کهگیلویه و بویراحمد؛
رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد بر ضرورت استفاده صحیح شهروندان از دستگاه‌های POS تاکید کرد .  
کد خبر: ۵۳۴۵۸۱
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۵ 05 December 2017
به گزارش خبرنگار تابناک کهگیلویه و بویراحمد از دهدشت، سرگرد "روح الله شهبازی" گفت : مشتریان فروشگاه‌ها باید خود اقدام به وارد کردن رمز و مبلغ کالا در دستگاه POS کنند.  

وی افزود : مشتریان در استفاده از دستگاه‌های POS معمولا وارد کردن شماره رمز و برداشت مبلغ را به عهده فروشنده می‌گذارند و این کار امکان کسر مبالغی بیش از مبلغ کالای خریداری شده را فراهم می‌آورد، روش صحیح استفاده از دستگاه‌های POS این است که رمز و مبلغ کالا باید توسط مشتری به دستگاه داده شود. 

هشدار پلیس فتا نسبت به نحوه استفاده مشتریان فروشگاه‌ها از دستگاه POS  
رئیس پلیس فتا اmستان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد : تحت این شرایط فروشنده نیز با نظارت صحت مبلغ داده شده به دستگاه را تأیید کرده و با فشار دادن دکمه ثبت، انجام عملیات تأیید می‌شود.
 
این مقام انتظامی خاطر نشان کرد : پس از اتمام عملیات، دستگاه POS دو رسید را ارایه می‌دهد که یک رسید متعلق به خریدار و یک رسید متعلق به فروشنده است.  

شهبازی خاطر نشان کرد : هنگامی که مشتری این رسید را امضاء می‌کند، حکم سند قانونی را دارد و پس از آن طرح ادعای قانونی مبنی سوء عملکرد در برداشت وجه با مشکل مواجه خواهد بود. 
 
سرگرد "روح الله شهبازی در ادامه گفت : بنابراین برای اینکه از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری شود رمز و مبلغ کالا باید توسط مشتری به دستگاه POS داده شود و فروشنده رقم ارائه شده به دستگاه را مورد تایید قرار دهد.  

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان نکات زیر را در استفاده از کارت بانکی در فروشگاهها را به شهروندان یاد آور شد :  

- خودتان کارت بانکی را بر روی کارت خوان کشیده،رمز و مبلغ را وارد نمایید.

- هیچگاه رمز خود را در مکان‌های شلوغ بیان نکنید.  

- بهترین گزینه امنیتی تغییر دوره ای رمز کارت بانکی است. 
 
- بر روی کارت بانکی هیچگاه رمز خود را یادداشت نکنید.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار