ا این حال وزارت دفاع کره جنوبی در بیانیه‌ رسمی خود هدف تشکیل این یگان را دفاعی اعلام کرده و گفت: این یگان ویژه که توسط وزارت دفاع کره جنوبی تشکیل می‌شود برای خنثی کردن سیستم‌های فرماندهی و کنترل کره شمالی در دسامبر سال جاری میلادی کار خودرا آغاز می‌کند.
کد خبر: ۴۹۰۷۰۰
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۸ 07 September 2017
منابع مطلع در کره جنوبی می‌گویند، نیروهای ویژه این کشور با یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا برای تشکیل یک واحد ویژه به منظور ترور کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در صورت بروز جنگ همکاری می‌کنند.

با این حال وزارت دفاع کره جنوبی در بیانیه‌ رسمی خود هدف تشکیل این یگان را دفاعی اعلام کرده و گفت: این یگان ویژه که توسط وزارت دفاع کره جنوبی تشکیل می‌شود برای خنثی کردن سیستم‌های فرماندهی و کنترل کره شمالی در دسامبر سال جاری میلادی کار خودرا آغاز می‌کند.

گفته شده این یگان ویژه با همکاری کماندوهای یگان ویژه نیروی دریایی آمریکا که در عملیات شناسایی و کشتن اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده در ابیت آباد پاکستان دست داشتند، تشکیل می‌شود.

سونگ یونگ مو، وزیر دفاع کره جنوبی به نمایندگان پارلمان این کشور گفت: ما در حال مفهوم سازی این برنامه هستیم و بر این باوریم که در اول دسامبر سال جاری میلادی این یگان عملیاتی می‌شود.

این اقدام با اظهار نظر از سوی آمریکا درباره اعمال محدودیت در مقیاس و طیف زرادخانه تسلیحاتی کره جنوبی همزمانی دارد.

این تصمیم همچنین با استقرار سامانه‌های دفاع موشکی تاد آمریکا در کره جنوبی نیز همزمانی دارد.

روزنامه گاردین نیز گزارش داد، تنش ژئوپلیتیکی در منطقه رو به رشد است و این تنش در پی ششمین آزمایش اتمی کره شمالی در روز یکشنبه شدت یافته است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار