کد خبر: ۵۰۵۷۴۰
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶ 09 October 2017
عبدالصمد خرم آبادی در جمع خبرنگاران درباره همکاری با وزیر ارتباطات جدید و موضوع مدیریت فضای مجازی گفت: نامه های سابق که برای وزیر سابق ارسال شده بود برای وزیر جدید ارتباطات ارسال شد و خواستیم تا زمینه مدیریت ما بر فضای مجازی خصوصا تلگرام را فراهم کند اما عملا تغییر جدید اتفاق نیافتاده است.

به گزارش مهر، خرم آبادی درباره رفع فیلتر از ویز نیز گفت: نرم افزار ویز رفع فیلتر شده است و از وزارت ارتباطات و شرکت زیرساخت خواستیم تا ترتیبی بدهد مجدد فیلتر شود. یک تیمی هم برای فیلتر کردن آن گذاشتند زیرا ویز از زیرساختهایی استفاده می کند که متوقف کردنش زمان بر است.

وی درباره افزایش جرایم در فضای مجازی نیز گفت: هرچه استفاده مردم از فضای مجازی بیشتر بشود افرادی هم که سوء استفاده می کنند بیشتر می شوند. به تناسب استفاده بیشتری که شده کسانی که سوء استفاده می کنند بیشتر شده است آمار جرایم بیشتر شده است.

دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه درباره اینکه قبلا گفته بودید یک نظارتی بر سرورها داریم آیا الان نظارتی داریم یا خیر.

وی گفت: از نظر فنی خیر نظارتی نداریم اما از نظر مهندسی اجتماعی یک نظارت خوبی داریم. ما از مجموعه های دست اندرکار می خواهیم که زمینه مدیریت فنی را ایجاد کنند زیرا نداشتن مدیریت فنی هزینه کار ما را بالا می برد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار