جزئیات جالب تقسیم 60 میلیارد پرداختی دولت به شهردای ها
از 30 میلیارد باقی مانده ، چون شامل همه ی شهرداری ها می شد پس شهرداری گچساران باز هم سهمی داشت اما چون آن 30 میلیارد اول را دولت مستقیما به شهرداری گچساران اختصاص داده بودند ، از این 30 میلیارد باقی مانده به گچساران اختصاصی صورت نگرفت.
کد خبر: ۴۵۹۳۹۱
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۹ 14 July 2017
چند روزی است که موضوع تقسیم اعتباری که بر اساس پرداختی بدهی های دولت به شهرداری ها تخصیص داده شده بود باعث یک سری حواشی شده بود و برخی شائبه ها در خصوص دلیل اختصاص 30 میلیارد از 60 میلیارد به شهرداری گچساران ، بوجود آمده بود.
بر همین اساس تعدادی از خبرنگاران در حاشیه دیدار استاندار و برخی مدیران از پروژه های یاسوج ، این موضوع را از پژمان نیک اقبالی سئوال کردند که وی گفت : در وهله ی اول این 30 میلیارد اختصاصی برای گچساران دستور مستقیم دولت بوده است و دلیل آن هم تخفیفات زیادی بود که شهرداری گچساران در پروژه بافت فرسوده این شهر داده بود.
 بخشی از سهم گچساران با فشار استان پرداخت نشد
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، با اشاره به اختصاص 60میلیارد تومان اعتبار برای تأمین مطالبات شهرداری‌ها از دستگاه‌های دولتی، گفت: با ابلاغ نوبخت رئیس سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی، از این مبلغ 30 میلیارد تومان مستقیما به شهرداری گچساران اختصاص یافت.
وی ادامه داد: با توجه به قول دولت مبنی بر تأمین مطالبات شهرداری‌ها از دستگاه‌های دولتی، اعتباری برای این موضوع در نظر گرفته شد که با ابلاغ محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به استان، 30 میلیارد تومان مستقیما به شهرداری گچساران و ۳۰ میلیارد تومان به همه شهرداری‌های استان اختصاص یافته است که بنا بر گفته معاون استاندار ، از 30 میلیارد باقی مانده ، چون شامل همه ی شهرداری ها می شد پس شهرداری گچساران باز هم سهمی داشت اما چون آن 30 میلیارد را مستقیما به شهرداری گچساران اختصاص داده بودند ، از این 30 میلیارد عموم شهرداری ها به گچساران اختصاصی صورت نگرفت.
 
 دستور مستقیم از تهران نیمی از بودجه را به گچساران داد ! /بخشی از سهم گچساران با تصمیم استان پرداخت نشد / لنده و سی سخت بیشترین اسناد را در میان شهرداری های کوچک داشتند
 
 دستور مستقیم از تهران نیمی از بودجه را به گچساران داد !
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه سه هزار واحد در بافت فرسوده گچساران در حال بازسازی است، افزود: قسمت عمده‌‌ای از 30 میلیارد تومانی که به صورت مستقیم به شهرداری گچساران تخصیص یافت به خاطر تخفیفاتی است که شهرداری گچساران در احیای بافت فرسوده متقبل شده است.
وی بیان کرد: پرداخت این پول به شهرداری‌ها حتما باید بر اساس احکام اتخاذ شده در کمیسیون ماده 100و 70شهرداری‌ها باشد، یعنی باید احکامی داشته باشند که ثبت شده و حتما دستگاه اجرایی ملزم به پرداخت آن مبلغ شده باشد که متأسفانه بسیاری از شهرداری‌های کوچک و تازه تأسیس ما نمی‌توانستند از این مبلغ استفاده کنند.
بیشترین اسناد شهرداری های کوچک مربوط به لنده و سی سخت بود
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مقرر شد 100درصد مطالبات شهرداری‌های کوچک در این حوزه پرداخت شود که البته یکی ، دوتا از شهرداری‌های کوچک ما حتی یک ریال هم در این حوزه اسناد نداشتند و این اعتبار باید به شهرداری‌های بزرگ‌تری مثل دهدشت، یاسوج و سی‌سخت پرداخت می‌شد.
نیک اقبالی افزود : شهرداری هایی مانند لنده و سی سخت بیشترین اسناد را برای اختصاص 30 میلیارد داشتند که 100 درصد این اسناد پرداخت می شود.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: البته شهرداری بزرگی مانند دهدشت تنها حدود دو میلیارد تومان اسناد ثبت شده داشت که می‌توانستیم پرداخت کنیم، بنابراین قسمت عمده‌ای از این 30میلیارد تومان یعنی بیش از نیمی از آن به شهرداری یاسوج تعلق می‌گیرد، زیرا شهرداری یاسوج حدود 60میلیارد تومان اسناد ثبت شده داشت که باید پرداخت می‌شد.
وی ابراز کرد: اگر شهرداری‌های کوچک را جدا کرده و مطالبات شهرداری‌های متوسط هم به طور کامل پرداخت شود مابقی پول که بیش از 50 درصد 30میلیارد تومان است به شهرداری یاسوج داده می‌شود.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: از این مبلغ 30میلیارد تومان، مبلغی هم بابت بیمه و مالیاتی که این پول دارد کسر می‌شود یعنی در مجموع ما باید روی 25یا 26میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کنیم.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
عدالت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۳
عدالت این دولت در همین تقسیم بودجه مشهوده
دولت پارتی ورانت،دولت لابی گری
اسم فریبکاریش هم اعتدال نام دادد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار