اسلامی کمبود اعتبارات و نبود فضای فیزیکی مناسب را از دیگر مشکلات در این بخش به ویژه در حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد برشمرد و بیان کرد: ساختمان فعلی حوزه هنری استان به هیچ وجه در شأن هنرمندان و تولید آثار هنری نیست.
کد خبر: ۵۸۸۶۲۱
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۴ 10 April 2018
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، شریف اسلامی ظهر یکشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: هر ساله مصادف با شهادت شهید اهل قلم سید مرتضی آوینی، روز و هفته هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده است و حوزه هنری به عنوان یکی از نهادهای متولی و مولود انقلاب، هر ساله ویژه برنامه هایی را با رویکرد تبیین و ترویج اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی اجرایی می کند.
 
اسلامی تصریح کرد: عطر افشانی گلزار شهدا، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، دیدار با خانواده شهدای هنرمند، اکران فیلم های جشنواره رویش و حسنات در شهرستان باشت، برگزاری کارگاه شعر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و برگزاری دو نمایشگاه تجسمی نیز از برنامه های این هفته است.
 
وی گفت :نمایشگاه آثار تولیدی هنرمندان در بخش کاریکاتور، عکس، طراحی و نقاشی و همچنین نمایشگاه عکس پرچم جمهوری اسلامی ایران و آثار عکاسان استان در شهرستان‌های کهگیلویه و بویراحمد برپا می‌شود.
 
ویژه برنامه های حوزه ی هنری کهگیلویه و بویراحمد در هفته انقلاب / تنها مرکز استان بدون سینما و فرهنگسرا !
 
ویژه برنامه های حوزه ی هنری کهگیلویه و بویراحمد
 شریف اسلامی اضافه کرد:  کتاب «۷۲ حرف با ۷۲ تن» از آثار «رسول سنایی» و مجموعه اشعار شاعران کهگیلویه و بویراحمد در هفته هنر انقلاب اسلامی امسال رونمایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه از آلبوم «قهص و مقوم» رونمایی می‌شود، اظهار داشت: از پرتره سردار «شهید اورنگ» رونمایی خواهد شد، و همچنین فیلم «به وقت شام» برای خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگر اکران ویژه می‌شود.

رئیس حوزه هنری با اعلام اینکه بیش از ۱۰۰ فعالیت فرهنگی و هنری در حوزه تولیدات ملی و استانی صورت گرفته است، اظهار داشت: در حوزه انتشارات تعداد ۲۴ کتاب تولید شد، که از این تعداد ۴ اثر به چاپ رسید، و ۵ اثر تا پایان فروردین ماه چاپ می‌شود.

وی با بیان اینکه ۱۴ اثر ادبیات پایداری در حوزه ملی و استانی چاپ شد، افزود: سال گذشته تعداد ۳۰۰ اثر در حوزه عکس، طراحی، نقاشی، کاریکاتور، پوس‌تر، نقاشی، گرافیک و نگارگری به جشنواره‌ها ارسال شد.

اسلامی با بیان اینکه ۸ اثر تولید فیلم و انیمیشن و ۳ اثر برای فضاهای مجازی در حوزه هنری استان توزیع شد، گفت: ۹ نمایش صحنه‌ای و ۸ نمایش خیابانی در حوزه هنری تولید شد، که ۴ نمایش به جشنواره سراسری راه پیدا کردند.

وی با بیان اینکه ۳ قطعه موسیقی و ۲ آلبوم موسیقی در این حوزه تولید شد، افزود: سال گذشته ۵ هنرمند هم استانی به جشنواره‌های بین المللی در بخش کاریکاتور و عکس مقام کسب کردند.
تنها مرکز استان بدون سینما و فرهنگسرا !
اسلامی نبود زیرساخت های فرهنگی را یکی از چالش ها و موانع جدی در حوزه فرهنگ و هنر کهگیویه و بویراحمد دانست و افزود: یاسوج تنها شهر کشور است که سینما ندارد.

وی با اعلام اینکه حوزه هنری استان از محدود دستگاههای دولتی است که در ساختمان استیجاری اداره می شود افزود  : نبود فرهنگسرا یکی از بزرگترین معضلات در حوزه زیر ساخت های فرهنگی استان است و با وجود اینکه شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با توجه به جمعیت حدود ۱۵۰ هزار نفری حداقل باید ۱۲ فزهنگ سرا داشته باشد که یک فرهنگ سرا هم در این شهر وجود ندارد.

اسلامی با ابراز تاسف از محرومیت حوزه هنری، بیان داشت: امیدوارم استاندار کهگیلویه و بویراحمد این غبار محرومیت را از حوزه هنری استان پاک کند، و زیرساخت‌های لازم را برای این حوزه فراهم سازد.

۲۰ فروردین هر سال به مناسبت سالروز شهادت سید مرتضی آوینی شهید اهل قلم به نام روز هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده است.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار