فرماندار گچساران گفت: هم اکنون ۸ دستگاه تانکر سیار کار آبرسانی به مخازن ۲۰ هزار و ١۰ هزار متر مکعبی این مناطق را انجام می‌دهد.
کد خبر: ۱۰۹۵۲۲۸
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰ 04 March 2023

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد، روانبخش دیهیم خوب افزود: ٢ دستگاه پمپ در ایستگاه پمپاژ آب خیرآباد به دلیل خرابی، همزمان از کار افتاده و برای تعمیر به اهواز ارسال شده است.

 

وی بیان کرد: به همین دلیل آب برخی از مناطق شهر دوگنبدان، در ٢ روز گذشته قطع، دچار تنش و ٱفت فشار شدید شده است.

دیهیم خوب با بیان اینکه قطعی آب هم اکنون جز بحران‌های اصلی این شهر است ادامه داد: قبل از خرابی پمپ‌های آب، شرکت آبفا می‌بایست راهکار‌های لازم را انجام می‌داد و اطلاع رسانی می‌کرد.

وی گفت: اداره آبفا برای جلوگیری از قطع آب مناطق مختلف این شهرستان در مواقع بحران باید یک یا ٢ پمپ جایگزینی داشته باشد.

دیهیم خوب با اشاره به اینکه برای رفع این معضل در اسرع وقت تلاش خواهد شد گفت: از شهروندان دوگنبدانی انتظار می‌رود با صرفه جویی و صبر این شرکت را در اجرای این عملیات یاری کنند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کهگیلویه و بویر احمد افزود: ۲ اکیپ از شهرستان گچساران و کهگیلویه برای وارد شدن ۲ حلقه چاه به مدار تولید هم اکنون در حال فعالیت هستند.

امید صالحی اضافه کرد: در صورتی که این ۲ حلقه چاه وارد مدار بهره برداری شود مشکل آب مناطقی از شهر دوگنبدان که دچار قطعی آب هستند تا حدودی برطرف خواهد شد.

وی ادامه داد: در شرکت آب و فاضلاب به طور متوسط در هر هفته ۲ الکتروموتور در استان از مدار خارج می‌شود که امسال برنامه ریزی‌های لازم برای سرویس کردن این پمپ‌ها و خرید پمپ جایگزینی انجام شده است.

صالحی افزود: برای خرید یک دستگاه پمپ بطور متوسط باید سه تا ۲۰ میلیارد ریال هزینه کرد و با توجه به اینکه درآمد‌های جاری این اداره پاسخگو نیست انتظار می‌رود از طریق اعتبارات استانی توجه ویژه برای رفع این مشکل شود.

وی گفت: هم اکنون مناطق سه راهی، کارکنان، رزمندگان، طالقانی، ۱۰۸ دستگاه، لبنان، بنیاد شهید، بخشی از داخل شهر، کوی شهید فهمیده، آبگرمو، لاین شمالی کارکنان آب آن‌ها قطع شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار