مدیرعامل جمعیت هلال احمرکهگیلویه وبویراحمد از مردم خواست به صورت انفرادی و گروهی به ستاد مدیریت بحران استانداری و جمعیت هلال احمر برای دریافت چادر مراجعه نکنند.
کد خبر: ۶۰۱۹۸۱
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۲ 07 May 2018
مدیرعامل جمعیت هلال احمرکهگیلویه وبویراحمد از مردم خواست به صورت انفرادی و گروهی به ستاد مدیریت بحران استانداری و جمعیت هلال احمر برای دریافت چادر مراجعه نکنند.

به گزارش تابناک کهگیلویه وبویراحمد، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گفت: از ساعات اولیه وقوع زلزله اخیر از سوی سازمان امداد و نجات کشور دستور فراخوان امدادرسانی در صورت لزوم به استانهای خوزستان، اصفهان، فارس،چهارمحال و بختیاری اعلام شد.
جهانبین از امدادرسانی به بیماران بستری در بیمارستانهای یاسوج خبرداد و افزود: برخی بیماران شب گذشته به محوطه باز بیمارستان منتقل شدند و 100 تخته چادر بین آنان توزیع و چادرهای اسکان موقت نیز در بیمارستان امام سجاد (ع) برپا شد.
وی از مردم خواست به صورت انفرادی و گروهی به ستاد مدیریت بحران استاندار ی و جمعیت هلال احمر استان برای دریافت چادر مراجعه نکنند و درصورت نیاز، مردم در یک مکان تجمیع می شوند تا خدمات رسانی با تسهیل انجام شود.
جهانبین ادامه داد: برحسب نیاز و تشخیص شورای هماهنگی مدیریت بحران استان برای زلزله زدگان چادر برپا می شود و چادراسکان اضطراری نیز برای خانواده هایی که شرایط بحرانی دارند ونتواند در خانه سکونت کنند برپا می شود.
جهانبین با اشاره به اینکه مردم در هنگام بحران آرامش خود را حفظ کنند افزود: با هماهنگی شهرداری تدابیرلازم برای انتقال مردم به اردوگاه اسکان اضطراری اندیشیده شده است.
وی با بیان اینکه 8تیم ارزیاب به مناطق آسیب دیده اعزام شده اند ادامه داد:این تیم ها در اکثر روستاها و شهرها ازجمله چیتاب ،یاسوج وسی سخت مستقر هستند ودر صورت نیاز خدمات رسانی می کنند.
 مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان به مردم توصیه کرد: با توجه به اینکه بخشی از کوه ها دچار لغزش وریزش شده اند از تفریح و رفتن به دامنه کوه و کوهنوردی بپرهیزند.
وی اضافه کرد:  7 هزار بروشور در زمینه اقدامات حین،قبل و پس از زلزله توزیع شده است.
زمین لرزه ۴ و ۸ دهم ریشتری ۲۶ دقیقه بامداد دوشنبه و در عمق پنج کیلومتری زمین رخ داد. ​
کانون این زمین لرزه در ۶ کیلومتری چیتاب، ۹ کیلومتری سی سخت و ۲۰ کیلومتری یاسوج بود. 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار