استاندار تاکید کرد؛
احمدزاده گفت: ادارات و دستگاه‌های اجرایی در به کارگیری نیرو موظف هستند سهمیه ایثارگران را رعایت کنند.
کد خبر: ۱۰۹۵۴۳۸
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۴ 05 March 2023

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد، استاندار این استان در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که با حضور جمعی از رزمندگان جانبازان و آزادگان دوران دفاع مقدس برگزار شد گفت: وضعیت اشتغال جامعه ایثارگران جای نگرانی دارد و در این سال‌ها قوانینی برای جذب ایثارگران وضع که برخی از ادارات آن را اجرایی نکردند و با ورود بازرسان با مدیران متخلف برخورد شد.

احمدزاده با بیان اینکه طبق قانون، ۲۵ درصد آزمون‌های استخدامی سهمیه ایثارگران، جانبازان و خانواده‌های شهدا هستند افزود: استخدامی‌ها باید از طریق برگزاری آزمون باشد و سهمیه ایثارگران اعمال شود و هیچ دستگاهی حق ندارد سهمیه‌ها را اعمال نکند.

وی همچنین به تسهیلات اشتغالزایی اشاره کرد و ادامه داد: اعتبارات زیادی در حوزه اشتغال زایی پرداخت می‌شود و ایثارگران در تخصیص این اعتبارات در اولویت هستند.

استاندار با اشاره به کاهش نرخ بیکاری در استان گفت: نرخ بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد از ۱۱ به ۹ درصد کاهش یافت و هم اکنون حدود ۷.۶ درصد است.

احمدزاده با اشاره به تلاش‌ها در حوزه اشتغال زایی استان افزود: کار‌های بزرگی برای اشتغال در استان در حال انجام است و این فعالیت‌ها در آینده چند برابر می‌شود.

وی با اشاره برخی از فعالیت‌ها برای اشتغالزایی در استان اضافه کرد: چاه‌های گاز منطقه مختار در شهرستان بویراحمد در سفر دوم دولت سیزدهم به استان کلنگ‌زنی می‌شود و کارگاه‌های آن در حال تجهیز شدن است در این منطقه ۱۵ چاه داریم و برای هر یکی از یونیت‌هایی که قرار است ایجاد شود بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ نفر شغل فراهم می‌شود.

استاندار با بیان اینکه تا ۴ سال آینده با بهره برداری از پالایشگاه گچساران برای ۳ تا ۴ هزار نفر شغل ایجاد می‌شود گفت: همین طور با افتتاح مینی پالایشگاه دهدشت که در سفر دوم هیئت دولت کلنگ‌زنی می‌شود بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ نفر اشتغالزایی خواهد داشت.

احمد زاده اضافه کرد: با کلنگ زنی پتروشیمی دوم دهدشت در سفر دوم رئیس جمهور برای ۳ هزار نفر و همچنین راه اندازی کارخانه اوره و آمونیاک چرام برای هزار نفر شغل فراهم می‌شود.

وی همچنین بیان داشت: ساخت سد سقاوه و آبریز و بهره برداری از پتروشیمی گچساران که در سفر هئیت دولت به بهره برداری می‌رسد و تاکنون ۵۰۰ نفر در آن جذب شده و ۵۰۰ نفر دیگر از طریق آزمون جذب خواهد شد.

استاندار گفت: همچنین سه کارخانه خوراک دام و طیور با پیش بینی ۸۰۰ شغل در حال راه اندازی است از دیگر طرح‌های اشتغالزا در کهگیلویه و بویراحمد است.

استاندار همچنین به ماجرای مسمومیت دانش آموزان اشاره کرد و افزود: این جنگی ترکیبی است که دشمن آغاز کرده و مردم در صورت مشاهده موارد مشکوک ضمن اطلاع رسانی فوری با مسئولان ذیربط همکاری کنند و در صورت بروز حادثه‌ای پای کار باشند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هم در این جلسه گفت: در بحث تکریم جامعه ایثارگری ۱۲هزارو ۶۰۰ سرکشی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران توسط مسئولان انجام گرفته است.

رضا پارسیان نژاد با بیان اینکه ده درصد جامعه استان از بنیاد شهید خدمات دریافت می‌کنند افزود: بیش از ۸۲ هزار نفر جامعه هدف بنیاد شهید استان است که ۱۰ هزارو ۷۴۲ نفر آنان جانباز هستند.

پارسیان نژاد به آمار بیکاری این خانواده‌ها اشاره کرد و گفت: در استان هزار و ۸۱۵ شهید و ۳۱۵ آزاده داریم و این در حالی است که ۶ هزارو ۴۰۰ نفر از فرزندان خانواده‌های شهدا و ایثارگران بیکار هستند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران اضافه کرد: ۸۱۱ نفر از خانواده‌های شهدا و ایثارگران از وام‌های خود اشتغالی تبصره ۱۶ استفاده کردند.

پارسیان نژاد به مهمترین مشکلات جامعه ایثارگری اشاره کرد و گفت: اشتغال، مسکن، درمان و ساماندهی گلزار مطهر شهدا از مهمترین دغدغه‌های جامعه ایثارگری است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار