کد خبر: ۵۳۲۲۷۰
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۰۰:۲۲ 02 December 2017
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، فرماندار بویراحمد در پایان جلسه شورای سلامت شهرستان و در جمع خبر نگاران از دغدغه های این شورا سخن گفت واظهار کرد: زباله های عفونی -شیوه های جمع آوری و بی خطر سازی آنها، سلامت آبهای آشامیدنی، فاضلاب شهریاسوج ومحل تخلیه آن، استفاده از دخانیات وقلیان در اماکن عمومی ومباحث مربوط به عرضه ی لبنیات در شهرستان بویراحمد، مهمترین موضوعاتی است که در این شورا مورد بررسی وتبادل نظر قرار گرفتند که هرکدام مصوباتی را در پی داشتند.
سید محمد کاظم نظری با اشاره به هفته ی اطلاع رسانی ایدز ومباحث مربوط به آن گفت: بیماری ایدز یک بیماری خطرناک و واگیردار است که نیاز به آموزش دارد.
رئیس شورای سلامت شهرستان بویراحمد با اشاره به اینکه بیماری ایدز درمان ندارد ولی قابلیت پیشگیری دارد، گفت: آموزش واطلاع رسانی ایدز میتواند از سرایت و انتقال این ویروس به دیگران جلوگیری کند وخطر ابتلا به این بیماری را به حداقل برساند.
 
 فرماندار بویراحمد : جلوگیری از ابتلا به ایدز کار سختی نیست

فرماندار بویراحمد از دستگاه های متولی سلامت وفرهنگی خواست در این حوزه تلاش کنند وبا کمک رسانه ها با اطلاع رسانی مناسب زمینه آگاهی بخشی به جامعه را فراهم کنند.
رئیس شورای سلامت گفت: معمولآ پیشگیری بهترین درمان است وباید رسانه ها وصدا وسیما در این زمینه احساس مسئولیت بیشتری داشته باشند.
نظری با یادآوری اینکه شیوه انتقال ویروس ایدز نسبت به گذشته تغییر کرده است، تصریح کرد: در گذشته استفاده از سرنگ های مشترک در معتادان عامل اصلی بود که امروزه این روش به راه های پرخطر ارتباط جنسی تبدیل شده است وبا توجه به وجود خطر بالقوه برای جامعه، ضروری است اطلاع رسانی و آموزش بصورت فراگیر انجام شود.
فرماندار بویراحمد افزود: از آنجائیکه راه های انقال این بیماری محدود است، بنابر این جلوگیری از ابتلا به ایدز کار سختی نیست.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار