کد خبر: ۶۱۸۹۹۳
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳ 14 June 2018
پایگاه خبری پلیس با انتشار اخباری با تیتر "اطلاعیه مهم پلیس کهگیلویه و بویراحمد " نوشت :
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد از اجرای طرح برخورد با خودروها و رانندگان پرخطر خبر داد و افزود : پلیس مصمم است که به صورت جدی و قاطعانه با خاطیان و برهم زنندگان نظم عمومی برخورد کند و اجازه نخواهد داد که برخی از افراد نابهنجار، امنیت و آرامش شهروندان را به مخاطره بیندازند.

به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، سرهنگ "بیت الله محمد پور" در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در خصوص حرکات نمایشی و پرخطر تعداد اندک شماری از رانندگان که در برخی از شهرهای استان بالاخص شهرهای یاسوج، گچساران و دهدشت و در ساعات پایانی شب ، رانندگی پرخطر نظیر حرکات نمایشی، غیرمتعارف و مخاطره آمیز دارند که مصداق بارز عوامل سلب امنیت شهروندان به شمار می روند که منجر به خطرافتادن امنیت جانی و مالی دیگران می شود در این باره گفت : پلیس مصمم است که به صورت جدی و قاطعانه با خاطیان و برهم زنندگان نظم عمومی برخورد کند و اجازه نخواهد داد که امنیت و آرامش شهروندان را به مخاطره بیندازند.

وی افزود : نیروی انتظامی در راستای ایجاد نظم و امنیت در جامعه با قانون شکنان قاطعانه برخورد خواهد کرد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان از اجرای طرح تشدید برخورد با خودروهای دارای پلاک مخدوش، ناخوانا ، فاقد پلاک و رانندگان پرخطر خبر داد و افزود : امنیت جامعه خط قرمز پلیس است و ماموران در این راستا با تمام قدرت به مقابله با برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی خواهند پرداخت و قطعا پلیس در برابر اینها با اقتدار ایستاده و برخورد کرده و مانع از استمرار اعمال خلاف قانون آنها می شود.

محمد پور گفت : پلیس در راستای برقراری نظم و امنیت عمومی با حمایت و همکاری دستگاه قضایی این طرح را اجرا می کند.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد : تا کنون برخوردهای انتظامی و جرایم مربوطه برای این رانندگان اعمال می شد اما برای کاهش رفتارهای پرخطر با هماهنگی های صورت گرفته با دستگاه قضایی، علاوه بر اعمال جرائم راهنمایی رانندگی ، پلیس و دستگاه قضائی از این به بعد ورود جدی و قاطع به این موضوع خواهد داشت و در مواجه با رانندگان پرخطر ، اقدامات قانونی و قضائی با شدت و سرعت انجام خواهد شد.

وی در خصوص رانندگی اندک افراد راننده ای که در ساعات پایانی شب در شهر یاسوج اقدام به رانندگی پرخطر می نمایند بیان داشت : تعدادی از نوجوانان و جوانان پرشور و هیجانی هستند که متاسفانه مدیریت هیجان را یاد نگرفته‌اند و در برخی از شبها و بدون توجه به پیامدهای آن مبادرت به رفتارهای پرخطر و هیجانی می‌کنند و به دنبال این هیجانات دست به اقدامات غیرعادی می‌زنند و رفتارهای پرخطری از خود نشان می‌دهند که مصداق بارز عوامل سلب امنیت شهروندان به شمار می روند.

محمد پور تصریح کرد: این دسته از نوجوانان و جوانان باید کنترل شده و بازدارندگی در خصوص آنها انجام شود و از خانواده ها می‌خواهیم در این زمینه مراقبت بیشتری در زمینه رفتار فرزندانشان داشته باشند.

معاون اجتماعی انتظامی استان افزود: خوشبختانه در سالهای اخیر مردم با احساس مسئولیت بیشتر کنترل بیشتری بر فرزندان خود داشته‌اند و اوضاع کمی بهتر شده، اما هنوز هم جا دارد وضع بهتر از این شود.

وی آموزش را بهترین راهکار برای جلوگیری از بروز جرم دانست و عنوان کرد: نیروی انتظامی علاوه بر برخورد با قانون شکنان، بحث آموزش همگانی به منظور پیشگیری از وقوع جرم را نیز در دستور کار دارد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان یادآور شد: بدون شک آموزش های پلیس به تنهایی برای کاهش جرم در جامعه کافی نیست، از این رو دستگاه های فرهنگی باید در کنار نیروی انتظامی قرار گیرند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار