رئیس دانشگاه فنی وحرفه ای استان خبرداد:
رئیس دانشگاه فنی وحرفه ای استان کهگیلویه وبویراحمد در دیدار معاون آموزش ومتوسطه اداره کل آموزش وپرورش استان از تاسیس هنرستان وابسته به دانشگاه فنی وحرفه ای خبرداد.
کد خبر: ۶۲۸۵۷۴
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵ 10 July 2018
 به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد ، در این دیدار که در محل دانشگاه فرهنگیان برگزار شد دکتر رحیم امین زاده انعقاد تفاهم نامه بین دانشگاه فنی وحرفه ای کشور و معاون آموزش متوسطه فنی وحرفه ای وزارت آموزش وپرورش را فرصتی ارزشمند برای اهداف بلند مدت تربیت نیروی انسانی ماهر،خلاق ،متعهد وکارآمد برای توسعه وتعالی کشور دانست.
وی با بیان اینکه  هنرجویان هنرستانها  جهت ادامه تحصیل وارد دانشگاه فنی حرفه ای می شوند و دانشگاه نیز تجهیزات و کارگاههای خوبی جهت آموزش در اختیار دارد اجرای مفاد این تفاهم نامه می تواند هم پوشانی  مناسبی برای تامین نیازهای آموزش وپرورش و دانشگاه فراهم آورد.
وی از استقبال دانشگاه فنی وحرفه ای استان برای تاسیس هنرستان وابسته به این دانشگاه خبرداد و گفت: مکاتبات لازم با دانشگاه فنی وحرفه ای کشور انجام می گیرد که در صورت موافقت در سال تحصیلی آینده این اقدام مهم عملی خواهد شد.
امین زاده طرح برون سپاری رشته های  فنی وحرفه ای هنرستانها در دانشگاه فنی وحرفه ای را نیز اقدامی ارزشمند دانست و گفت: با استفاده  بهینه از تجهیزات و امکانات کارگاهی این طرح عملیاتی می شود.
 
تاسیس هنرستان وابسته به دانشگاه فنی وحرفه ای در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس دانشگاه فنی وحرفه ای استان کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه برگزاری دوره های آموزشی هنرآموزان هنرستانها فرصت خوبی برای کیفی سازی و دانش افزایی آنان فراهم می آورد گفت: دانشگاه فنی وحرفه ای استان کهگیلویه وبویراحمد در این زمینه آماده همکاری با آموزش وپرورش استان است.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد در این دیدار ضمن تشریح مفاد این تفاهم نامه برای ارتباط بیشتر بین دانشگاه و آموزش وپرورش گفت: رویکرد و نگاه وزارت آموزش وپرورش سوق دادن دانش آموزان به سمت رشته های فنی وحرفه ای است که با هم افزایی دانشگاه و آموزش وپرورش می توان با استفاده بهینه از امکانات و تجهیزات بستر را برای مهارت آموزی دانش آموزان فراهم نماییم.
 
تاسیس هنرستان وابسته به دانشگاه فنی وحرفه ای در کهگیلویه و بویراحمد
 

دکتر ایوب رضایی تاسیس هنرستان وابسته به دانشگاه ، برون سپاری رشته های فنی وحرفه ای و برگزاری دوره های آموزشی وتربیت استاد کار ماهر برای هنرستانها را از مفاد تفاهم نامه بین دانشگاه و آموزش وپرورش عنوان کرد وگفت: چون همه در یک راستا جهت تربیت نیروی انسانی ماهر و کارآمد که بتوانند جذب بازار کار شوند حرکت می کنیم غیر از مفاد این تفاهم نامه هر کمکی که به آموزشهای فنی وحرفه ای شود آماده همکاری هستیم.
وی از تدوین برنامه ای به عنوان ایران مهارت در آموزش وپرورش خبرداد وگفت: با توجه به اهمیت آموزشهای فنی وحرفه ای در اشتغالزایی و بازار کار در این برنامه هر دانش آموز باید یک مهارت را یاد بگیرد.
وی از اختصاص یک میلیارد و 500 میلیون تومان برای خرید تجهیزات هنرستانها در سال تحصیلی جدید خبر داد وگفت: تلاش می کنیم با تجهیزات بروز و استفاده از فن آوریهای نوین آموزشی زمینه را برای مهارت هنرجویان هنرستانها فراهم نماییم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار