مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خبر داد :
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت هفته بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به تبیین مهمترین عملکرد های دستگاه تحت مدیریت خود پرداخت و از بازسازی و بهسازی 45 هزار 600 واحد مسکن روستایی از ابتدای تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تا کنون در استان خبر داد.
کد خبر: ۴۰۷۸۶۹
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۶ 15 April 2017
مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد از بازسازی و بهسازی 45 هزار 600 واحد مسکن روستایی از ابتدای تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تا کنون در استان خبر داد.

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، ابراهیم فرزانه در نشست خبری با اصحاب رسانه که صبح امروز بمناسبت هفته بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برگزار شد ،با اعلام این خبر گفت: تا کنون بیش از 6 هزار تسهیلات تعمیرات و حمام روستایی پرداخت شده است .

فرزانه تعداد مهندسان عمران ومعماری بر ساخت وساز روستایی را 250 نفر اعلام کرد و افزود : تعداد ۲۰دفتر طراحی در سطح استان به کار تهیه نقشه و ... مشغول می باشند.

وی در ادامه به تعداد دوره های آموزشی بر گزار شده جهت ناظرین و کارگران و استادکاران اشاره کرد و گفت: به میزان ۸۷۵۰۰نفر ساعت کلاس های آموزشی برگزار شده است و از ابتدای سال 95 تا کنون جابجایی ۵۵روستای آسیب دیده در معرض خطر رانش صورت گرفته است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با اعلام تشکیل 5 هزار پرونده جهت پرداخت تسهیلات بهسازی مسکن روستایی اذعان داشت:تعداد پرداخت تسهیلات جهت ساخت بهسازی طرح ویژه مسکن روستایی (با سقف ۱۵۰میلیون ریال )۲۷۰۰ واحد بوده است.

ابراهیم فرزانه ادامه داد:تشکیل پرونده جهت پرداخت تسهیلات بازسازی ناشی از حوادث ۳۰۰۰واحدمی باشد که در این بین برای 1000 واحد روستایی با سقف 200 میلیون ریال و 220 واحد شهری با سقف 300 میلیون ریال ،تسهیلات پرداخت شد.

فرزانه از تامین اعتبار 50 میلیارد ریالی جهت کمک بلاعوض برای تسهیلات بازسازی خبر داد و اضافه کرد: کمک بلا عوض جهت واحدهای نیمه تمام اقشار کم درآمد روستایی ۱۰میلیارد ریال بوده است و برای ۷۵خانوار دارای دو معلول و بیشتر ، روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیتتسهیلات پرداخت شد.

وی ادامه داد:تامین اعتبار بلاعوض جهت خانواده های دارای دو معلول و بیشتر ۲۵ میلیارد ریال بوده است.

آغاز بازسازی بافت فرسوده شهر دوگنبدان با اعتباری بالغ بر 1200 میلیارد

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گفت: بازسازی بافت فرسوده شهر دوگنبدان با اعتباربانکی ۱۲۰۰میلیارد ریال در سال 95 شروع شد ،که در این بین شناسایی و تشکیل پرونده اولیه جهت بافت فرسوده شهر دوگنبدان ۳۵۰۰ واحد در دستور کار قرار گرفت.

ابراهیم فرزانه با اعلام اینکه 1500 پرونده تشکیل شده برای دریافت مجوز نقشه به شهرداری دوگنبدان معرفی شدند گفت:تامین اعتبار بلاعوض بافت فرسوده جهت کمک به آوار برداری ،پروانه ساخت ،تهیه نقشه و نظارت ۲۷۰میلیارد ریال بوده است و در همین راستا شروع به کار و پرداخت تسهیلات در بافت فرسوده حدود ۱۰۰۰واحد در دستور کار قرار گرفت.

فرزانه در ارتباط با بازسازی بافت فرسوده شهر دوگنبدان بیان کرد : جهت بازسازی بافت در معرض خطر شهر دوگنبدان تلاش های مستمری توسط مسئولین کشوری و استانی از جمله جناب آقای مهندس تابش ریاست محترم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ، جناب آقای مهندس مهدیان معاون محترم بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن ، جناب آقای دکتر تاج گردون ، جناب آقای دکتر خادمی استاندار ،مدیر کل و مجموعه بنیاد مسکن استان صورت گرفت که بر همین اساس مصوبه ای در هیات دولت تدبیر و امید به شرح ذیل به تصویب رسید .

۱ – پرداخت تسهیلات بازسازی با سقف ۴۰۰ میلیون ریال و با سود ۵ درصد و دوره بازپرداخت ۱۵ ساله میباشد و همچنین پرداخت شش میلیون تومان کمک بلاعوض در اختیار اهالی بافت فرسوده شهر دوگنبدان قرار بگیرد.

2- مساحت بافت فرسوده شهردوگنبدان بالغ بر ۱۶۴ هکتار میباشد که بیش از ۵ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده شهر دوگنبدان وجود دارد

که تا کنون ۳۵۰۰ پرونده توسط همکاران در ستاد بازسازی شهر دوگنبدان تشکیل گردیده است.

3-از این مجموع تا کنون ۱۵۰۰ نفر با مراجعه به ستاد بازسازی نسبت به تکمیل پرونده خود اقدام نموده اندو هم اکنون ۶۲۰ واحد در حال شروع عملیات ساختمانی میباشند و از این مجموع قریب به ۲۰۰ واحد به بهره برداری رسیده است .

فعالیت چشمگیر حوزه ماشین آلات بنیاد مسکن در اجرای طرح هادی

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به عملکرد بنیاد مسکن استان در حوزه ماشین آلات اشاره کرد و افزود: یکی از واحدهای اجرایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کهگیلویه و بویر احمد که در تمام پروژه ها فعالیت های مستمر و چشمگیری دارد امور ماشین آلات است.

وی گفت:این واحد در اجرای پروژه ها ی عمرانی روستاها و بازسازی مناطق آسیب دیده از حوادث و سوانح طبیعی و محوطه سازی مسکن های شهری به عنوان یک واحد پشتیبانی کننده و از بازوهای اجرایی فنی مهندسی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بشمار میرود.

فرزانه افزود: واحد ماشین آلات با برخورداری از انواع ماشین الات ، خدماتی را از ابتدا تاکنون ارائه نموده که مهمترین آنها عملیات زیر سازی و آماده سازی در استان ، اجرای طرح هادی در بیش از ۳۹۵ روستا در استان ،عملیات و آماده سازی زمین روستاهای جابجایی در استان واجرای عملیات آسفالت و زیر سازی بخشی از خیابانها در استان فارس بوده است.

ساخت 1200 واحد مسکونی از اعتبارات ریاست جمهوری و حساب 100 امام

ابراهیم فرزانه در پایان عملکرد حوزه عملکرد حوزه حساب امام خمینی ( ره ) ۱۰۰ و انجمن خیرین را اینگونه تشریح کرد:
ساخت ۱۲ واحد مسکونی در اکبر آباد یاسوج از طریق حمایت های خیرین و حساب ۱۰۰ امام راحل ( ره )
ساخت ۲۰۰ واحد مسکونی از طریق اعتبارات ریاست جمهوری و حمایت حساب ۱۰۰ و انجمن خیرین
ساخت ۱۲ واحد مسکونی در سروک از توابع شهرستان بویر احمد با اعتبارات مسکن مهر و کمک خیرین
ساخت تعداد۵ باب حمام روستایی برای نیازمندان در روستاها از طریق خیرین
ساخت ۵ واحد مسکونی از محل اعتبارات بنیاد مسکن و تعهد بازپرداخت توسط خیرین
در بحث پرداخت تسهیلات به خانوارهای دو معلولی و بالاتر
تهیه زمین به میزان ۴۰ خانوار دومعلولی در شهرهای دهدشت – چرام –لیکک
تکمیل تعداد ۵۷ واحد خانواده های دو معلولی که نیمه تمام بودند جهت خانواده های دو معلولی
خرید ۲۸ واحد منزل مسکونی در شهرهای لنده – لیکک – دهدشت جهت خانواده های دو معلولی
ساخت تعداد ۸۳ واحد مسکن مسکونی در شهرهای استان جهت خانواده های دو معلولی برابر تفاهم نامه ۵ جانبه

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار