کد خبر: ۴۴۱۶۳۷
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰ 15 June 2017
بدعت‌هایی که در شهرهای استان ما وجود دارد شاید در کمتر نقطه‌ای در کشور وجود داشته باشد.

برای مثال اگر در یکی از خیابان‌ها شهر ما کسی فروشگاه سمساری راه‌اندازی کرد از فردای آن از این سر خیابان تا آن سر خیابان پر از فروشگاه سمساری می‌شود.

وی یا این که اگر در یک نقطه از شهر کارواشی راه‌اندازی شد بلافاصله شاهد راه‌اندازی کارواش در سراسر آن نقطه خواهیم بود.

به همین ترتیب است مغازه‌های کله‌پزی و بزازی و قص علی هذا که همین موجب بروز مشکلاتی شده است.
 
حکمرانی سلسله‌ای جدید در شهر یاسوج 

در جدیدترین نوع از این حرفه‌ها وانت‌بارهای دوره‌گرد هستند که اکنون سراسر شهر یاسوج را قرق کرده‌اند به نحوی که راه رفتن و رانندگی در این شهر با مشکل جدی روبرو شده است.

حساس‌ترین نقاط شهر و پر رفت و آمدترین معابر و خیابان‌ها به دلیل حضور پررنگ وانت‌بارهای میوه‌فروش قفل شده و عبور و مرور در آن‌ها به سختی انجام می‌شود.

مثل این که وقفه‌ای در انجام وظایف مسؤولان شهری و استانی پیش آمده و دوره گذار را بعد از انتخابات ریاست جمهوری و شوراها سپری می‌کنیم که مسؤولان این گونه شهر را به حال خود رها کرده‌اند.
 
حکمرانی سلسله‌ای جدید در شهر یاسوج 

هنگامی که برای انجام کاری از خودرو پیاده شدم با نگاه غضب‌آلود یکی از صاحبان وانت‌بار روبرو شدم که می‌خواست جلوی دید کاسبی‌اش را نگیرم و این گونه حکومت وانت‌بارهای دوره‌گرد در شهر یاسوج با بی‌توجهی و عدم نظارت مسؤولان مربوطه رقم خورده است.

هر چند این کار یکی از راه‌های حلال نان درآوردن است اما باید برای جلوگیری از هرگونه بی‌نظمی و هرج و مرج در شهر، شهرداری و سایر دستگاه‌ها نسبت به ساماندهی این وانت‌بارها اقدام کنند تا فاجعه و یا بحرانی از این رهگذر پیش نیاید./فارس


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار