گزارش مراسم اختتامیه جشنواره«افتو»
رئیس حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر این که نمی‌گوییم پول نداریم پس نمی‌توانیم چاپ کنیم افزود: قول می‌دهیم که آثار خوب و قابل قبول را به چاپ برسانیم.
کد خبر: ۵۱۰۴۱۰
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۸ 17 October 2017
عصر امروز و با حضور مسوولان استانی و هنرمندان و اصحاب رسانه اختتامیه جشنواره استانی شعر و داستان افتو برگزار شد.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تبیین و انتقال فرهنگ و نهضت انسان ساز عاشورا در جامعه ضروری است.
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، فتاح محمدی در آیین اختتامیه شعر و داستان "افتو" در یاسوج افزود: باید در تبیین این نهضت انسان ساز تلاش کرد و این مهم را به جامعه انتقال داد و تبیین ابعاد و فلسفه ای که امام حسین(ع) به دنبال آن بود برای جامعه ضروری است.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار گفت: سه رکن اصلی در نهضت عاشورا وجود دارد که مبتنی بر تعقل و منطق است، عزت و حماسه نیز از ابعاد مهم آن است و عشق و عاطفه در این مسیر مبحث دیگری از آن محسوب می شود.
محمدی ابراز داشت: عاشورا یک حرکت الهی و انسانی است و امروز اثرات آن را در تمام جوامع و ادیان مختلف می بینیم و همچنین این موضوع و حضور اقشار مختلف جوامع  طی حرکت مردم در  اربعین مشاهده خواهد شد و حضور و حرکت امام حسین صرفا برای خداوند بود و این اثر ماندگار است و همیشه در قلب ها می مانند و جاودانه است.
 
نمی گوییم پول نداریم ، قول می دهیم کارهای خوب چاپ کنیم/  اثر گذاری و ماندگاری هنر منجر به پویایی و هویت بخشی جامعه می شود 
 
محمدی گفت: اثر گذاری و ماندگاری هنر امروزه مهم است و می توان به هویت بخشی و پویایی جامعه از طریق این ظرفیت ها کمک کرد.
وی خاطرنشان کرد: ادبیات دفاع مقدس اوج ایثار و گذشت است و چیزی که امروز در جامعه ما لازم است، این است  که مطالبات و خواست مردم برای اصلاح جامعه در ابعاد مختلف در قالب هنر پیاده، و ثبت و در اختیار جامعه قرار بگیرد.
محمدی تصریح کرد: امید است  اقدامات شعر عاشورایی و دفاع مقدس که برگرفته از حرکت جهادی و انسان ساز عاشورا است، زمینه را برای هدایت و ارشاد در جامعه فراهم کند.
نمی گوییم پول نداریم ، قول می دهیم کارهای خوب چاپ کنیم
محمدشریف اسلامی رئیس حوزه هنری استان کهگیلویه و بویراحمد هم با بیان اینکه در حوزه هنری استان به دنبال کارها و اقدامات تبلیغی و کلیشه‌ای نیستیم اظهار کرد: به دنبال تولید آثار هستیم.
این مسؤول گفت: به همین خاطر آثار را منتشر می‌کنیم و تا آثار مکتب نشود ماندگاری ندارد به همین خاطر آثار خوب را به چاپ می‌رسانیم و واهمه‌ای هم از بی‌پولی نداریم.
رئیس حوزه هنری استان در حوزه شعر و مجموعه را در دستور کار داریم و دو مجموعه را هم در اول امسال چاپ کردیم.
وی با تأکید بر این که مانند برخی مدیران نمی‌گوییم پول نداریم پس نمی‌توانیم چاپ کنیم افزود: قول می‌دهیم که آثار خوب و قابل قبول را به چاپ برسانیم.
اسلامی با بیان اینکه در حوزه داستان در استان هنوز در ابتدای راه قرار داریم افزود: تا داستان قدرتمند نداشته باشیم تئاتر و سینمای قدرتمند هم نخواهیم داشت و باید داستان‌های قوی با رنگ و بوی محلی داشته باشیم.
وی با بیان این که اگر بوستان و گلستان سعدی را نداشتیم فرهنگ ما امروز آماج حمله قرار می‌گرفت افزود: هنرمندان ما ظرفیت‌های بالایی دارند که در حوزه آسیب‌های اجتماعی وارد شوند.
این مسوول حوزه فرهنگ و هنر در استان با تأکید بر این که در خصوص قصورات و کوتاهی‌ها در این دو حوزه همیشه نباید مسؤولان را بازخواست کرد افزود: گاهی باید از خودمان سوال کنیم که به عنوان یک هنرمند برای غلبه بر آسیب‌های اجتماعی چه کار کرده‌ایم.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار