در آن زمان آقای رضا توفیقی فرماندار کهگیلویه بود،حس کردیم جناب لاهوتی فاصله خود را از جمعی دورتروبه جمعی نزدیکتر می کند وبه نظرمی رسید که کدورتی دردل دارد.
کد خبر: ۶۰۴۱۰۴
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۲ 11 May 2018
ماجرای دودستگی اصلاحطلبان در حوزه کهگیلویه ، آنقدر جدی بوده که عامل اصلی و تعیین کننده در شکست های پیاپی انتخابات مجلس برای این جریان بوده است .
اگر سخنان طرفداران ، مشاوران و دیگر اعضای نزدیک به  دو چهره شاخص اصلاحات کهگیلویه را ببینید ، باز هم اختلاف شدید است . کار اختلاف در این دو طیف تا جایی بالا رفته است که منطقه کهگیلویه به اصطلاح بزرگ را به دو بخش بویراحمد و ثلاث تقسیم کرده اند و ثلاث را حوزه ی نفوذ لاهوتی و بویراحمد را هم حوزه نفوذ منطقیان می دانند.
سخنان دیگری هم در میان هر دو طیف بر زبان می آید مثلا این نکته که رای منطقیان تعیین کننده فرد پیروز انتخابات است و عملا لاهوتی چندان رای قابل توجهی ندارد و مصداق این حرف را در رای بسیار پایین کامرانی در دور قبل عنوان می کنند . اما از طرف دیگر طیف لاهوتی ادعا می کنند که جریان اصلاح طلبی کشوری چندان منطقیان را نمی شناسند و اصلاحات کهگیلویه را به اسم لاهوتی می دانند. البته این سخنان طرفداران دو طیف است و کسی تاکنون در این زمینه مستقلا تحقیق نکرده است یا شواهدی ارائه نداده است . تنها نکته ای که با قاطعیت می توان گفت این است که عدم موفقیت و ناکامی اصلاحطلبان کهگیلویه وجود اختلاف بین این دو چهره برجسته اصلاحات است. اما در این بین محمود منطقیان پرده از راز اختلاف خود و لاهوتی برداشته است و در مصاحبه ای اعلام کرده است که لاهوتی از همان اوایل جداشدن حوزه انتخابیه کهگیلویه و گچساران از هم ، خود را از جمعی دور و به جمعی دیگر نزدیک می کرد!
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، محمود منطقیان در گفتگویی که در سایت فانوس زاگرس منتشر شده است و در پاسخ به این سئوال که ریشه اختلافات جنابعالی و اقای لاهوتی کجاست؟می گوید:تا زمانی که آقای حاج بهرام تاجگردون کاندیدای اصلاح طلبان حوزه کهگیلویه بود ما وجناب آقای لاهوتی کنار هم برای پیروزی وی تلاش می کردیم واختلافی درکارنبود. تا اینکه در دوره آخری که حاج بهرام قرار بود کاندیدا شود متوجه شدیم که آقای لاهوتی کمی فاصله گرفته است وبااکراه در جلسات شرکت می کند.آن سال مجلس تصویب کرد که شهرستانهای گچساران و کهگیلویه دو حوزه جداگانه شودوهرحوزه برای خود یک نماینده داشته باشد. آقای تاجگردون درحوزه گچساران کاندیداشدودرحوزه کهگیلویه اصلاح طلبان باید کاندیدای دیگری برای خود معرفی می کردندومامانده بودیم که بانظرسایردوستان همفکرچه کسی رابرای کاندیدای آن دوره مشخص وبه جریان فکری معرفی کنیم.
 
ریشه اختلاف لاهوتی و منطقیان مشخص شد / ساز جدایی کار که بود؟

در آن زمان آقای رضا توفیقی فرماندار کهگیلویه بود،حس کردیم جناب لاهوتی فاصله خود را از جمعی دورتروبه جمعی نزدیکتر می کند وبه نظرمی رسید که کدورتی دردل دارد.خلاصه مانده بودیم چه کارکنیم و هیچ جایگزینی برای حاج بهرام تاجگردون تعیین نکرده بودیم و تصمیمی هم نگرفته بودیم،نیاز به رایزنی وهمفکری داشتیم.در این حین باخبر شدیم که آقای لاهوتی با خواص مورد نظر خود یک جلسه تشکیل داده و اعلام کاندیداتوری کرده است و این در حالی بود که در آن جلسه بنده وآقایان رضا توفیقی،مهندس طاهری و جمعی از فعالان جریان اصلاح طلبی کهگیلویه حضورنداشتیم و از موضوع وقصدجناب لاهوتی بی اطلاع بودیم و چه بسا اگر دعوت می کرد ماهم ایشان را یاری وحمایت می کردیم.باتوجه به اینکه آقای لاهوتی باماهیچ رایزنی برای نامزدی خودبرای نمایندگی مجلس نکرده بود،بعد از مدتی نشستی بین ما برگزار گردیدو بحث شد که چه کسی برای نمایندگی مجلس کاندیدا شود. دوستان روی بنده وآقای رضا توفیقی نظر داشتند که نهایتا قرعه بنام بنده افتاد.در آن انتخابات موحد اول ،بنده دوم و جناب لاهوتی سوم شد و از آن زمان تاکنون اختلافات و دو طیفی بین اصلاح طلبان کهگیلویه بوجود آمده است.
واین مهم است که دوستان اصلاح طلب بدانندکه سازجدایی از چه زمانی و چرا و از چه جانبی نواخته شد… امیداست که پایان خوشی در راه باشد و همه ما دست دردست هم راه اصلاح جامعه را درپیش گیریم.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۱
کی در مرکز لاهوتی را می شناسه ؟ اصلاحات کهگیلویه فقط منطقیان
اصلاحطلب
|
United Arab Emirates
|
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۱
اين سخنان يك جعل تاريخي است وجانب انصاف وامانت رعايت نشده
بهنام نیک فرجام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۱
با سلام
این دو بزرگوار در طول حیات سیاسی خود زحمات و هزینه های گزافی را برای جریان اصلاح طلبی متحمل شدند . قطعا اختلافات این دو عزیز نیز ضربه های مهلکی به جریان وارد نموده که متاسفانه تا کنون ادامه دارد
جا دارید این دو بزرگوار از عبرت ها و ناکامی ها و خسرانهایی که جریان اصلاح طلبی کهگیلویه بزرگ رو سالها ناکام گزارده پند گیرند و صلاح جریان رو بر امیال نفسانی خود ترجیح دهند .چون دوبال تنومند پرنده جریان اصلاحات را به اوج برسانند .
اتحاد رمز پیروزی و بالندگی جریان اصلاح طلبی کهگیلویه بزرگ است .به امید فرداهای بهتر
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۱
کجاش جعل تاریخی هست؟ در خصوص اصلاحات کهگیلویه که واقعا فقط منطقیان . لاهوتی حقیقتا چیزی برای گفتن نداره ، بی جهت موند و باعث انشقاق شد!!!!!چرا؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۱
با سلام دوتاشون سنشون رفته بالا و امکان نداره هم تایید بشن . بهتره جفتشون دست از سر اصلاحات بکشن .
جاوید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۲
بخت وشانس مافقط موقع کاندیداتوری رستادبود که اگردوستان تلاش بیشتری بکردندوجناب لاهوتی همکاری بکردندماهنوزآقای رستادرادرمجلس داشتیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۲
لاهوتی می گفت رستاد نفوذی هست در میان اصلاح طلبان
khani
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۲
با سلام ، اولا یه خواهشی از هواداران هر دو طیف درخواست دارم که احساسی برخورد ننمایند و توهین نکنند و اخلاق را رعایت فرمایند و اما بعد ،جناب آقایان لاهوتی و منطقیان هزینه های زیادی برای اصلاحات پرداخت کرده و متحمل شده اند و البته دستاوردهایی هم برایشان داشته ،در اینکه انشقاق به ضرر هردوی آنها است و جریان اصلاح طلب کهگیلویه نیز له و لورده شده و بعد از بهرام تاجگردون هنوز نتوانسته سر بلند کنه قابل کتمان نیست و این دو عزیز باید بپذیرند که علت این نا کامی ها خودشان بودند وگرنه بچه های جریان و مردم فهیم به نوعی وظایفشان را انجام داده اند ،چاره کار این نیست که هی بگوییم کی عامل انشقاق بود و کی شروع کرد و کی در فلان برهه همراهی نکرد و ... ،پس ایثار ،گذشت ،فتوت و جوانمردی کجا رفت چرا این دو بزرگوار نخواستند ونمی خواهند دیزی دو نفره باهم میل کنند ،بابا ترا خدا با این ادبیات با مردم و قشر تحصیل کرده و جوان و پیران استخوان سوخته آرزو به دل مانده فهیم کهگیلویه سخن مرانید ،من سو گیری خاصی ندارم ولی افسوس می خورم چرا با دست خود خود را به هلاکت و زوال می اندازیم،فکر می کنم وقت آن رسیده اجماع کنیم و این تشتت و دوگانگی که شاید بعضا چندگانگی هم بوجود بیاورد را پایان دهیم که آیندگان نفرینمان نکنند. به امید اینکه روزی شاهد هماهنگی و همبستگی جریان در سطح وسیع در حوزه انتخابیه کهگیلویه و ... باشیم .
عدالت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۲
لاهوتی یه اصلاح طلب واقعیست که از بدو انقلاب تا کنون هیچ لغزشی نداشته است اما منطقیان ابتدا اصولگرا یا همان راست قدیمی بود و بعدها به سمت جریان اصلاحات اومد ، حتی بزرگواری هم به این موضوع اشاره کرد ، پس حق با لاهوتی هستش
بویراحمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۳
ای بابا بیخودی مردم را بزرگ نکنید اینها مثل باقر موسوی دیگه مهره سو خته اند و کسی تحویلشون هم نمیگیره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
اولا منطقیان در حد واندازه لاهوتی نبوده ونیست ونخواهد بود حتی اگر به مجلس برود
نه به لحاظ سیاسی نه به لحاظ اجتماعی
ضمنا منطقیان در هر دو دوره رقیب در حوزه بویراحمد نداشته و طرفدارنش طیف مخالف فکری اصلاحات ویا کسانی که اعتقادی به مبانی جمهوری اسلامی نداشتند بودند
ضمنا تشخیص جریانی نداشته وندارد
و هرچندگاهی یک تصمیم میگیرد
در دور گذشته در منزل برادرش جلسه برای عدل هاشمی تشکیل داده
ودرمنزل رضا دهبانی پور با عدل هاشمی دیدار کرده
وحالا هم دنبال اختلاف است و میخواهد بامطرح کردن دهبانی وهماهنگی که با ایشان دارد از عدل هاشمی امتیاز بگیرد
بی نام
|
Germany
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۶
قضاوت با عقل سلیم وباانصاف. ۱_ در زمان رستاد جناب لاهوتی سکوت کردند وله یاعلیه ایشان هیچ فعالیتی نکردند.گواه ادعای فوق رای دادن وسخنرانی کردن تمام نزدیکان لاهوتی به رستاد ازجمله گنجی پور صدوقی اخلاقی و...اما برخورد من فیلم در جریان کامرانی؟!!نشست برادرانشان با عدل هاشمی تحریک و تشویق اطرافیان و تمام گماشتگان به رای دادن به عدل ها شمی۲_درجریان مجمع و گرفتن نتیجه وجلسات مکرر و فرستادن نمایندگان دوطرف در جلسات تاروز آخر وبرهم زدن بازی چون نتیجه دلخواه نبودتوسط منطقیان همانند شطرنج بازی کردن شیرفرهاد در سریال برره وقتی می باخت بازی خراب می کرد...۳ _رفتن به ۹دی وبستن چفیه به گردن و تایید و...شعار علیه محصورین ومصاحبه علیه آنان توسط رفیق شفیق منطقیان کرامت کریمی..۴ _رفتن به دیدار حاج حبیبی دران شرایط بغرنج سیاسی....و هزاران دلیل دیگر که برای سیاسی نبودن و اصلاح طلب نبودن فرد یکی از اینها هم زیاداست
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار