قانون شوراها مصوب سال 1325 بوده که هیچ دولتی حاضر به واگذاری بخشی از قدرت خود به مردم نشد
کد خبر: ۶۰۵۶۵۳
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۲ 14 May 2018

تابناک کهگیلویه و بویر احمد:نشست شورای اداری شهرستان لنده به ریاست فرماندار و با حضور مدیران ادارات این شهرستان در محل سالن جلسات شبکه بهداشت و درمان برگزار گردید .

در ابتدای این جلسه حسن پور معاون فرماندار و دبیر شورای اداری به فلسفه شکل گیری شوراهای اسلامی اشاره کرد و گفت : قانون شوراها مصوب سال 1325 بوده که هیچ دولتی حاضر به واگذاری بخشی از قدرت خود مردم نشد . شوراها میراث گرانسنگ دولت پاکدست اصلاحات بود که به منظور تقسیم قدرت مرکزی تصمیم گیری شکل گرفت اما به نوعی اکنون این پارلمانهای محلی از رسالت خود فاصله گرفته اند . وی در ادامه با توجه به نزدیکی فصل گرما و احتمال بروز آتش سوزی ، خواهان مشارکت جدی همه نهادها و انجام تمهیدات لازم در این زمینه شد . سپس کریمی نژاد فرماندار لنده با برشمردن عوامل توسعه ستیز ، معارضات مردمی ، نبود فرهنگ کار و بوروکراسی اداری را از مهمترین این عوامل برشمرد و گفتند : فرصت مغتنمی که برای این شهرستان در جهت خروج از بن بستهای اقتصادی فراهم شده را باید به بهترین نحو ممکن مدیریت نمود . در پایان مصوبات ذیل مورد توافق اعضا قرار گرفت :

1-کلیه دستگاهها ملزم به همکاری با بنیاد مستضعفان در طرح محرومیت زدایی شهرستان هستند .

2- مصوب گردید زمین چمن مصنوعی روستاهای شیتاب و ایدنک در اسرع وقت توسط بخشداران موگرمون و مرکزی پیگیری گردند .

3- روستاهای نزدیک به شهر زباله های خود را در محل دفن زباله های شهرداری دفن نمایند .
4- اعضای ستاد بحران همکاری لازم با اداره منابع طبیعی در هنگام آتش سوزی داشته باشند .
5- بانکها همکاری لازم برای تخصیص وامهای اشتغالزایی داشته باشند .

6-آبفای شهری تکمیل پروژه مخزن 1000 متر مکعبی شهرکهای مجاور شهر را در دستور کار قرار دهد .

7- کلیه مدیران دستگاهها ملزم به اعلام آخرین وضعیت اعتباری و تخصیص اعتبار پروژه های تحت نظارت خود به فرمانداری تا پایان اردیبهشت هستند .

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار