از روز گذشته و با اعلام خبرهای ضد و نقیض و در نهایت تایید نهایی امروز مبنی بر پیدا شدن این جعبه، حواشی دیگری رخ داد از جمله اینکه عده ای بنا داشته اند مانع تحویل جعبه سیاه به دادستانی شوند !
کد خبر: ۵۷۴۰۷۴
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۷ 04 March 2018
حعبه سیاه ، جعبه ای ویژه که با رنگ های مختلف در برخی وسایل نقلیه ، چه زمینی چه هوایی و چه دریایی تعبیه شده  و هدف از آن ثبت آخرین اطلاعات و اتفاقات می باشد. اما گاها مشاهده شده که استخراج اطلاعات این جعبه ماه ها و سال ها به طول انجامیده و نهایتاً هم به فراموشی سپرده شده و عملا ابهامات حوادث در همان پشت پرده مانده است .
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، از روز گذشته و با اعلام خبرهای ضد و نقیض و در نهایت تایید نهایی امروز مبنی بر پیدا شدن این جعبه، حواشی دیگری رخ داد از جمله اینکه عده ای بنا داشته اند مانع تحویل جعبه سیاه به دادستانی شوند !
یکضو هیات رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی از اعمال فشار گروهی به استانداری کهگیلویه و بویراحمد برای ممانعت از واگذاری جعبه سیاه هواپیمای تهران - یاسوج به دادستانی دنا خبر داد و گفت که این افراد می‌خواستند پیش از رویت دادستانی، جعبه سیاه را به تهران منتقل کنند.

بهرام پارسایی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: ظاهرا یک گروه می‌خواستند از واگذاری جعبه سیاه هواپیمای تهران - یاسوج به دادستانی ممانعت کنند که خوشبختانه جدیت مدیریت بحران و معاونت عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد جلوی این اقدام را گرفت و نهایتا منجر به تحویل جعبه سیاه به دادستانی شد.

وی افزود: گروهی سعی داشتند به استانداری کهگیلویه و بویراحمد اعمال فشار کنند تا جعبه سیاه از مسیر دادستانی دنا منتقل نشود و این مساله به درگیری فیزیکی هم منجر شد. آن‌ها می‌خواستند قبل از رویت دادستانی جعبه سیاه را به تهران ارسال کنند که خوشبختانه موفق نشدند.

این عضو هیات رییس کمیسیون اصل ۹۰ اضافه کرد: من و یکی از کارشناسان کمیسیون اصل ۹۰ از سوی کمیسیون به سازمان هواپیمایی معرفی شدیم تا بر تمام مراحل رسیدگی سقوط هواپیما بخصوص بازخوانی جعبه سیاه نظارت داشته باشیم.

پارسایی اضافه کرد: روز گذشته پس از اعلام مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد مبنی بر یافتن جعبه سیاه سازمان هواپیمایی کشوری این موضوع را تایید نکرد و این مساله برای ما جای سوال دارد و موجب ایجاد نگرانی می‌شود. البته جعبه سیاه صددرصد سالم تقدیم دادستانی شده و بقیه پیگیری‌ها انجام خواهد شد.

این عضو هیات رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: طبق اظهارات رییس سازمان هواپیمایی کشوری بیشتر پرونده‌های سوانح هواپیمایی همچنان مفتوح است اما کمیسیون اصل ۹۰ مصر است این پرونده هرچه سریع‌تر تعیین تکلیف شود و مانند بقیه پرونده‌ها بدون نتیجه نماند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار