کد خبر: ۶۲۴۶۷۶
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۷ - ۰۷:۱۲ 30 June 2018
این روزها و به موازات شرایط بد اقتصادی بوجود آمده بسیاری از سیاسیون و اقتصاددانان نوکپیکان انتقادات را متوجه تیم اقتصادی دولت و شخص رئیس جمهور برده اند. برخی رسانه های مخالف دولت هم در این زمینه با انتشار سخنان سیاسیون و تحلیل هایی مرتبط به تبیین شرایط موجود از نظر خود می پردازند.
به گزارش تاناک کهگیلویه و بویراحمد،روزنامه کیهان امروز نوشته است: جواد کریمی قدوسی صبح جمعه در جمع یک گروه ترویج بصیرت  در قم افزود: محمدعلی وکیلی عضو فراکسیون امید و مدیرمسئول روزنامه ابتکار آقای رئیس‌جمهور را فاشیست‌ترین رئیس بعد از انقلاب عنوان می‌کند در حالی که اصلاح‌طلبان تا توانسته‌اند از دولت سهم‌خواهی کرده و اکنون نیز به جای کمک به دولت برای رفع مشکلات سهم بیشتری طلب می‌کنند. وی اظهار داشت: ما معتقدیم باید زمان بیشتری در اختیار جریان غرب‌گرا باشد تا مشت‌شان برای مردم بیشتر باز شود و مردم خود تصمیم بگیرند با آنها چه کنند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه با اشاره به برخی شعارهای مطرح شده تجمعات اعتراضی، گفت: موسسات آمریکایی-ایرانی همراه با تیم آمریکایی در برجام نسخه‌هایی پیچیده‌اند تا در نهایت اقتصاد ایران خاموش شود و مسئولین نظام را به تسلیم شدن در برابر آمریکا و دست کشیدن از مقاومت و برنامه موشکی وادار کنند. وی با اشاره به نقش فعال «گروه بین‌المللی بحران» و گروه شورای ملی ایرانیان آمریکا (نایاک) در تدوین برجام، افزود: جزئیات برنامه آنها نشان می‌دهد که اینها برای خاموش شدن اقتصاد ایران نقش بسیار چشمگیری داشته‌اند.
کریمی قدوسی به هشدارهای مکرر رهبرمعظم انقلاب در مورد پروژه نفوذ اشاره کرد و با بیان چند مورد از نفوذهای بزرگ آمریکا و غرب در بدنه دولت مانند جیسون رضائیان، نزار زکا و کاووس سیدامامی، گفت: حاصل این نفوذها ارائه انوع راهکارها به طرف‌های غربی برای شکستن کمر اقتصاد و در نهایت به تسلیم و سازش کشاندن نظام یا همان نوشاندن جام زهر بوده و هست.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: حضور بسیاری از شرکت‌های اروپایی در حوزه‌های نفتی و اقتصادی و حاصل امضای بسیاری از قراردادهای برجامی و پسابرجامی، اخذ اطلاعات مهم اقتصادی کشور و جاسوسی بوده است. وی با اشاره به روند امضای برخی قراردادها در حوزه خرید هواپیما و قطعه با شرکت‌های اروپایی و آمریکایی، اظهار داشت: در این قراردادها فرم‌هایی تنظیم شده بود که قبل از امضای قرارداد طرف ایرانی باید تکمیل می‌کرد؛ در این فرم‌ها سؤالاتی مانند اینکه «قبلا از کدام کشور قطعات را خرید می‌کرده‌اید! رابط این خریدها چه کسی یا چه کسانی بوده‌اند!  و «هم اینک چقدر از آن قطعات در انبارها دارید» و... وجود داشت. کلی از اطلاعات روند دور زدن تحریم‌ها را با این فرم‌ها از طرف ایرانی کسب کرده و لذا امروز می‌بینیم اسامی کسانی که در کشور کمک می‌کردند تحریم‌ها دور زده شود، در لیست تحریم‌ها آورده می‌شوند.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هم‌اکنون مشکل اصلی کشور «عقیدتی» می‌باشد و اگر این موضوع حل شود مشکلات اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی حل خواهد شد، گفت: در حال حاضر برخی از مدیران اعتقادی به توان اسلام و مدیریت مدیران بومی برای حل مشکلات کشور ندارند و نگاه عجیبی به دست بیگانگان دارند.
وی راه‌حل تحریم نفت را حذف از برنامه اقتصادی دولت دانست و بیان داشت: باید نفت‌ همانند سایر کالاهای اقتصادی در بورس معامله شود و هر ایرانی یا غیرایرانی آن را بخرند و خودشان هم بفروشند؛ در نتیجه اولا پول نفت مستقیم به خزانه واریز می‌شود و در ثانی خود خریدار مسئول فروش آن خواهد بود و اتفاقا بخش خصوصی هزار راه برای فروش نفت بلد است و این مسیر اصلا قابل تحریم هم نخواهد بود.
کریمی قدوسی با اشاره به برنامه برخی کشورها برای برهم زدن قیمت ارز و سکه، اظهار داشت: هم‌ اینک گروهی از عربستان در سلیمانیه عراق مستقر و هر دلاری که از ایران خارج شود را 400 تومان بیشتر از قیمت خرید آن در تهران می‌خرند و سکه را نیز با همین برنامه دارند عمل می‌کنند. وی با اشاره به برنامه ساخت و ساز و خرید و فروش مسکن در اروپا، گفت: در فرانسه اگر کسی خانه‌ای خرید باید تا 30 سال از آن استفاده کند و بنشیند و اگر قبل از 30 سال بخواهد آن را بفروشد، باید تا 50 یا 70 درصد مالیات بدهد لذا می‌بینید بازار مسکن در اروپا همیشه آرام است. در حالی که در ایران به دلیل نبود قانون این بازار مورد سوءاستفاده دلالان مسکن و سودجویان قرار می‌گیرد مالیاتی هم در کار نیست.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۴/۰۹
درایران بازارمسکن بهترین راه حل درآمده
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار