تابناک گزارش می دهد؛
دانش آموزان روستای سرگچ دیشموک شهرستان کهگیلویه که سالهاست از نبود فضای آموزشی مناسب رنج می‌بردند با پیگیری و دستور وزیر آموزش و پرورش و با همت اداره کل نوسازی مدارس استان در شانزدهمین روز از مهرماه صاحب کلاس درس شدند.
کد خبر: ۵۰۵۴۶۱
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۰۰:۱۳ 09 October 2017
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد،در پی انتشار گزارشی مبنی بر وضعیت نامناسب ونبود فضای آموزشی در روستای سرگچ دیشموک کهگیلویه در استان کهگیلویه وبویراحمد در سایت تابناک و دیگر رسانه ها، محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در صفحه شخصی خود نسبت به این موضوع واکنش نشان داد.
سید محمد بطحایی روز پنجشنبه گذشته در پیامی در صفحه اجتماعی خود نسبت به نبود فضای آموزشی در سرگچ دیشموک با خانواده‌ها ودانش اموزان این منطقه ابراز همدری کرد.
«از صبر و شکیبایی مردم روستای سرگچ دیشموک تشکر می‌کنم. مقرر شد با انتقال تجهیزات، کلاس درس جدیدی احداث شود و دانش آموزان از محل فعلی جابجا شوند. هرچند که این روستا به علت آبگیری سد بالی‌ات سال آینده تخلیه می‌شود.»
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه وبویراحمد گفت: بنا به گزارش رسیده از سوی رسانه‌ها، پیگیری‌های لازم برای مستقر کردن فضای آموزشی پیش ساخته در روستای سرگچ دیشموک با پیگیری‌ها و دستور وزیر آموزش و پرورش، همکاری وحمایت نماینده مردم کهگیلویه در مجلس و اداره کل آموزش و پرورش انجام شد.
جهان محرابی اظهار داشت: یکی از خیرین مدرسه ساز هزینه فضای پیش ساخته را به عهده گرفته است.
وی تصریح کرد: با توجه به نبود جاده دسترسی قطعات کانکس ظهر امروز با چهارپا به این روستا حمل شد و هم اینک با کمک مردم روستا در حال نصب شدن هستند.
به گزارش کبنا سرپرست آموزش و پرورش بخش دیشموک هم گفت: روستای سرگچ دارای ۲۱ دانش آموز ابتدایی است.
محمد نوروزی زاده افزود: جمعیت دانش آموزی بخش دیشموک بیش از ۵ هزار نفر است که سه هزار و ۵۲ نفر در مقطع ابتدایی تحصیل می‌کنند.
بخش دیشموک یکی از بخش‌های محروم استان کهگیلویه و بویراحمد است.
بنابر سرشماری مرکز آمار ایران، جمعیت بخش دیشموک شهرستان کهگیلویه در سال ۱۳۹۵ بیش از ۲۲ هزار نفر بوده است.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار