کد خبر: ۶۵۱۴۷۷
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۵ 05 September 2018
تابناک کهگیلویه و بویراحمد / اجتماعی ، اورنگ ایلامی روز سه شنبه در بازدید استاندار کهگیلویه وبویراحمد از روند نصب تجهیزات این بیمارستان آموزشی و تخصصی اظهار داشت: فاز نخست این طرح در قالب 100 تخت بیمارستانی همراه با تجهیزات روز پزشکی و درمانی است.
وی تصریح کرد: عملیات اجرایی بیمارستان 296 تختخوابی یاسوج «شهید دکتر جلیل» از سال 85 آغاز شد و پس از 12 سال هم اینک فاز نخست آن آماده افتتاح شده است.
بر اساس چشم انداز 1404 و هدفگذاری دولت دوازدهم تعداد تخت‌های بیمارستان در کشور و در مراکز استان‌ها به ازای هر هزار نفر یک و نیم تخت و در سایر شهرستان‌ها نیز به یک تخت خواهد رسید.
وی با بیان اینکه متولی ساخت فضای فیزیکی این طرح بزرگ بهداشتی و درمانی وزارت راه و شهرسازی است، گفت: این بیمارستان در هشت طبقه ساخته شده و تاکنون رقمی افزون بر 600 میلیارد ریال برای آن هزینه شده است.
این بیمارستان از مصوبات سفر استانی رئیس جمهوری در سال 85 بوده که در زمینی به مساحت سه هکتار و بازیربنای 25 هزار مترمربع در حال ساخت است.
امکانات تخصصی و فوق تخصصی در این بیمارستان شامل رادیولوژی، ماموگرافی، سونوگرافی، سی تی اسکن، آزمایشگاه،CCU و ICU پیش بینی شده است.
افتتاح 100 تخت از بیمارستان 296تختخوابی یاسوج

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز تاکید کرد: افتتاح این بیمارستان باید همراه با نصب کامل تجهیزات درمانی و بدون کمترین نواقص و ایراد فنی و یا کمبودی در بخش های گوناگون باشد.
علی محمد احمدی یادآور شد: البته بهره برداری از این بیمارستان در شرایط کنونی که استان به ویژه شهر یاسوج با کمبود فضای فیزیکی و ساختمانی و امکانات پزشکی مواجه است یکی از دغدغه های مردم ، مسئولان و متولیان امر است.
وی ابراز داشت: یکی از رویکردهای جدی دولت تدبیرو امید و مدیریت اجرایی استان این است که طرح ناتمام و دارای نواقص بهره برداری نشود.
وی گفت: امکانات آموزشی از قبیل سالن اجتماعات، کلاس‌های بالینی، کتابخانه و پاویون برای اقامت دانشجویان از بخش‌های این بیمارستان درمانی و آموزشی است.
ساختمان فیزیکی برخی بیمارستان‌های استان به ویژه شهر یاسوج مربوط به قبل از انقلاب بوده و قدمتی بالای 40 سال دارند.
مجموع تخت‌های موجود در بیمارستان‌های استان کهگیلویه وبویراحمد حدود 980 تخت است که بیش از 700 مورد از آن مربوط به بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی است.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد همچنین گفت: با بهره برداری از سه بیمارستان 296 تختخوابی یاسوج، 100 تختخوابی گچساران و 32 تختخوابی باشت شمار تخت‌های بیمارستانی در استان به بیش از هزار تخت خواهد رسید.
احمدی یادآور شد: حدود480 تخت ظرف یک ماه آینده به تعداد تخت‌های بیمارستانی در استان اضافه خواهد شد.
وی افزایش 2برابری تخت‌های بیمارستانی در استان را یادآور شد و گفت: با توجه به پیگیری‌های انجام شده و اتمام برخی طرح‌های در دست ساخت تعداد تخت‌های بیمارستانی از 534 تخت به یک هزار و 152 تخت در بخش دولتی می‌رسد.
وی با اشاره به اقدام های مثبت و ارزنده طرح تحول سلامت در بخش های مختلف ، تصریح کرد: به گفته مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان شمار پزشکان متخصص استان از 170 نفردر سال 92 به 267 نفر در سال 97 رسیده است.
وی بیان کرد: همچنین تعداد پایگاه‌های اورژانس جاده‌ای و شهری استان از 29 پایگاه به 41 مورد رسیده که استان در این شاخص از استان‌های برتر کشور است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار