اولین دوره پودمانی مدیریت دانش وزارت کشور با حضور نخبگان و برگزیدگانی از ۹ استان کشور به مدت سه روز در کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد.
کد خبر: ۱۱۳۷۰۸۱
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۲ - ۰۸:۰۵ 10 November 2023

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد، معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری روز پنج شنبه در آیین برگزاری این دوره با اشاره به اینکه بحث علمی در تصمیم گیری‌ها و اجرای برنامه ساختاری از جمله ویژگی‌های دولت سیزدهم است گفت: بنای هر تصمیم گیری خرد علمی، مطالعه و کارشناسی شده و دانش بنیان است.
مرادعلی پیوند اظهار داشت: این حرکت شکل تحولی و نظام‌مند خواهد داشت و قطعا این نوع تصمیمات تحول آفرین در دولت‌های بعد حتی خارج از نظام اجرایی خود را نشان خواهد داد.
وی با بیان اینکه، مدیریت دانش در تصمیم ها، سیاست‌ها و اقدامات هدفدار و همچنین راه و روش انجام هدف‌های نظام، راهنمای عمل در جامعه است، تصریح کرد: هدف این است که مدیریت‌ها با آموزش، مهارت آموزی، کسب و انتقال تجارب همراه شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کهگیلویه وبویراحمد با تاکید بر اینکه اولویت‌های دولت به برنامه‌ها و فعالیت‌هایی است که به منظور دستیابی به تغییرات مطلوب و دانش مبنا اجرا شود، خاطرنشان کرد: هرچند در دانشگاه‌های ما به خوبی به علم دانش اداره پرداخته نشده، اما این آموزه‌ها به علاوه علوم دانشگاهی می‌تواند با اصول و مبانی مشخصی برای اداره و مدیریت امور کشور همراه باشد.
پیوند با بیان اینکه، امروزه مدیریت دانش در دنیا بیش از هر چیز دیگری اهمیت خاص خود را پیدا کرده است و نباید از آن عقب ماند، خاطرنشان کرد: مدیریت دانش باید به دست همه کسانی برسند که می‌خواهند با منطق علمی و دانش، امور را دنبال کنند.
وی تاکید کرد که وزارت کشور به دلیل حوزه گسترده و رسالت نطارتی در سطح استانداری ها، فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها در یک حرکت ابتکاری و نو این مهم را مورد توجه قرار داده است و افزود: این حرکت در راستای ارتقاء بهره وری و برای تحقق اهداف با تعیین اولویت‌ها و تخصیص منابع، مدیریت منابع انسانی و صرف هزینه‌ها قطعا کارساز خواهد بود.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه در این گونه آموزش‌ها تدبیر مدیریت گفتمان یا فضای مدیریتی، خط مشی‌ها و شناخت و درک مسائل بحث می‌شود گفت به طور جامع مسئله مدیریت دانش به افزایش سرعت توسعه و رفاه عمومی کمک می‌کند.
پیوند با تشکر از مجموعه وزارت کشور که چنین برنامه آموزشی را تدبیر و تدارک دیده اند و اولین دوره آموزشی را در این استان به اجرا در آوردند گفت: برای رسیدن به قله که مد نظر مقام معظم رهبری است باید با ساختار و کار‌های علمی، اصولی، عالمانه و با تدبیر علمی گام برداشته شود.

اولین دوره پودمانی مدیریت دانش در کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد

دبیر هئیت دانش وزارت کشور هم با اشاره به تاکید دکتر احمد وحیدی وزیر کشور مبنی بر استقرار نظام جامع مدیریت دانش در این وزارتخانه، استانداری‌ها و سازمان‌های وابسته به وزارت کشور گفت: دوره مدیریت دانش را از سال ۱۴۰۱ شروع کردیم و اکنون فاز آموزش و فرهنگ سازی را انجام می‌دهیم که اجرای دوره مدیریت پودمان دانش یکی از برنامه‌ها است.
مرتضی حسنی با بیان اینکه، پودمان آموزشی برای اولین بار در کشور در این سطح و به میزبانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود افزود: افرادی که در بدنه وزارت کشور هستند به عنوان مدیر دانش تربیت می‌شوند که بتوانند مدیریت دانش را تدریس کنند و راهکار‌های موثر برای مدیریت دانش در سطح وزارت کشور طراحی و اجرا کنند.
وی تصریح کرد در مرحله اول برای انتخاب مربی پودمان یک هزار و ۳۰۰ نفر داوطلب بودند که به ۴۰۰ نفر رسید و بعد از آن ۱۲۰ نفر انتخاب شدند که در چهار گروه ۳۰ نفره آموزش‌های لازم را خواهند دید که اولین گروه آن در استان کهگیلویه وبویراحمد آموزش‌های لازم را فرا گرفتند و پس از برگزاری آزمون، افرادی به عنوان مربی و مجری پودمان پذیرش خواهند شد.
حسنی اظهار داشت: برگزاری دوره‌های پودمان گام موثری بود که در سطح وزارت کشور برداشتیم تا مدیریت دانش را به تمام اجزای وزارت کشور برسانیم.
دبیر هئیت دانش وزارت کشور با اشاره به اینکه علاوه بر کهگیلویه وبویراحمد، دوره‌های آموزشی مدیریت دانش در گلستان، خراسان رضوی و یزد برگزار می‌شود گفت: دوره‌های آموزشی پودمان مدیریت دانش تا پایان دی ماه انجام می‌شوند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار