امروز هم خبری مبنی بر بروز چنین اشتباهی منتشر شد که البته علاوه بر مسائل کلی مربوطه به این اشتباه برای کلیت استان ، احتمالا ضرر و زیان به مردم را در پی خواهد داشت .
کد خبر: ۱۱۳۷۹۵۹
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۷ 15 November 2023

تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، گاهی مشاهده می شود ، بسیاری از مردم استان های دیگر دو استان کهگیلویه و بویراحمد و چهار محال و بختیاری را یک استان و ان هم به نام چهار محال و بختیاری می شناسند و البته بدتر اینکه در میان مسئولین و حتی شرکت های اقتصای و بازرگانی هم این اشتباه رخ می دهد و متاسفانه در بسیاری از موارد چنین اشتباهاتی موجب پایمال شدن حق استان می شود .

در دوره نمایندگی غلام رضا تاجگردون ، مرکز پژوهش های مجلس در اشتباهی عجیب ، این نماینده استان را به عنوان نماینده چهار محال و بختیاری ثبت کرده بود که در ان زمان حواشی زیادی ایجاد کرد و البته باز هم این بحث عدم تفکیک دو استان به شدت مورد انتقاد قرار گرفت .

امروز هم با گذشت بیش از چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی ، خبری مبنی بر بروز چنین اشتباهی منتشر شد که البته علاوه بر مسائل کلی مربوطه به آن احتمال ضرر و زیان به مردم را در پی خواهد داشت .

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، ایسنا با انتشار گزارشی نوشت : " پلاک خودرو‌های چهارمحال و بختیاری‌ها به نام کهگیلویه و بویراحمدها! " خودرو‌های صفر کیلومتر مردم استان کهگیلویه و بویراحمد که از شرکت‌های خودرویی خریداری شده اند در اقدامی عجیب با پلاک استان چهارمحال و بختیاری برای خریداران ارسال می‌شود که این مساله مشکلاتی را برای مردم این استان درست کرده است.

جالب این مساله اینجاست که نمایندگی‌های خودرو به خریداران می‌گویند خودتان با هزینه شخصی باید نسبت به تعویض پلاک اقدام کنید و با این وضعیت مشتری یا خریدار جور اشتباه شرکت‌های خودروی را به دوش بکشد.

به گزارش ایسنا، باید ضمن اینکه این اشتباه از سوی مسئولان و متولیان استان کهگیلویه و بویراحمد پیگیری و بررسی شود و به مرکز انتقال یابد، شرکت‌های خودرویی که دچار این اشتباه شدند باید از مشتریان عذرخواهی و پلاک آن‌ها رایگان و در کمترین زمان ممکن تغییر دهد.

مقیمی، یکی از خریدارانی که چنین مشکلی برایش پیش آمده به خبرنگار ایسنا گفت: خرداد ماه امسال یک دستگاه خودرو کوئیک ثبت نامی از شرکت خودرویی برای من ارسال شد که پس از تحویل متوجه شدم پلاک خودرو مربوط به شهر شهرکرد، مرکز استان چهارمحال و بختیاری است.

وی افزود: هر چه از طریق مختلف پیگیری کردم، کسی پاسخگو نبود و به نتیجه‌ای نرسیدم که مجبور شدم با ارائه مدارک به مرکز تعویض پلاک در یاسوج مراجعه کنم و با هزینه شخصی خودم (۴۳۰ هزار تومان) اقدام به تعویض پلاک نمایم.

فرد دیگری که خودرو پژو پارس ثبت نام کرده بود نیز هنگام دریافت خودرو متوجه می‌شود که پلاک خودرو مربوط به استان چهارمحال بختیاری است که پس از پیگیری به او گفته شده پلاک اشتباه برای شما آمد و خودتان باید کار تعویض را انجام دهید. وی عنوا کرد به من گفته شد ممکن است از شما برای تعویض پلاک هزینه گرفته شود که به همین دلیل بی خیال تعویض پلاک شدم.

«سید علی موسوی»، رئیس موسسه رهگشا، مرکز پلاک گذاری یاسوج ضمن تایید این مساله در این خصوص به خبرنگار ایسنا گفت: همه امور مربوط به پلاک گذاری از جمله نقل و انتقال در سیستم مرکز پلاک گذاری راهور کشور انجام می‌شود.

وی در خصوص دلیل این مساله افزود: این مشکل به این دلیل است که کاربرد شهر‌های شهرکرد، مرکز استان چهارمحال و بختیاری و یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد یک نفر است و این یک نفر شهر‌های یاسوج و دهدشت در این استان را بعنوان شهر‌های تابعه و زیرمجموعه استان چهارمحال و بختیاری ثبت کرده که همین مساله مردم استان کهگیلویه وبویراحمد را با مشکلاتی مواجه کرده است.

موسوی اظهارکرد: در باره این موضوع با تهران مکاتبه کردیم، اما تاکنون پاسخی نگرفته ایم و امیدواریم این مشکل جهت رفاه حال مردم استان هر چه سریعتر حل شود.

رئیس موسسه رهگشا، مرکز پلاک گذاری یاسوج تاکید کرد: کلیه تعویض پلاک‌های این مرکز مربوط به این مساله هستند و اگر روزانه ۱۰۰ مورد مراجعه کننده داشته باشیم با این مشکل مواجه هستند.

«سید حمزه لقمانی»، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کهگیلویه و بویراحمد در این رابطه به خبرنگار ایسنا با بیان اینکه این اقدام عجیب تخلف است، گفت: این موضوع را از طریق شعبه ویژه خودرو تعزیرات حکومتی کشور پیگیری خواهیم کرد.

وی اظهارکرد: مردم نباید هزینه تعویض پلاک را بدهند بلکه خود شرکت خودروی که اشتباه کرده باید هزینه تعویض پلاک این گونه خودرو‌ها را پرداخت کنند.

البته در برخی موارد پیش می‌آید که استان کهگیلویه و بویراحمد را با استان چهارمحال و بختیاری اشتباه می‌گیرند، اما در خصوص شماره گذاری خودرو، اشتباه اصلاً قابل توجیه نیست.

گفتنی است که استان کهگیلویه و بویراحمد به مرکزیت شهر یاسوج با ۹ شهرستان در همسایگی استان‌های خوزستان، بوشهر، فارس، اصفهان و چهارمحال و بختیاری قرار داد. استان چهارمحال و بختیاری به مرکزیت شهرکرد است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار