کد خبر: ۵۹۱۰۵۴
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۲ 15 April 2018
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، نماینده کهگیلویه ، بهمئی،چرام و لنده در جلسه فراكسيون ولایت که با حضور دكتر مونسان رياست ميراث فرهنگي، صنایع دستی وگردشگري كشور برگزار شد ضمن تشکر از زحمات این سازمان، بر توجه ویژه به بافت قدیمی بلادشاپور اشاره کرد و افزود: بافت تاریخی بلادشاپور یکی از آثار ارزشمند کشور است که سازمان میراث فرهنگی باید جهت توسعه و بهسازی این بافت تاریخی تلاش کند.

وی گفت: برای توسعه و احیاء این بافت تاریخی و ارزشمند معارضاتی وجود دارد که جهت رفع معارضات، مکاتبه ای جهت صدور مجوز و تامین اعتبار خرید منازل مسکونی محدوده این بافت تاریخی با ریاست سازمان برنامه و بودجه صورت گرفته که نیاز به پیگیری و تعیین تکلیف توسط سازمان ميراث فرهنگي، صنایع دستی و گردشگری دارد. 

هاشمی پور بافت تاریخی بلادشاپور را ظرفیتی ارزشمند جهت جذب گردشگر و اشتغالزایی دانست و عنوان کرد: با صدور مجوز تاسیس کارگاه های تولیدی زود بازده  صنایع دستی در کاروانسرای بلادشاپور ضمن ایجاد رونق گردشگری میتواند در زمینه اشتغالزایی اثر گذار باشد.

در ادامه ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: توجه بنده به مناطق محروم است و حتما اقدام لازم جهت تحقق خواسته نماينده كهگيلويه پيگيري می شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار