گزارش کامل سفر معاون عمرانی به دیشموک
معاون امور عمرانی استانداری کهکیلویه و بویراحمد و برخی از مدیران استانی و شهرستانی بازدیدی از مناطق محروم بخش دیشموک داشتند که در این بازدید مهمترین مشکلات در حوزه راه روستایی ، آب و گاز مورد بررسی قرار گرفت.
کد خبر: ۱۰۷۷۵۷۷
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۲ 16 November 2022به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، معاون امور عمرانی استانداری کهکیلویه و بویراحمد و برخی از مدیران استانی و شهرستانی بازدیدی از مناطق محروم بخش دیشموک داشتند که در این بازدید مهمترین مشکلات در حوزه راه روستایی ، آب و گاز مورد بررسی قرار گرفت که در ابتدای این بازدید سالن مدیریت بحران شهر دیشموک کلنگ زنی شد.

از افتتاح و کلنگ زنی تا تلاش های گسترده برای توسعه دیشموک/ حاجی زاده : جاده آجم یک روز هم نباید مسدود باشد / سرانجام پل احمدزاده به کجا رسید !؟ / حادثه در بدترین نقطه جاده ای در حضور همه مدیران ! + فیلم

معاون امور عمرانی استانداری در آئین کلنگ زنی این پروژه گفت : شهر دیشموک با توجه به وضعیت جغرافیایی منطقه نیازمند یک مرکز مدیریت بحران است که با احداث این سالن مدیریت بحران ، بخش مهمی از مشکلات مدیریتی بحران در شرایط اضطراری رفع خواهد شد.
حاجی زاده اعتبار احداث این سالن مدیریت بحران را ۶ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود : با تخصیص ۶۰۰ میلیون تومان در سال جدید ، عملیات احداث آن شروع می شود.
جاده آجم نباید مسدود شود
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد و مدیران در ادامه از مناطق مختلف روستایی بخش دیشموک بازدید کردند که در این بازدید حاجی زاده تاکید کرد با استقرار یک دستگاه ماشین آلات بازگشایی، جاده آجم تحت هیچ شرایطی نباید در زمستان مسدود باشد.
سرانجام پل احمدزاده به کجا رسید! ؟
در ادامه این سفر کیامرث حاجی زاده از پل منطقه رودسمه که با پیگیری ها ، تلاش و البته ابراز احساسات احمدزاده ، استاندار کهگیلویه و بویراحمد ، تحرک جدی در اجرای عملیات احداث خود را شاهد است ، بازدید کرد .
توضیح : یکی از اهالی منطقه رودسمه می گفت برخی از مردم منطقه ، این پل را به دلیل پیگیری ها و توجه ویژه استاندار به نام پل "احمدزاده" یاد می کنند !
فیلم / آخرین وضعیت پل رودسمه از زبان حاجی زاده

کلنگ زنی در روستای دهگرو / امام جمعه اعلام بحران کرد!
در ادامه سفر یک روزه معاون عمرانی و مدیران ، کلنگ زنی مدرسه شهید دوران دهگرو در دستور کار قرار گرفت که بنابر گفته حاجی زاده این آئین به نمایندگی از 22 مدرسه جایگزین کانکسی در کل استان که 4 مورد در بخش دیشموک خواهد بود ، انجام شد .

از افتتاح و کلنگ زنی تا تلاش های گسترده برای توسعه دیشموک/ حاجی زاده : جاده آجم یک روز هم نباید مسدود باشد / سرانجام پل احمدزاده به کجا رسید !؟ / حادثه در بدترین نقطه جاده ای در حضور همه مدیران ! + فیلم

امام جمعه دیشموک نیز در این آئین ضمن تشکر از نگاه ویژه مسئولین استان خصوصا معاون عمرانی استانداری به بخش دیشموک خصوصا در بحث احداث مدارس گفت : در برخی مدارس دیشموک حدود 700 دانش آموز درس می خوانند که در واقع جای قدم برداشتن هم برای دانش آموزان نیست !
حجت الاسلام راوند ضمن درخواست از اداره کل نوسازی برای توجه به وضعیت مدارس این بخش افزود : ما در برخی مناطق این بخش مانند روستاهای بزرگ درغک و اسفندون و حتی خود شهر دیشموک دچار بحران فضا هستیم .

از افتتاح و کلنگ زنی تا تلاش های گسترده برای توسعه دیشموک/ حاجی زاده : جاده آجم یک روز هم نباید مسدود باشد / سرانجام پل احمدزاده به کجا رسید !؟ / حادثه در بدترین نقطه جاده ای در حضور همه مدیران ! + فیلم

افتتاح میدان و بلوار آزادی
در ادامه این سفر معاون عمرانی استاندار با حضور مدیران ، پروژه میدان و بلوار آزادی شهر دیشموک را افتتاح کرد که بنابر گفته مسئولین شهر ، این مورد جز 5 مورد از پروژه های ، آسفالت معابر ، احداث پارک اسکان ، تپه نور الشهدا و احداث چمن مصنوعی با اعتبار 15 میلیارد که 6 میلیارد آن در شهر دیشموک است که افتتاح می شود .
پروژه های تحول ساز در دیشموک
کیامرث حاجی‌زاده در جمع‌بندی سفر به منطقه دیشموک گفت: رسیدگی به مناطق محروم از اولویت نظام و تاکید دولت است که در همین راستا به همراه ۱۵ مدیرکل و معاون مدیر از مناطق مختلف دیشموک بازدید کردیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به بازدید از روستاهایی مانند آجم، بناری و گندمکار و پروژه‌های در دست اجرا در دیشموک گفت: سفر استاندار و سایر مدیران به منطقه مصوباتی داشت و پروژه‌هایی که تعریف شد فعال هستند، ضمن اینکه از محل سفر رئیس جمهور و همچنین اعتبارات محرومیت‌زدایی ارقام خوبی برای توسعه زیرساخت‌های دیشموک اختصاص داده شد.
وی بیان کرد: یکی از آرزوهای دیرینه مردم مناطق گرمسیری استان تعیین تکلیف محور اصلی به شرق خوزستان است که ماده ۲۳ پروژه اتصال به باغ‌ملک اخذ و ۴۷ میلیارد تومان اعتبار اولیه در نظر گرفته شد که کار مطالعات ۴ کیلومتر از محور قلعه رئیسی- دیشموک و باغ ملک انجام و پروژه امسال به مناقصه می‌رود، بقیه محور هم سال آینده به مناقصه گذاشته می‌شود.
حاجی‌زاده با بیان اینکه رود سمه مرتب طغیان می‌کند که در همین زمینه اعتبار گذاشتیم تا پل احداث شود، از اختصاص ۴۰ میلیارد تومان از متمم سفر دولت به راه‌های روستایی دیشموک خبر داد و عنوان کرد: علاوه بر اعتبارات استانی، اعتبارات ملی و توازن برای تکمیل زیرساخت‌های دیشموک دیده شده است.
وی با اشاره به اتصال جاده دلی احمد به خوزستان گفت: سایر جاده‌های دیشموک را به لحاظ اعتباری اختصاصی دیدیم.
حاجی‌زاده در خصوص گازرسانی به دیشموک از چاروسا تا اسفندان به سمت سرپر نعمت الهی، دلی ده احمد و مسیر منتهی به دیشموک گفت: لوله‌گذاری این قسمت انجام و کار در یک پروسه ۶ تا ۷ ماه به اتمام می‌رسد تا مردم هر چه سریعتر گازدار شوند.
معاون استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به پروژه آبرسانی به منطقه گندمکار دیشموک گفت: از اعتبارات ملی ۴۰ میلیارد به این پروژه اختصاص داده شد و پیمانکار پای است، کار جاده مانده بود که پیمانکار آب منطقه‌ای این کار را انجام داده است.
وی بیان کرد: راه‌های روستایی هنوز با مشکلاتی مواجه هستند که برای دیشموک مصوب کردیم راهداری و آب منطقه هر کدام یک لودر در دیشموک مستقر کنند تا در موقع بارش باران و برف مشکلی پیش نیاید.
حاجی‌زاده بیان کرد: برای تقویت ولتاژ برق منازل دو دستگاه ترانس برای این منطقه مصوب کردیم، ضمن اینکه مردم مشکل آب دارند که عده‌ای از چاه استفاده می‌کنند و مشترک آب فاضلاب به شمار نمی‌آیند که گفتیم جلسه‌ای برای رفع این موضوع تشکیل شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در سال جاری ۶ سالن مدیریت بحران برای استان مصوب کردیم که دیشموک یکی از مناطقی است که امروز سالن مدیریت بحران با اعتبار ۶ میلیارد تومان کلنگ‌زنی شد.
حاجی‌زاده به کلنگ‌زنی مدارس و برخی اقدامات در زمینه تجهیز و تعمیر مدارس اشاره و عنوان کرد: لنده و دیشموک پایلوت محرومیت‌زدایی هستند که بنیاد علوی کارهای خوبی در هر دو منطقه انجام داد و امروز به این منطقه آمدیم تا نظارت فنی بیشتری بر کیفیت پروژه‌ها که از وظایف ما است انجام دهیم.
حاجی‌زاده در پایان خاطرنشان کرد: سفر و متمم سفر فرصت خوبی است که استان در ریل عمرانی قرار بگیرد که در این زمینه پروژه‌های عظیمی برای توسعه استان تعریف شده است.
حادثه در بدترین نقطه جاده ای در حضور همه مدیران !
در مسیر حرکت مسئولین به سمت منطقه آجم به دلیل صعب العبور بودن، یک دستگاه تراکتور واژگون و باعث انسداد جاده شد!
ادامه ماجرا را در فیلم زیر ببینید

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار