از آنجایی که اکثر شرکت های معتبر و شناخته شده عضو بورس در سبد سهام عدالت قرار دارند، لذا کاهش سود برخی شرکت ها در یک سال با سود سایر شرکت هایی که عملکرد خوبی داشته اند جبران می شود.
کد خبر: ۴۷۴۵۵۵
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۶ 08 August 2017
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، سهام عدالت بالاخره پس از سال ها به سرانجام نزدیک می شود و کسانی که پیش تر ثبت نام کرده بودند تا یک ماه دیگر اولین سود این سهام را دریافت خواهند کرد.

بازار نیوز نوشت : مبلغ سود برای کسانی که یک میلیون تومان سهام عدالت داشته باشند معادل ۱۲۵ هزار تومان است و افرادی که مبلغ کمتری از سهام عدالت را دارند به همان نسبت سود دریافت می کنند.

پوری حسینی رییس سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: مشمولان می توانند با مراجعه به سامانه سهام عدالت و مشاهده صورت حساب خود از میزان ارزش سهام عدالت متعلقه آگاهی پیدا کنند و بر اساس میزان ارزش سهام هر فرد سود به او تعلق خواهد گرفت.

به عنوان مثال اگر ارزش سهام عدالت فرد مشمول ۵۳۰ هزار تومان باشد و باقی مانده مبلغ اقساط خود را نیز تا سقف یک میلیون تومان تسویه نکرده باشد، این مشمول در سال ۱۳۹۶ معادل ۵۳ درصد از مبلغ ۱۲۵ هزار تومان سود حاصله تا کنون را در سال جاری دریافت خواهد کرد که فعلا مبلغ آن حدود ۶۵ هزار تومان می‌شود.

سبد سهام عدالت مشتمل بر ۴۹ شرکت از صنایع مختلف بورسی کشور می باشد. از آنجایی که اکثر شرکت های معتبر و شناخته شده عضو بورس در سبد سهام عدالت قرار دارند، لذا کاهش سود برخی شرکت ها در یک سال با سود سایر شرکت هایی که عملکرد خوبی داشته اند جبران می شود.

بنابراین هیچگاه سود سهام عدالت به طور مطلق منفی نخواهد شد و همیشه میزان مناسبی از سود حاصل از عملکرد شرکت های سرمایه پذیر سهام عدالت وجود دارد که بین تمامی مشمولان توزیع خواهد شد.

بنا بر گزارش ها قریب ۵۰ میلیون نفر سهام دار عدالت داریم که سود حاصل از ۴۵ شرکت مشمول سهام عدالت بین این افراد تقسیم خواهد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار