حالا اما چراغ توسعه برای فقیر نشین ها روشن شده است، در زیلایی اگر عکس سلفی هم گرفته باشند به کار مقایسه می آید که رفتند چه کردند؟
کد خبر: ۵۸۹۷۱۱
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۵ 12 April 2018
آنچه که در زیر آورده شده است یادداشت ارسالی مخاطبان تابناک کهگیلویه و بویراحمد است و این سایت محتوای آن را تایید یا تکذیب نمی کند. شما هم می توانید نظر خود را در تایید یا تکذیب این مطلب بیان کنید.
چراغ توسعه فقیرنشن های استان روشن شده/ این چراغ را خاموش نکنیم
بهرام دیرباز
دیر زمانی نمی گذرد از آن روزی که استانداران با اکره به بهمئی می رفتند و برای سلفی به زیلایی و سیلاب کلوار نیاز داشتند. خیلی دور نشده ایم از روزگاری که فریاد بیکاری و فقر از لنده بلند بود و از خانه های زیلایی بوی کاه گل های رو به تخریب می آمد.
دیری نگذشته است از زمانی که گرد و خاک شاسی بلندها در زیلایی که می خوابید، درست می نشست بر روی مصوبات و زیلایی همان بود که بود؛ که اگر شاسی بلند ها و شاسی بلند سواران کاری می کردند امروز به قولی 120 صفحه و به اعتبار قولی دیگر هزار و 200 صفحه مصوبه اجرا نشده در مورد زیلایی وجود نداشت.
اگر فقیرنشین ها در دوران پر پول استانداران احمدی نژاد و یا در دوران پر از امید دولت تدبیر اول، کانون توجه بودند که امروز خانه ها و زمین های اهالی بهمئی حداقل سند داشت. در زیلایی حداقل مردم آب آشامیدنی گیرشان می آمد و موبایلشان آنتن می داد. آری هنوز کسانی که شانسی، شاسی بلند سوار شده بودند و با فقر استان ما عکسِ عملکرد می گرفتند را فراموش نکرده ایم.
حالا اما چراغ توسعه برای فقیر نشین ها روشن شده است، در زیلایی اگر عکس سلفی هم گرفته باشند به کار مقایسه می آید که رفتند چه کردند؟ امروز شاید اولین روزی باشد که در تاریخ استان نام زیلایی روی میز مدیران تمام ادارات حک شده است، نام زیلایی روی میز مدیرکل کمیته امداد است که شروع به ساخت ساختمان می کند، روی میز مدیرکل راه و شهرسازی است که به قول استاندار دوست دارد باران را بهانه کم کاری کند اما گیر استانداری افتاده که می خواهد تمام آبرویش را روی زیلایی بگذارد. روی میز معاون رئیس جمهور هم نام زیلایی است، معاون رئیس جمهور هم دارد تفاهم نامه امضا می کند که 50 درصد هزینه های ساخت و توسعه زیلایی را تقبل کند و روی میز استاندار است که شخصا دارد زیلایی را مدیریت می کند، احمدی حالا باید هم بخشدار باشد، هم فرماندار، هم استاندار و هم به سان نماینده مجلسی رایزنی و چانه زنی کند تا زیلایی را توسعه بدهد و البته امیدواریم که این عزم به بار بنشیند و این شمع توسعه که روشن شده به چراغی تبدیل شود تا من بعد هر وقت از زیلایی گفتیم، پشت بندش نام فقر متبادر نشود.
چراغ توسعه در بهمئی هم که البته نماینده اش براساس مشاوره های غلط ساز ناسازگاری با استاندار سر به پست نرسیدن گزینه هایش کوک کرده هم روشن شده است. بهمئی جایی که خانه های مردمش هنوز سند ندارد، آنتن موبایل ندارند، آب آشامیدنی ندارند ولی به زودی مشکل سندهایشان حل خواهد شد و احتمالا باید بعد از زیلایی در چراغ توسعه بهمئی بدمیم. مراقب باشیم که این چراغ ها را خاموش نکنیم و کمک کنیم که چراغ های بیشتری برای توسعه استان روشن شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار