه نشین با دریافت تسهیلات 300 میلیون تومانی از جمله راهکارهای پیشنهادی مسکن و شهرسازی است.

راستا عنوان کرد: به منظور ساخت واحد‌های مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در یاسوج مرکز استان ۳۵۰ میلیون تومان، سایر شهر‌های استان ۳۰۰ میلیون تومان و روستا‌ها ۲۵۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی در نظر گرفته شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد افزود: ۶۲۸ مددجوی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان متقاضی استفاده از ظرفیت‌های طرح نهضت ملی مسکن برای خانه دار شدن هستند که از این تعداد ۱۶۰ خانوار تایید و به پنج نفر این طرح تخصیص یافته است.

 

راستا عنوان کرد: همچنین ۲۰۲ مددجوی زیرپوشش بهزیستی استان برای استفاده از طرح نهضت ملی مسکن در کهگیلویه و بویراحمد نام نویسی کرده اند که براساس بررسی‌های کارشناسی از این تعداد ۱۰۰ نفر تایید شده اند و به ۱۲ نفر هم اجازه ساخت طرح داده شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: همه تسهیلات طرح ملی مسکن ۲ سال دوره تنفس پرداخت می‌شود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار