معاون پیگیری حقوق عامه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان با حضور سرزده در تعدادی از مدارس یاسوج از نزدیک عملکرد و وضعیت مراکز آموزشی را در آستانه بازگشایی مدارس برای سال جدید تحصیلی بررسی کرد.
کد خبر: ۱۱۲۶۸۵۲
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۵:۳۶ 18 September 2023

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، حامد رهبر با تشریح کارکرد تعلیم و تربیت غیر رسمی و همچنین تأکید بر نقش تأثیرگذار و سازنده مدیران و کادر مدارس در تعلیم و تربیت نسل آینده خاطرنشان کرد: برای تحقق اهداف مطلوب در تعلیم و تربیت دانش آموزان باید زیرساخت‌های عمرانی، فرهنگی، آموزشی و تربیتی در اولویت قرار گیرد.
وی با اشاره به حوادث گذشته در برخی مدارس ناشی از ناایمنی ساختمان‌ها افزود: اماکن آموزشی ناایمن استان باید بازسازی و ایمن سازی شوند.
رهبر گفت: در صورت عدم رفع ایراد‌های موجود، علیه مسئولان مدرسه اعلام جرم خواهد شد.
معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز کهگیلویه و بویر احمد وجود هرگونه نارسایی در مدارس را غیر قابل قبول دانست و افزود: مدیران در قبال حوزه تحت مسئولیت خود پاسخگو هستند و در صورت احراز ترک فعل، مورد تعقیب قانونی قرار می‌گیرند.
رهبر با اظهار نارضایتی و انتقاد از وضعیت نامطلوب و غیر قابل قبول برخی مدارس مورد بازدید از حیث ایمنی و تأسیسات گفت: موارد لازم به مسئولان مرتبط آموزش و پرورش طی بازدید سرزده، تذکر داده شد.

معاون پیگیری حقوق عامه دادستان مرکز استان درپایان اظهار کرد: در صورت عدم اقدام قانونی برای رفع مشکلات و نواقص و ایرادات مدارس از سوی معاونت پیگیری حقوق عامه دادستانی مرکز استان، علیه مدیران مربوطه در مجموعه آموزش و پرورش از بابت ترک فعل، اعلام جرم خواهد شد

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار