معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: پنج هزار واحد مسکونی خسارت دیده از زلزله هفته گذشته در شهرهای یاسوج و سی سخت شناسایی شده است که براساس برآوردها بین 10 تا 30 درصد خسارت دیده اند.
کد خبر: ۶۰۰۸۸۰
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۹ 05 May 2018
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: پنج هزار واحد مسکونی خسارت دیده از زلزله هفته گذشته در شهرهای یاسوج و سی سخت شناسایی شده است که براساس برآوردها بین 10 تا 30 درصد خسارت دیده اند.

عزیز فیلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 6 کارگروه متشکل از 20 کارشناس بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد روزهای پنجشنبه و جمعه کار شناسایی واحدهای مسکونی آسیب دیده از زلزله را انجام دادند.
وی اظهار داشت: پس از انجام عملیات میدانی و برآورد خسارت برای حمایت دولت از ساکنان این واحدهای مسکونی اقدام‌های لازم انجام خواهد شد.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: با تلاش کارکنان آبفای شهری آب مادوان و مهریان که بر اثر آسیب دیدگی شبکه آب قطع بود روز گذشته وصل شد.
فیلی بیان کرد: تلاش برای وصل آب مناطق روستایی ادامه دارد و هم اکنون در مراحل پایانی است.
وی گفت: آب مناطق روستایی که بر اثر زلزله روز چهارشنبه قطع شده بود تا عصر امروز به شبکه متصل خواهد شد.
پیشتر مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفته بود: براثر زمین لرزه چهارشنبه آب روستاهای ده برآفتاب و گنجه‌ای قطع شده و به همین دلیل 900 خانوار در این روستاها به شبکه آب بهداشتی دسترسی ندارند.
فیض الله پاسره اظهار داشت: براساس برآوردهای این شرکت زلزله 5.2 ریشتری روز چهارشنبه 600 میلیارد ریال به تأسیسات آبرسانی روستایی شهرستان‌های بویراحمد و دنا خسارت وارد کرده است.
وی عنوان کرد: بیشترین خسارت وارده مربوط به مجتمع‌های آبرسانی روستاهای گنجه‌ای و ده برآفتاب بوده است.

پنج زمین‌لرزه 2.5 تا 5.2 ریشتری از صبح چهارشنبه تا عصر جمعه شهرهای یاسوج، سی سخت، دوگنبدان و چیتاب کهگیلویه و بویراحمد و کُمه استان اصفهان را لرزاند.
صبح چهارشنبه زلزله‌ای به بزرگی 5.2 ریشتر شهر سی سخت در کهگیلویه و بویراحمد و شهرهای اطراف ازجمله یاسوج را لرزاند که 139 نفر بر اثر آن زخمی شدند.
این زمین‌لرزه ساعت 8 و 38 دقیقه صبح روز چهارشنبه رخ داد.
این زمین‌لرزه به‌شدت 5.2 ریشتر و در عمق هشت کیلومتری زمین رخ داد.
مرکز این زمین‌لرزه 10 کیلومتری شهر سی سخت، 19 کیلومتری یاسوج و 23 کیلومتری چیتاب در کهگیلویه و بویراحمد بود.
به گفته معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، زمین لرزه صبح چهارشنبه 780 میلیارد ریال به ساختمان‌های مسکونی و زیرساخت‌های دو شهرستان بویراحمد و دنا خسارت وارد کرده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار