معاون پارلمانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: ادامه کار بارورسازی ابر‌ها برای فصل پاییز صورت خواهد گرفت چرا که برای اجرای این طرح باید ابری در آسمان برای بارورسازی وجود داشته باشد.
کد خبر: ۶۲۸۰۰۹
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۴ 08 July 2018
علی رغم بارش های کم در برهه ای از سال زراعی جاری اما بارش های خوب بهاری باعث افزایش چند درصدی آمار بارندگی ها شد که البته زمزمه هایی هم در خصوص بارورسازی ابرها بود. با این حال ، مشخص شد که دلیل بارش های خوب بهاری برنامه بارورسازی ابرها توسط سپاه پاسداران بوده است.
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد معاون پارلمانی سپاه پاسداران با اعلام موفقیت‌آمیز بودن پروژه بارورسازی ابر‌ها در کشور گفت: این پروژه در زمستان ۹۶ و بهار سال جاری با موفقیت انجام شد و ادامه طرح در پاییز صورت خواهد گرفت.

محمدصالح جوکار معاون پارلمانی سپاه که با خانه ملت گفتگویی انجامداده است ، درباره پروژه بارورسازی ابر‌ها که پیش از این مقرر شده بود خریداری و نصب تجهیزات آن از سوی سپاه پاسداران صورت گیرد، گفت: این پروژه در زمستان سال گذشته و بهار سال جاری اجرا و بارورسازی ابر‌ها انجام شد که نتیجه مثبت داشت.

وی در ادامه با بیان اینکه این پروژه با همکاری و هدف گذاری وزارت نیرو صورت گرفته و کار اجرای آن بر عهده سپاه پاسداران است، عنوان کرد: اجرای بارورسازی ابر‌ها در مناطق خاصی از کشور همچون استان‌های زنجان، قزوین، مرکزی و برخی استان‌های دیگر بوده است.

معاون پارلمانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: ادامه کار بارورسازی ابر‌ها برای فصل پاییز صورت خواهد گرفت چرا که برای اجرای این طرح باید ابری در آسمان برای بارورسازی وجود داشته باشد.

پیش از این معاون پارلمانی سپاه از خریداری و نصب تجهیزات مورد نیاز برای بارور کردن ابر‌ها بر روی هواپیما خبر داده و گفته بود که سپاه برخی از موادی که برای تزریق به ابر‌ها جهت بارور کردن لازم است را خریداری کرده است که به رفع مشکل کم آبی در کشور کمک شایانی می‌کند.
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، برخی گزارشات پیش بینی سالانه کارشناسان هواشناسی قبل از این خبر از بارش های خوب در سال زراعی پیش رو داده اند که با احتساب خبر معاون پارلمانی سپاه در زمینه بارورسازی ابرها باید امیدوار بود که پائیز و زمستان پر بارشی را در پیش رو داشته باشیم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار