عصر امروز پیکر مرحوم آیت‌الله سید علی اصغر حسینی امام جمعه سابق شهر یاسوج با حضور گسترده ، مردم ، مسئولین اجرایی و شخصیت های سیاسی و مذهبی در شهر دهدشت برگزار شد .
کد خبر: ۱۰۷۷۱۲۴
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۰ 14 November 2022

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در این مراسم گفت : حضور باشکوه مردم در مراسمات عالمان بزرگ استقبال از فضیلت‌های چون علم و جهاد و تقوای آن‌ها است و امروز همه باید این وعده را بدهیم که راه و مسیر این افراد بزرگ را ادامه دهیم.آیت الله ملک حسینی با بیان اینکه اکنون در کنار پیکر پاک انسانی سترک و عالمی بزرگ هستیم که سال ها در میان ما بود و اینک ما در خدمت پیکر پاکش هستیم ، افزود : مرگ آن هم مرگ عالم ، مرگ چیزی نیست که برای کسی گله باقی بگذارد و به زیبای حکم عام مرگ را برای همه توصیف کرد.
وی ادامه داد : نیندیشید به اینکه می میرید بلکه باید اندیشید که چگونه می میریم ، باید اندیشید که فرصت ها در دنیا کوتاه است. باید اندیشید که مرگ ناگهان به سراغ انسان می اید و فرصت های زندگی فرصت های برای کسب علم و تحصیل است، فرصت های برای تعلیم و تدریس است ، فرصت های برای خدمت به جامعه و تکثیر نسل های پاک است ، به این باید فکر کرد که فضیلت های که میراث گذشتگان است به آیندگان باید سپرد.
آیت الله ملک حسینی گفت : همه با هم به این مرد بزرگ یعنی مرحوم آیت الله سید علی اصغر حسینی وعده دهیم که تورا و مسیرت را ادامه خواهیم داد و تو اگر در میان جامعه انسانی پاک بودی باید پاکیت ادامه پیدا کند، اگر انسانی اهل علم بودی باید دانشت ادامه پیدا کند، اگر انسانی بودی که بر فراز منبر جز به حق سخن نمی گفتی این حق گوئیت باید ادامه پیدا کند، اگر تو مرد جهاد و حکمت بودی نه جهاد هیجان ، جهاد مقاومت بخردانه بودی نه جهاد توهین نابخردانه، تو شخصیت بزرگ بودی در قریب ربع قرن به تمام مخاطبانت انسانیت، شرف، ادب و سعه صدر آموزش دادی، باید وعده دهیم به ایشان در کلاس هایمان در دانشگاه هایمان، در منبرهایمان چه در مدارسمان ادامه دهیم آنچه را که او برای جامعه می خواست .
نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری بیان کرد : رخداد‌های اخیر در کشور باعث شده عده‌ای بین جوانان و عالمان انقطاع ایجاد کنند که ما باید این انقطاع را پایان دهیم.
وی از آیت‌الله سید علی‌اصغر حسینی به عنوان یک مرد بزرگ یاد و با بیان این که فوت وی مصیبت جبران‌ناپذیر است گفت: اون نقش خود را در طول حیاتش ایفا کرد، یکی از بی‌نظیرترین معلم‌های حوزه علمیه بود، او رفت اما جامعه به فضلیت‌هایش نیاز دارد.
آیت ‌الله ملک‌ حسینی در باب امام جمعه سابق یاسوج افزود : از بس شرح و صدر داشت قدرش ناشناخته و گنجینه  در ویرانه بود.
وی بیان کرد : شناخت او به مثابه یک معلم بسیار زیبا بود و به عالمان توصیه می‌کنم باید به استقبال فضلیت‌های این شخصیت بزرگ برویم .
آیت‌ الله ملک ‌حسینی با بیان این که جامعه به مقاومت ما مقابل دشمن نیاز دارد گفت : باید فرزندان خود را برای روزهای سخت تربیت کنیم و این وظیفه معلمان است که آن‌ها را آموزش دهند.
لازم به توضیح است پیکر آیت الله سید علی اصغر حسینی امام جمعه سابق یاسوج عصر امروز (دوشنبه ) با حضور باشکوه مردم متدین و ولایتمدار شهرستان کهگیلویه در جوار مطهر امام زاده آقا میر در شهر دهدشت تشییع و به خاک سپزده شد.
آیت الله سید علی اصغر حسینی را بهتر بشناسیم
آیت الله سید علی اصغر حسینی از علمای استان کهگیلویه و بویراحمد و از استادان حوزه و دانشگاه که از چند روز پیش برای درمان بیماری کلیوی به یکی از مراکز آموزشی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز اعزام شده بود، متاسفانه تلاش پزشکان و کادر درمان نتیجه نداد و دعوت حق را لبیک گفت.

آیت الله حسینی در جایگاه سنگر خطیب جمعه یاسوج به عنوان یکی از «ائمه جمعه طراز کشور در بیان، اخلاق و سیاست گذاری خوب» بود، همچنان که حجت‌الاسلام و المسلمین محمد محمدیان، معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری دی ماه سال ۱۳۹۸در مراسم تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج بر این موضوع صحه گذاشت.
۴۰ سال تدریس در حوزه‌های علمیه شیراز و یاسوج، ۲۶ سال امامت نماز جمعه شهر یاسوج، تدریس در دانشگاه یاسوج و برپایی کلاس‌های تفسیر قرآن و نهج البلاغه در یاسوج از جمله سوابق علمی این فقیه مجاهد است.
آیت الله سید علی اصغر حسینی در سال ۱۳۱۸ در روستای طولیان شهرستان کهگیلویه در خانواده‌ای مذهبی چشم به جهان گشود و علم آموزی را از ۶ سالگی در مکتب زادگاهش آغاز کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار