پس از کش و قوس های فراوان و دست به دست شدن دلایل سقوط این بار عامل جدیدی از دلیل اصلی حادثه مطرح شده است.
کد خبر: ۶۳۹۰۷۵
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۲ 04 August 2018
تابناک کهگیلویه و بویراحمد / حوادث ، حادثه دنا پس از پایان عملیات طولانی جستجو پیکر جانباختگان این بار در خصوص تعیین علل وقوع حادثه‌ دچار گزارشات ضد و نقیض شده هر از گاهی در این خصوص اظهار نظر جدیدی مطرح می شود! 
پس از کش و قوس های فراوان و دست به دست شدن دلایل سقوط این بار عامل جدیدی از دلیل اصلی حادثه مطرح شده است. و البته با بیان این جزئیات مقصر حادثه که در گزارشات قبلی یخ زدگی هواپیما اعلام شده بود حال به احتمال سکته خلبان مربوط دانسته شده است.
هوشنگ شهبازی خلبان خطوط هوایی کشور در گفت و گو با آفتاب یزد گفت: یافته های مجلس شورای اسلامی و سازمان هواپیمایی کشوری درباره علت سانحه پرواز تهران-یاسوج را تایید میکنم اما زیاد به آن معتقد نیستم زیرا نکات انحرافی در این گزارش وجود دارد.

وی افزود: هیچ گاه در این گزارش‌ها اشاره نشده که چرا در ۳۳ ثانیه آخرین پرواز خلبان و کمک خلبان هیچ عکس العملی نداشته اند حدس میزنم خلبان سکته کرده باشد؛ یخ زدگی را منتفی نمی دانم اما فکر می کنم عامل آن عدم عکس العمل خلبان در چند ثانیه آخر باشد.

این خلبان ادامه داد: زمانی که از سوی مجلس به امور سانحه رفته بودم، همراه با چند تن از نمایندگان و رئیس کمیسیون عمران، نوار و جعبه سیاه هواپیما را با دقت گوش دادم و مدارک فرانسوی‌ها را هم خواندم؛ در آنجا هم تذکر دادم که با این که هواپیما ۵ بار ۵ اخطار مختلف به خلبان و کمک خلبان در خصوص سقوط داده بوده اما خلبان با وجود این اخطارها و سخنان کمک خلبان، عکس العمل نشان نمی دهد، حتی گویی نفس هم نمی کشد؛ شاید به دلیل مسائل پزشکی خلبان که نباید اجازه پرواز می داشت این اتفاق رخ داده باشد؛ جلوگیری از این اتفاق برعهده شرکت آسمان، بخش پزشکی سازمان هواپیمایی کشوری و خود سازمان هواپیمایی کشوری بوده است.

کاپیتان شهبازی خاطرنشان کرد: همانطور که قاضی شهریاری و امور سوانح هواپیمایی کشوری گفته‌اند تخلفات زیادی در این پرواز از سوی خلبان شرکت هواپیمایی آسمان و هواپیمایی کشوری انجام شده است اما این تخلفات هیچ کدام عامل حادثه نبوده اند حتی اگر یخ زدایی روی هواپیما انجام نشده باشد فقط تخلف است همچنین عدم نظارت هواپیمایی کشوری هم تنها تخلف محسوب می‌شود نه عامل حادثه ذکر این نکته ضروری است که اگر بال هواپیما یخ بزند خلبان می تواند آن را نجات دهد اینکه چرا خلبان این هواپیما را نجات نداده عامل حادثه است خلبان ها آموزش دیده اند که هواپیماها را از آن شرایط خارج کنند پس در اینجا عامل اصلی عدم عکس العمل خلبان در ۳۳ ثانیه آخر است.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
امرلا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
حتما این بار کمک خلبان را مقصر میکنن
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار